راهنمای طراحی دکوراسیون مدرن راهنمای طراحی دکوراسیون مدرن

۱۵ ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون مدرن و دراماتیک خانه

استفاده از طراحی دکوراسیون قدیمی کلاسیک و مدرن، تلفیقی هنرمندانه از ویژگی های کلیدی دکوراسیون مدرن و طراحی معاصر است. این سبک زیبا به دلیل داشتن ویژگی‌های مناسب بسیار موردتوجه قرار گرفته است. این سبک تاثیر بسیاری بر شور و نشاط اعضای خانواده دارد، خاصیت رمانتیک بودن طراحی را افزایش می‌دهد ظرافت های زیبایی‌ شناسی مدرن امروزی را بهبود می‌بخشد. در این مقاله ۱۵ ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون مدرن و رمانتیک را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این ترکیب ها به‌گونه‌ای هستند که می‌توانند زیبایی خاصی به خانه شما بیفزایند.

۱۵ ایده شگفت انگیز برای طراحی دکوراسیون مدرن

۱. تابلوهای تزئینی زیادی به محیط اضافه کنید

دکوراسیون مدرن - تابلو

گاهی اوقات کافی است با یک تغیر ساده دکوراسیون مدرن را به خانه خود اضافه کنیم. برای مثال، این وان حمام را در نظر بگیرید. منحنی‌های زیبا و پایه‌های حرفه‌ای آن باعث شده تا طراحی زیباتر به نظر برسد، اما روکش خاکستری کم‌رنگ آن را تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک را نمایش می‌دهد. همچنین مثال خوبی از نحوه ادغام هر دو سبک در یک شیء واحد است، برخلاف ترکیب قطعات مختلف. در کنار این مجموعه، تابلوهای تزئینی که به عنوان یکی از اصلی‌ترین عناصر در خرید لوازم دکوری به شمار می‌روند، می‌توانند دکوراسیون را جذاب‌تر از پیش کنند.

۲. لوازم دکوری برجسته و پررنگ

دکوراسیون مدرن - کلاسیک

طراحی دکوراسیون مدرن و دراماتیک ممکن است افراط و تفریط زیادی را به همراه داشته باشد. برخلاف طراحی کلاسیک که اغلب بدون درهم و برهمی همراه هستند، دکوراسیون مدرن بسیار متفاوت نسبت به آن است و در هر متر مربع از فضا، وسیله‌ای را مشاهده خواهید کرد. دکوراسیون مدرن با مجموعه ای انتخاب شده از با ارزش ترین دارایی های شما که در یک منطقه متمرکز، مانند این خانه، به نمایش گذاشته شده است، تزئین می‌شوند. مجموعه از زیور آلات، آثار هنری، آینه دکوراتیو، مجسمه و تندیس، گل و گلدان و … که با هم ترکیب زیبایی را ایجاد می کنند و نتیجه آن می‌تواند یک نمایش تزئینی منسجم ایجاد کنند.

۳. صندلی های راحتی

دکوراسیون مدرن - صندلی راحتی

هیچ چیز مانند یک صندلی راحتی نمی توانند برای استراحت مناسب باشد. حتی مدرن‌ترین تعابیر از این قطعه مبلمان، نمی‌تواند جایگزین یک صندلی راحتی برای دوری از هیاهو و سر و صدای شهری باشد. از این صندلی استفاده کنید که فرم براق و پایه های فولادی آن کاملاً مدرن است و با تودوزی پرزدار ترکیب شده است تا طراحی کلاسیک و ظریفی داشته باشد.

۴. اتاق خواب مدرن با کاغذ دیواری های طرح دار فراوان

دکوراسیون مدرن - کاغذ دیواری

دیوارهای خود را با کاغذ دیواری طرح دار بپوشانید تا سبکی شلوغ و به شدت زیبا را داشته باشید. گرایش‌های مدرن، چاپ‌های گیاه‌شناسی و کلاسیک را احیا کرده‌ و در این طرح مورد استفاده قرار گرفتند. در این اتاق خواب، تخته سر به گونه ای روکش شده است که با کاغذ دیواری مطابقت داشته باشد و جلوه ای دنج و بازیگوش را ایجاد کند. چاپ دیتسی با ملحفه‌های پنبه‌ای ساده و لبه‌های تمیز با جزئیات راه راه ساده برای حسی مدرن‌تر جبران شده است.

۵. نمایش یک مجموعه عتیقه

دکوراسیون مدرن - ظروف دکوری

آیا شما هم مجموعه عتیقه که ارثیه خانوادگی است را جایی قرار دادید که تنها گرد و غبار در پشت کمد را جمع می‌کند؟ پس نمایش زیبایی آن چه می‌شود؟ به دنبال تغییر این سبک باشید و مجموعه عتیقه خود را به یک ویژگی تزئینی شیک تبدیل کنید. در این آشپزخانه، بشقاب های چینی شیک و ظروف سرو با ظروف دکوری روزمره ترکیب شده و در یک واحد قفسه بندی باز به نمایش گذاشته شده است. این اثر فضایی عمیقا آرامش بخش و دلپذیر و بیانی خوش سلیقه از تاریخچه خانوادگی و سبک شخصی را نمایش می‌دهد.

۶. یک قطعه نمایشی

دکوراسیون مدرن - لوستر

خصلت آراسته و اضافی دکوراسیون مدرن باعث می شود که لوازم دکوری در محیطی مدرن به نمایشی عالی تبدیل شوند. این راهروی فوق‌العاده چیدمان خیره‌کننده‌ای دارد و یک لوستر کریستالی به‌عنوان نقطه کانونی مرکزی در آن قرار دارد. هنگامی که قطعه دکوری شما در جای خود قرار گرفت، شروع به لایه بندی جزئیات اضافی کنید تا طرح را به هم گره بزنید. در اینجا، لوستر توسط یک آینه طلاکاری شده پرآذین که توسط مجسمه و تندیس های سفید رنگ در کنار آن قرار گرفته، به عنوان پشتیبان آن عمل می‌کند، که همگی بر روی یک میز کناری مدرن قرار گرفته اند و به عنوان پس زمینه یک مجسمه انتزاعی عمل می کنند.

۷. دکور بی انتها سیاه و سفید

دکوراسیون مدرن - سیاه سفید

امروزه طراحی دکوراسیون گسترش زیادی پیدا کرده و تنها مربوط به فضای داخلی خانه نمی‌شود. این طرح حمام سیاه و سفید بی انتها و کلاسیک است، اما سه الگوی متنوع در آن وجود دارد که جذابیتی منحصر به فرد به آن داده است. کاشی‌های هندسی کف و کاشی‌های دیوار مترو تعادل کاملی را برای دکوراسیون مدرن ویکتوریایی ایجاد می‌کنند و با طراحی ظریف کاغذ دیواری الهام‌گرفته از طبیعت به خوبی جبران می‌شوند. آینه دکوراتیو، نقاشی رنگ روغن قاب، صندلی، و گل و گلدان، جذابیت را بیشتر کرده و زیبایی خاصی را به این محیط اضافه می‌کنند.

۸. نصب نور مدرن در خانه

دکوراسیون مدرن - سقف بلند

در کنار هم قرار دادن معماری جذاب با نورپردازی معاصر برای ظاهری مدرن را ایجاد می‌کند. این لوستر برنجی با سایه های همسان، که طراحی اصلی آن مربوط به قرن نوزدهم است، طراحی چشم نوازی را در کنار سقف بلند و قالب های تزئینی آورده است. همراه با سایر ویژگی های نور معاصر، آنها بلافاصله سبک سنتی خانه را برای ظاهری منحصر به فرد به روز می کنند.

۹. استفاده از گل های رنگارنگ

دکوراسیون مدرن - گلدان

کاغذ دیواری گلدار، چاپ با قاب گلدار، مبلمان حکاکی شده با گل، و دسته گل خیره کننده کنار تخت. همانطور که این مجموعه نشان می دهد که استفاده از گل در طراحی دکوراسیون مدرن اهمیت بسیار زیادی دارد. خوشبختانه، الگوهای گیاه شناسی نیز این موضوع را تایید می‌کنند و آنها را به عنصر تزئینی عالی برای یک فضای داخلی مدرن تبدیل کردند.

۱۰. طراحی حمام مدرن با سینک پایه چینی مربعی

دکوراسیون مدرن - طراحی حمام

در حالی که ما در مورد حمام صحبت می کنیم، ارزش آن را دارد که به سبک سینک ظرفشویی فکر کنیم. سینک‌های پایه چینی مربع شکل با لبه‌های برآمدگی، مانند آنچه در این حمام زیبا وجود دارد، کاملاً مدرن هستند. به شیرآلات توجه کنید، جزئیاتی که اغلب نادیده گرفته می شود، زیرا آنها به طور قابل توجهی بر سبک کلی تأثیر می گذارند. این، همراه با آینه کاسه ای فلزی قدیمی، جاشمعی و شمعدان دیواری، و کف چوبی تیره، تأثیر دکوراسیون مدرن را بیش از پیش تقویت می کند، همانطور که کاغذ دیواری آبی و سفید که در آن دوران بسیار محبوب بود.

۱۱. بهره‌مندی از الگوی ترکیبی و همسان

دکوراسیون مدرن - فرش

دکور سنتی شامل تعداد زیادی پارچه در مجموعه ای از رنگ ها، الگوها و بافت ها است که همه با هم کار می کنند تا انرژی پرشوری را هدایت کنند. این اتاق خواب مدرن با لایه‌هایی از چاپ‌های معاصر که با یک پالت رنگی شاد و زیبا کنار هم قرار گرفته‌اند، به آن شور و نشاط دست می‌یابد. تنوع مقیاس های الگو باعث ایجاد تعادل و ظاهر منسجم کلی می شود.

۱۲. دیوار گالری مدرن

دکوراسیون مدرن - گالری

چه راهی بهتر از هنر برای طراحی دکوراسیون مدرن؟ دیوارهای گالری ها بی انتها و امروزه به همان اندازه محبوب هستند که در گذشته بودند. یک دیوار خالی را انتخاب کنید و آن را با طیف وسیعی از نقاشی‌ها، طراحی‌ها و چاپ‌های هر دوره پر کنید تا ترکیبی شیک داشته باشید، مانند این دیوار گالری راه پله. برای جذابیت بصری بیشتر، سبک‌های قاب را ترکیب و مطابقت دهید، مانند قاب‌های سیاه مدرن ساده با قاب‌های کلاسیک، طلاکاری‌شده یا چوبی. مجموعه این اقدامات یک دیوار زیبا در طراحی دکوراسیون مدرن را ایجاد می‌کند.

۱۳. سایه های غنی همراه با رنگ های روشن

دکوراسیون مدرن - کاشی

چه کسی است که یک پالت رنگی غنی و جذاب برای دکور خانه خود ترجیح ندهد؟ کدام رنگ را می‌پسندید؟ قهوه ای، قرمز تیره و سبز و آبی تیره حس فراوانی، موقعیت و ثروت را القا می کنند. برای یک طراحی دکوراسیون مدرن، این رنگ های شدید را با سایه های روشن تر کنتراست کنید تا ظاهری متعادل تر داشته باشید. در این اتاق رختکن، دیوار آبی سلطنتی با چوب های متضاد رنگ آمیزی شده با رنگ سفید و یک کف و میز مرمری براق مجلل روشن شده است.

۱۴. مبلمان وزن دار و آراسته

دکوراسیون مدرن - اتاق خواب

هر چه بزرگتر، بهتر… این تفکری است که برای دکوراسیون مدرن خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد! اگر فضای لازم را برای اجرای آن دارید، یک مبلمان بزرگ و سنگین، مانند این تخت بزرگ، راه ساده ای برای زیباتر کردن طراحی در یک خانه مدرن است. این تخت چوبی جامد به دلیل جزئیات حکاکی شده پیچیده و سبک نیم‌پوستری، امتیاز بالایی را در این طراحی می‌گیرد. نمایش تزئینی آینه های دستی ویکتوریایی، و همچنین روتختی دامن چین دار، ظاهر سنتی را تکمیل می کند.

۱۵. دکور کلاسیک با پیچ و تاب مدرن

دکوراسیون مدرن - مبلمان

علاقه به الگو و بافت با انبوهی از منسوجات حساس و چاپ های شلوغ تلفیقی از دکوراسیون مدرن و کلاسیک را ایجاد می‌کند. این اتاق نشیمن مدرن، با استفاده از کاغذ دیواری کلاسیک چاپ گلدار در یک پالت رنگی مدرن، فضایی زیبا را ایجاد کرده است. به طور مشابه، صندلی رول شده دارای یک شبح کلاسیک است که با چاپ هندسی مدرن تازه شده است. در این اتاق، مجموعه ای خوش سلیقه از مبلمان روکش شده، کاغذ دیواری، فرش، پارچه و پنجره های لایه ای محیطی گرم و آرام ایجاد می کند.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی ۱۵ ایده برای طراحی دکوراسیون مدرن و دراماتیک پرداختیم. استفاده از این ایده ها می‌توان فضای خانه شما را زیباتر از آنچه که تصور می‌کنید، تبدیل کند. درکنار این موارد خرید لوازم دکوری زیبا نیز می‌تواند به بهتر شدن دکوراسیون خانه کمک کند. برای خرید لوازم دکوری می‌توانید به فروشگاه دی دکور مراجعه کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *