راهنمای دکوراسیون بالای تخت راهنمای دکوراسیون بالای تخت

۱۰ ترفند ساده و جذاب برای تزئین بالای تخت خواب

اگر قصد دارید تزئین بالای تخت خواب اتاق‌تان را انجام دهید، به جای اینکه فقط فضا را با خرید لوازم دکوری مختلف پر کنید، بهتر است که وقت خود را صرف این موضوع کنید که چه چیزی برای اتاق مناسب است. از آنجایی که این تخت خواب بزرگترین قطعه در اتاق خواب است، بهترین انتخاب برای یک نقطه کانونی در اتاق خواب، اغلب بالای تخت است و این موضوع به احساس زیباتر شدن دکوراسیون کلی اتاق کمک می کند. ایده های هنری دیوار اتاق خواب انتخاب واضحی هستند و به خوبی عملی می شوند، اما گزینه های مختلف دیگری وجود دارد که ممکن است به آنها توجه نکرده باشید.

۱۰ ایده تاثیرگذار برای تزئین بالای تخت خواب

آن ماری کازینز، یکی ازطراحان دکوراسیون داخلی منزل می گوید: «از یک آینه زیبا و چشمگیر گرفته تا آویز دیواری، قفسه ها تا دیوار گالری، تزئین بالای تخت خواب فرصتی برای خلاقیت و عملی کردن ایده‌های جذاب شما است. “فقط به یاد داشته باشید که هر وسیله‌ای که در این فضا قرار می‌دهید، بالای سر شما قرار می گیرد، بنابراین لازم است تا نکات ایمنی را به خوبی رعایت کنید و مطمئن شوید که تجهیزات این منطقه بیش از حد از دیوار بیرون نزند.” در اینجا ۱۰ نکته مهم و کاربردی را برای تزئین بالای تخت خواب درنظر گرفته‌ایم.

۱. از شاخه گل های برگ دار استفاده کنید

راهنمای دکوراسیون بالای تخت - شاخه گل برگ دار

یک راه آسان، موثر و ارزان برای طراحی دکوراسیون فضای داخلی و خارجی جذاب به اتاقتان این است که چند ردیف برگ مصنوعی یا شاخه گل‌های برگدار را تزئین بالای تخت خواب خود آویزان کنید. اگر از طرفداران گل و گلدان هستید، این ایده می‌تواند برای شما بسیار جذاب باشد.

البته بیشتر افراد از گل‌های مصنوعی در این فضا استفاده می‌کنند. این شاخ و برگ های مصنوعی را می توان به راحتی از قلاب های کوچک آویزان کرد یا به دیوار یا سقف سنجاق کرد تا آبشاری از رنگ های سبز و آرامش بخش داشته باشید. معمولا این شاخه و گل‌ها قیمت چندانی ندارند و شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای بسیار کم، یک دکور جذابی را به اتاق خود اضافه کنید.

۲. یک آینه چشم نواز آویزان کنید

راهنمای دکوراسیون بالای تخت - آینه

یک آینه در یک قاب تزئینی می تواند اتاق خواب شما را تبدیل به فضایی بسیار زیبا کند. همچنین جایگزین عالی برای آویزان کردن آثار هنری برای تزئین بالای تخت خواب است. علاوه بر این آینه می‌تواند یکی از ویژگی‌های هیجان انگیز اتاق باشد. برای مثال، اگر تخت شما روبه‌روی پنجره باشد، انعکاس بیرون از طریق پنجره نیز به یک ویژگی مناسب تبدیل می‌شود. اندازه آینه مهم است و باید نسبت به اندازه تخت باشد. در حالت ایده‌آل، دو سوم عرض تخت را باید برای تهیه آیینه درنظر داشته باشید.

۳. نقشه مقاصد رویایی خود را بالای تخت نصب کنید

راهنمای دکوراسیون بالای تخت - نقشه

در اتاق خواب کودک، نقشه یک راه عالی برای تزئین بالای تخت خواب است. نقشه جهان علاوه بر اضافه کردن رنگ به دیوار، می تواند تخیل آن‌ها را هم روشن کند. همچنین آن‌ها را ترغیب می کند تا در مورد سایر کشورها، فرهنگ ها و مقصدهای رویایی اطلاعات کسب کنند. به جای استفاده از نقشه‌ای براق که نور را منعکس می کند، یک نقشه با روکش مات را انتخاب کنید، زیرا بهتر و زیباتر به نظر می رسد و خواندن آن آسان تر است.

۴. با چراغ های نئون، از فضا لذت ببرید

راهنمای تزئین بالای تخت خواب - چراغ نئون

بدون شک استفاده از آثار هنری و چاپی برای تزئین بالای تخت خواب انتخابی بی‌نظیر خواهد بود. اما اگر برای دکوراسیون کلی اتاق خواب، از کاغد دیواری استفاده کردید، این ایده یعنی آثار هنری و چاپی دیگر مناسب دکوراسیون بالای تخت نیست. اما جایگزین آن چیست؟ برای اتاق هایی که کاغذ دیواری دارند، چه باید کرد؟ پیشنهاد ما استفاده از چراغ نئون است.

رنگی را که قبلاً در اتاق استفاده کرده‌اید را انتخاب کنید تا به خوبی با کاغذ دیواری ست شود. لوسی سنت جورج، یکی از طراحان دکوراسیون داخلی می گوید: تابلوهای دیواری نئون هم به عنوان اثر هنری و هم به عنوان یک ویژگی نور ظریف در اتاق خواب عمل می کنند. در مورد نور نئون روی تخت، به خصوص وقتی که با کاغذ دیواری جفت شود، فضایی جالب را ایجاد می‌کنند.

با نئون LED مقرون به صرفه که به طور گسترده در دسترس است، می توانید طرح مدنظر خود را انتخاب کنید یا حتی می‌توانید از تابلوی نئونی برای درست کردن طرح موردنظر خود بهره‌مند شوید. در هر صورت، نئون روشی مطمئن برای تزریق فوری شخصیت به اتاق خواب است.

۵. یک نقاشی دیواری با طرحی حرفه‌ای را انتخاب کنید

راهنمای دکوراسیون بالای تخت - نقاشی

یک نقاشی دیواری چشم نواز بزرگ، ایده‌ای تاثیرگذار برای دیوار اتاق خواب است. همچنین می‌تواند جایگزین آویزان کردن یک اثر هنری برای تزئین بالای تخت خواب باشد. قبل از تصمیم گیری در مورد چاپ، بهتر است درباره طرح مدنظر خود به جمع بندی نهایی برسید، چرا کع قرار است این طرح برای همیشه در اتاق شما قرار بگیرد و هنگام بیدار شدن و قبل از رفتن به رختخواب آن را خواهید دید. نقاشی‌های دیواری راهی عالی برای وارد کردن روح تازه‌ای به اتاق شما و متحول کردن فضا است. یک اثر هنری بالای تخت می‌تواند به سبک کلی اتاق بیافزاید، در حالی که یک نقاشی دیواری می‌تواند گرما، عمق و طراحی کلی اتاق را جمع کند.

۶. از پارچه‌های طرحدار استفاده کنید

راهنمای دکوراسیون بالای تخت - پارچه طرحدار

یکی دیگر از راه های تزئین بالای تخت خواب این است که طرح های پارچه‌ای حرفه‌ای و جذاب استفاده کنید. طرح‌هایی مانند طرح پارچه کوسن که بسیار مقرون به صرفه بوده و به راحتی قابل دستیابی می باشد. برخی از مدل‌ها به قدری زیبا هستند که می‌توانید یک جفت از آن را تهیه کرده و در بالای تخت استفاده کنید. اما بهتر است در انتخاب طرح این پارچه دقت کرده و بیش از اندازه به دنبال طرح‌های شلوغ نباشید. امروزه این پارچه‌ها محبوبیت بسیار بالایی کسب کرده‌اند و می‌توانند به عنوان یک گزینه زیبا برای استفاده در بالای تخت باشند.

۷. یک جفت لامپ آویز معلق انتخابی هوشمندانه است

راهنمای دکوراسیون بالای تخت - چراغ

به جای آویزان کردن آثار هنری برای تزئین بالای تخت خواب، یک جفت آویز شیشه ای رنگی ساده جایگزین جذابی است. اگر فضای کمی برای ایده های نورپردازی اتاق خواب نصب شده وجود داشته باشد، این نیز می تواند یک راه حل عملی عالی باشد. استفاده از این لامپ های آویزی یک انتخاب جسورانه و حرفه‌ای است که می‌تواند دکوراسیون زیبای را به اتاق شما منتقل کند. و در عین حال شما را از لامپ های درهم و برهم که فضای ارزشمندی را روی میز کنار تخت اشغال می کند، نجات می دهد. اگر می‌خواهید یک چراغ سقفی مرکزی نیز داشته باشید، مطمئن شوید که لامپ‌ها در مدار دیگری قرار دارند تا بتوان آن‌ها را به طور مستقل برای آرام کردن فضا روشن و خاموش کرد.

۸. یک اثر هنری انتزاعی را انتخاب کنید

راهنمای دکوراسیون بالای تخت - تابلو

آویزان کردن آثار هنری برای تزئین بالای تخت خواب در اتاق خواب شما تاثیرگذار خواهد بود. با این حال، ممکن است بخواهید قطعه ای را انتخاب کنید که برای شما آرامش بخش باشد یا حتی مجموعه ای از قطعات را برای تصویر دیوار اتاق خواب انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که اتاق خواب شما پناهگاه شماست، بنابراین مهم است که با چیزهایی احاطه شده باشید که دوست دارید و به شما احساس آرامش می دهد. کار هنری کاملا ذهنی است، بنابراین آنچه که به شما احساس خوبی می دهد را انتخاب کنید. همچنین ایجاد هماهنگی در یک طرح تزئینی نکته‌ای کلیدی است. یک اثر هنری بزرگ بالای تخت، یا سه قطعه کوچک، فرمول خوبی است.

۹. از وسایل دکوری آویزی استفاده کنید

راهنمای دکوراسیون بالای تخت - استند آویزی

اگر علاقه‌ای به آثار دکوری و هنری برای تزئین بالای تخت خواب ندارید، می‌توانید از وسایل دکوری آویزی استفاده کنید. مجسمه و تندیس، تابلو و سایر وسایل می‌توانند انتخاب مناسبی در این بخش‌ها باشند. یک دکوراسیون آویزان یا آویز دیواری به ایجاد بافت به فضا کمک می کند. به سراغ تمی بروید که با طرح اتاق شما مرتبط باشد، مانند فضای ساحلی، اگر این همان چیزی است که در جای دیگری از اتاق استفاده کرده اید. تکرار موتیفی که در جاهای دیگر استفاده کرده اید به اتاق خواب شما شکوفایی نهایی می بخشد و ظاهر را به هم نزدیک می کند.

۱۰. با تزئینات کوچک، فضایی زیبا بسازید

راهنمای دکوراسیون بالای تخت - کاسه

اگر می‌خواهید فقط یک تکه کوچک از دیوار بالای تخت خود را تزئین کنید یا فقط بخش کوچکی از آن ناحیه شکل نامناسبی دارد، باز هم می توانید آن بخش را به فضایی زیبا تبدیل کنید. با قطعات تزئینی کوچک بازی کنید تا در هنگام تزئین بالای تخت خواب انعطاف پذیر باشید. بشقاب های کوچک، سبدهای بافته شده یا عکس های میکرو را بردارید و آنها را با هم لایه بندی کنید تا یک دیوار گالری چندرسانه ای ایجاد کنید که بتوانید آن را متناسب با فضا بسازید. اگر طرح رنگی جفتی اتاق خواب پشتی را در بقیه اتاق انتخاب کرده اید، این یک راه عالی برای معرفی رنگ ها یا سایه های مختلف است.

جمع بندی

تعداد گزینه زیادی برای تزئین بالای تخت خواب از آثار هنری، چاپ و عکاسی گرفته تا آویز دیواری، آینه، نقاشی های دیواری یا نورپردازی وجود دارد که می‌توان برای تزئین بالای تخت خواب استفاده کرد. با این حال بهتر است به طراحی دیوار که ممکن است ساده یا طرح دار، رنگارنگ یا حتی خنثی باشد توجه کنید. علاوه بر این سبک، شکل و رنگ این فضا نیز بسیار اهمیت دارد.

بیشتر مردم برای تزئین بالای تخت خواب به هنر یا چاپ علاقه دارند، با این حال، پانل های پارچه، آویزهای دیواری، آینه دکوراتیو، آویزها و اشیاء تزئینی یا زیور آلات سه بعدی نیز محبوب هستند. باز هم، این بستگی به این دارد که دیوارهای شما ساده یا طرح دار باشند. درنهایت ایمنی را رعایت کنید و هروسیله‌ای که می‌خواهید را با دقت بالا و کیفیت مناسب به دیوار متصل کنید. برای دکوراسیون فضای بالای تخت خواب می‌توانید از این ۱۰ ایده استفاده کنید. امیدواریم این مطلب موردتوجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *