راهنمای دکوراسیون اتاق کودک راهنمای دکوراسیون اتاق کودک

۱۸ ترفند فوق العاده برای دکوراسیون اتاق کودک با کمترین هزینه

سازماندهی بخش بزرگی از طراحی دکوراسیون اتاق کودک است. باید به بچه ها مکانی بدهید تا انرژی خود را در آنجا تخلیه کنند. درکنار به یادگیری و شکوفایی هوش و استعداد خود نیز بپردازند. برخی از این طرح ها از تخته های هوشمندانه تا قفسه های دکوری برای تمیز نگه داشتن وسایل استفاده می کنند. در اتاق بچه‌ها بهتر است از پارچه‌های متنوعی استفاده شود تا بافت و رنگ ها به خوبی جلوه دهند. پارچه های شفاف و توری شکل به خصوص در اتاق دختران کوچک محبوب هستند. هنگامی که این پارچه ها با وسایل دکوری فلزی سبک و روشن ترکیب شوند، زیبا، جذاب و هیجان انگیز به نظر می رسند. از همین رو خرید لوازم دکوری در طراحی دکوراسیون اتاق کودک اهمیت بسیار زیادی دارد. در مقابل اتاق‌های پسران باید دارای موضوعات فانتزی بوده و از یک فضای باز تشکیل شده باشد، از جمله آن ها می توان به چادر بازی که هر کودکی دوست دارد، اشاره کرد. داشتن ایده‌های مناسب برای طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق کودک به شما انگیزه می‌دهد تا خانه خود را با طرح‌های جدید شاداب کنید. همچنین اجازه دهید فرزندتان با شما آنها را مرور کند تا بفهمد چه چیزی را بیشتر دوست دارد.

راهنمای طراحی دکوراسیون اتاق کودک

۱. نصب تخته سیاه روی دیوار با گفته های الهام بخش

- دی دکور

برای دکوراسیون اتاق کودک، یک دیوار بزرگ درنظر گرفته و روی آن یک تخته سیاه نصب کنید. این کار به کودک تمام فضای خلاقانه ای را که نیاز دارد می دهد، همچنین این تخته سیاه نه تنها به اتاق او محدود می شود، بلکه به عنوان یک قطعه تزئینی نیز عمل می کند. در کنار دیوارهای سفید، مبلمان با رنگ روشن نیز عالی به نظر می رسد زیرا همه اینها به برجسته شدن تخته سیاه کمک می کند.

۲. قفسه های شناور طرح خانه برای دوستان کوچک

- دی دکور

استفاده از این قفسه های شناور به عنوان خانه های کوچک شخصی برای دوستان حیوانات عروسکی گزینه مناسبی برای دکوراسیون اتاق کودک هستند. همچنین می توانید گلدسته مصنوعی زیبا، رنگارنگی و دوست‌داشتنی به این قفسه‌ها اضافه کنید. این گلدسته به عنوان یک دکور منحصر به فرد عمل می کند و دسترسی بچه ها به اسباب بازی های مورد علاقه خود را نیز آسان تر می کند.

۳. قفسه کتاب بزرگ با حروف بزرگ

- دی دکور

کودکی که به مطالعه تمایل دارد از چنین قفسه کتاب متمایز و جذابی قدردانی خواهد کرد. این قفسه به خوبی می تواند کتاب ها را با سایر اقلام مناسب برای دکوراسیون اتاق کودک در کنار حیوانات عروسکی متعادل کند. حروف بزرگ بالای قفسه‌ها را نیز در نظر بگیرید که می‌توانند برای یادگیری و آموزش کودکان بسیار مناسب باشد، البته می توانید با استفاده از این حروف اسم فرزند خود را بنویسید تا کودک شما خواندن را زودتر از همسن و سالان خود یاد بگیرد.

۴. استفاده از تاج گل آویزی با طرح جذاب

- دی دکور

تاج گل ها فقط برای آویزان کردن درب ورودی نیستند. در عوض، تاج گل مناسب می تواند سبک و طراحی دکوراسیون اتاق کودک را ارتقا دهد. این تاج گل دارای نمایشی زیبا از گل ها با رنگ های روشن مختلف است. به راحتی می توان تاج گلی مانند این را در ابتدای نام کودک به دست آورد و اطمینان حاصل کرد که همه کسانی که وارد می شوند می دانند که اتاق دقیقاً متعلق به چه کسی است.

۵. نورهای ستاره ای چشمک زن

- دی دکور

کدام بچه را میشناسید که علاقه ای به نور و روشنایی، مخصوصا نورهای آویزی نداشته باشد؟ هر چند با آویزان کردن آنها با ابر، می توانید طراحی منحصر به فرد تری به آنها بدهید. به این ترتیب، کل چیدمان می‌تواند شبیه آسمان شب باشد و فضایی آرام و دلنشین را در دکوراسیون اتاق کودک ایجاد کند که برای خواباندن کودک خردسال عالی است.

۶. طراحی های ناهموار در قاب های چوبی

- دی دکور

اگر قصد دارید یک تم زیبا برای دکوراسیون اتاق کودک داشته باشید، به اضافه کردن چند تابلوی دیواری با طراحی جالب توجه کنید. تابلوهایی با طراحی زیبا و چشم نواز که گزینه بسیار خوبی برای شروع هستند. همچنین می توانید از طرح انیمیشن ها و شخصیت های کارتونی که کودکان به آن علاقه مندند، استفاده کنید. شما می توانید کل فضا را با این آثار هنری پر کنید.

۷. استفاده از کله حیوانات به عنوان آویز دیواری

- دی دکور

تمام تزیینات اتاق بچه ها از داشتن نوعی نقطه کانونی سود می برند. استفاده از کله حیوانات عروسکی ایده خوبی است که می تواند این کار را به خوبی انجام دهند. این یک راه زیبا برای نشان دادن عشق کودک به حیوانات است. علاوه بر این، رنگ بیشتری به دیوارها می بخشد و به دکوراسیون اتاق کودک حرکت و عمق بیشتری می بخشد.

۸. نصب حروف الفبای به صورت دیواری

- دی دکور

اگر دوست دارید کودک شما زودتر از بقیه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کند، می توانید از مجسمه و تندیس حروف الفبای انگلیسی بر روی دیوار استفاده کنید. این حروف را به صورت تصادفی روی دیوار نصب کنید و از فرزند خود بخواهید ترتیب آن ها را اعلام کند. با این کار هم دکوراسیون اتاق کودک شما زیباتر می شود و هم به یادگیری او کمک می کنید.

۹. ابر پف کرده با ستاره های بالای تخت

- دی دکور

وقتی می خواهید فرزندتان شب ها راحت تر بخوابد، چرا این کار را با چند ستاره و ابرهای آویزان بر روی آنها انجام ندهید؟ ابرهای دست ساز حال و هوای عجیبی به اتاق می دهند و به خوبی با ستاره های طلایی که از آنها آویزان هستند جفت می شوند. قرار دادن آن در بالای تخت کودک برای تشویق به زود خوابیدن، عالی است.

۱۰. میز تحریر زیبا با طراحی خاص

- دی دکور

برخی از بچه ها استعداد و توانایی خوبی دارند اما برای رسیدن به آن نقطه به کمک نیاز دارند. با این کار، کودک شما همیشه برای انجام تکالیف و کاردستی آماده می شود. میز بدون شک حالتی بالغ به دکور می دهد. در عین حال، قفسه‌های شناور با حیوانات عروسکی و عکس‌های قاب‌بندی شده یادآور لحظات خوش و بازی و سرگرمی کودک خواهند بود.

۱۱. دکوراسیون اتاق کودک با اسب تک شاخ

- دی دکور

دکوراسیون اتاق کودک با اسب تک شاخ به عنوان یکی از رایج ترین روش ها شناخته می شود. این عروسک برای بچه هایی که مشتاق رنگ های روشن و سبک جادویی هستند گزینه عالی به نظر می رسد. راه‌های زیادی برای نزدیک شدن به این موضوع نیز وجود دارد، مانند استفاده از اسب تک شاخ به‌عنوان آویز دیواری، یا ترکیب آن با مدل های دیگر قاب دیواری که متناسب با موضوع است، و حتی طراحی منگوله‌ای و رنگارنگ که جذابیت بسیار بالایی دارد.

۱۲. دکوراسیون اتاق کودک برای ماجراجویی در فضای باز

- دی دکور

با این چیدمان زیبا، کودک می تواند در فضای باز اتاق خود و یا حتی در گردش و سفرهای خانوادگی، به بازی و ماجراجویی بپردازد. از قاب ها و آویزهای دیواری گرفته تا چادر، می توانید اتاق کودک را به یک ماجراجویی تخیلی تبدیل کنید. رنگ های خنثی نیز برجسته هستند و کنتراست بسیار خوبی را در سراسر اتاق ایجاد می کنند.

۱۳. ایجاد یک سایبان شناور برای زمان استراحت

- دی دکور

افزودنی فوق العاده برای هر چیدمان اتاق کودک، استفاده از یک سایبان زیباست. چه برای خواندن باشد و چه صرفاً برای آرام کردن، هر کودکی از داشتن جایی برای فرار از خود قدردانی می کند. با چند چراغ پری زیبا و یک سایبان آویزان بر روی قسمت نشیمنگاه آن را جذاب تر کنید تا آن حس دنج را القا کند. این فضا می تواند برای بازی و یا استراحت کودک مورد استفاده قرار بگیرد.

۱۴. حروف دیواری پررنگ و متضاد

- دی دکور

با این طراحی دکوراسیون اتاق کودک که برای کودکان با سن بیشتر قابل استفاده است، به راحتی می توان جوانی و حس بلوغ آنها را متعادل کرد. این میز دارای تمام ملزومات و همچنین یک تخته زیبا پر از وسایل الهام بخش است تا بچه ها را خوشحال و راضی نگه دارد. داشتن یک نیمکت زیبا با چند بالش بیشتر به زیبایی کلی آن می افزاید.

۱۵. فنجان مداد آویزان به عنوان جامدادی

- دی دکور

ذخیره سازی برای برخی از بچه ها اهمیت بسیاری زیادی دارد، و این یک راه منحصر به فرد برای نزدیک شدن به تربیت ایده آل کودک از همان دوران ابتدایی است. قفسه شناور تنها فضای کافی برای برخی تزئینات جزئی یا اسباب بازی ها دارد. در همین حال، فنجان های مداد آویزان راهی آسان برای کودک می تواند به جمع آوری و نگهداری وسایل خود در یک مکان مشخص کمک کند.

۱۶. جعبه های رنگ شده با لوازم جانبی همسان

- دی دکور

با این جعبه‌های رنگ‌آمیزی شیرین، یک فضای ذخیره‌سازی سرگرم‌کننده و عجیب برای همه اقلام کوچک و جواهرات کودک خود ایجاد کنید. آنها جذاب هستند و به راحتی می توانند کمی روشنایی و احساس خوشایند را به اتاق هر کودک اضافه کنند. در اتاق کودک بزرگتر نیز بهترین عملکرد را دارد و می تواند در هر جایی مانند اطراف میز آن ها قرار بگیرد.

۱۷. استفاده از گل و گلدان برای جذابتر شدن فضا

- دی دکور

برای کودکی که عاشق گل است، می توان یک دسته گل زیبا و با رنگ جذاب را تهیه کرد و در اتاق او قرار داد. گل‌های مصنوعی دارای طراحی خیره‌کننده هستند و رنگ‌های متعدد به‌صورت جداگانه به راحتی خودنمایی می‌کنند. سعی کنید حدالامکان یک دسته گل مصنوعی در اتاق کودک خود قرار دهید.

۱۸. تخت خواب زیبا و دنج با ملحفه های گلدار

- دی دکور

یک اتاق روشن، بهترین فضا را برای کودک ایجاد می کند. فضایی که به خوبی به نور طبیعی متکی است تا به خوبی کل فضای اتاق را نور طبیعی پوشش دهد. در این فضا لازم است یک تم گل مانند وجود داشته باشد، مانند طرح های روی ملحفه ها و بالش های روی تخت. کل ظاهر دنج است و هر کودکی دوست دارد کمی در اتاق استراحت کند. برای دکوراسیون اتاق کودک خود همچین فضایی را در نظر داشته باشید.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی مهم ترین نکات دکوراسیون اتاق کودک پرداختیم. درنظر داشته باشید که شما می توانید برای تغییر دکوراسیون اتاق کودک هم از این موارد استفاده کنید و فضایی شاداب و جذاب را به فرزند خود هدیه دهید. ایده های ذکر شده در این مطلب به عنوان جدیدترین دکوراسیون اتاق کودک بوده و اجرای آن ها بسیار راحت است. به طوری که می توانید دکوراسیون اتاق کودک را با کمترین هزینه انجام دهید. از همین رو بهتر است به خرید وسایل دکوری ارزان و باکیفیت، به دنبال بهتر شدن این طراحی باشید. برای خرید وسایل دکوری منزل می توانید به فروشگاه دی دکور مراجعه کنید. دی دکور با دارای تنوع محصولات مناسبی بوده و با قیمت مقرون به صرفه، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

  1. قفسه کتاب خیلی خوبه، از همون سنین کودگی بچه هامون رو به کتاب خوندن تشویق کنیم عالیه

  2. به جای رنگ دیوارهارو کاغذ دیواری بزنین
    سعی کنین یه طرح بچه گونه و عروسکی استفاده کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *