- دی دکور - دی دکور

چگونه برای دکوراسیون خانه با رنگ طوسی عمل دهیم؟

وقتی صحبت از رنگ‌های خنثی به میان می‌آید، ذهن همه به سمت رنگ سفید و بژ می رود. اما بهتر است این رنگ ها را فراموش کنید. زیرا رنگ طوسی در چند سال گذشته به عنوان یک رنگ خنثی در بین طراحان دکوراسیون داخلی منزل شناخته شده و محبوبیت آن هنوز کاهش نیافته است. این رنگ زمانی با عنوان غم و اندوه و کسالت شناخته می شد، اما در سالیان اخیر محبوبیت خود را در میان مردم به دست آورد که موضوع باعث افزایش تمایل مردم به دکوراسیون خانه با رنگ طوسی شده است. طبق نظر طراحان برتر دنیا رنگ طوسی به گونه ای است که می تواند با وسایل دکوری مختلف و سقف های سفید ترکیب شود. جای تعجب نیست که افراد مشهوری مانند الن دیجنرس (کمدین)، آدام لوین (خواننده)، بروک شیلدز (بازیگر) و تیت تیلور (کارگردان) همه رنگ طوسی را به عنوان دکوراسیون در خانه های خود به نمایش می گذارند. حتی رنگ طوسی در اتاق‌ کودکان نیز انتخاب مناسبی است و فضایی را ایجاد می‌کند که آن ها علاقه مند به دکوراسیون آن شوند. باتوجه به اهمیت و محبویت این رنگ، قصد داریم به بررسی نکاتی درباره دکوراسیون خانه با رنگ طوسی بپردازیم.

۱۳ نکته برای دکوراسیون خانه با رنگ طوسی

۱- دکوراسیون اتاق خواب با رنگ طوسی

دکوراسیون خانه با رنگ طوسی

هنگام دکوراسیون خانه با رنگ طوسی، ترکیب رنگارنگی از الگوها می تواند طرحی خنثی را زنده کند، به کارگیری سایه های تقریبا سفید بر روی دیوارها، همچنین استفاده از روتختی و روبالشتی و پرده های طوسی، فضای جذاب و چشم نواز را ایجاد می کند.

علاوه بر این ملحفه‌ها و بالش‌های طرح‌دار، رنگ‌های صورتی، رنگ زرد و آبی می توانند تکمیل کننده این سبک از دکوراسیون در اتاق خواب باشند. همچنین می توانید برای دستیابی به ظاهری آرام، ترکیب رنگ طوسی و قهوه ای را انتخاب کنید. از طرفی انتخاب دیوارها و سقف اتاق خواب به رنگ طوسی با رنگ بژ بسیار جذاب و چشم نواز خواهد بود.

۲- دکوراسیون آشپرخانه با رنگ طوسی

- دی دکور

طوسی رنگی پیچیده و جاودانه است، و آن را به یک انتخاب عالی برای عناصر طراحی دائمی تر مانند کابینت آشپزخانه تبدیل می کند. در آشپزخانه های طوسی، کنتراست کلید ایجاد جذابیت و بعد بصری است. به عنوان نمونه به کارگیری میزهای مرمری، لوازم استیل ضد زنگ، و کابینت طوسی رنگ خنثی را برای دکوراسیون خانه با رنگ طوسی آشپزخانه ایجاد می‌کنند، در حالی که افزودن رنگ های برنجی و مسی با طرح چوب، ترکیب چشم نوازی را ایجاد می کنند. ترکیبی از بافت ها و دمای رنگ، ظاهری جذاب و متعادل با این عناصر قابل اجراست.

۳- دکوراسیون حمام با رنگ طوسی

- دی دکور

از آنجایی که بخش اصلی حمام و سرویس بهداشتی را کاشی ها تشکیل می دهند، لازم است رنگ مناسبی را برای این بخش انتخاب کنید. ترکیب دیوارها و کاشی های سفید و روشویی طوسی زیبایی شفاف و تمیزی را در حمام ایجاد می کنند. برای زیباتر کردن این فضا می توانید دستگیره کشوهای موجود در این بخش را برنجی براق و وسایل روشنایی را با همین رنگ انتخاب کنید.

برای افرادی که کشو یا کمدی را در سرویس بهداشتی قرار ندادند، می توانند شیرآلات موجود را به این رنگ تبدیل کنند. برای تکراری نشدن فضا می توانید برای آینه های موجود در سرویس، قاب آبی کبالتی که رنگ و ترکیب جذاب را ارائه می دهند، انتخاب کنید. این یک روش موثر در دکوراسیون خانه با رنگ طوسی خواهد بود.

۴- به کارگیری دیوارها به رنگ طوسی و طوسی تیره

یکی از راه های دکوراسیون خانه با رنگ طوسی، استفاده از این رنگ برای دیوارهاست. برای این کار از رنگ آمیزی تمام بخش های خانه به این رنگ خودداری کنید. برای اینکار می توانید دیوارهای خانه را به رنگ طوسی و سقف را سفید مات انتخاب کنید. رنگ های سرد با میز و صندلی چوبی و قالیچه بافت، تعادل مناسبی را در دکوراسیون ایجاد می کنند. در این سبک دکوراسیون وسایل دکوری مانند چراغ های سقفی، تابلوهای دیواری و گلدان های رنگارنگ، نقش تکمیل کننده را ایفا می کنند.

علاوه بر این می توانید اتاقی را با خطوط طوسی درنظر بگیرید تا ظاهری شاداب و پرانرژی داشته باشید. برای رنگ آمیزی گرافیکی تر، از رنگ هایی با کنتراست قوی تر، مانند طوسی متوسط و سفید خالص استفاده کنید. برای داشتن ظاهری مدرن بهتر است از وسایل نارنجی و قرمز رنگ که ترکیب مناسبی برای آن هستند، استفاده کنید.

۵- استفاده از رنگ طوسی برای بخش غذاخوری

- دی دکور

شما می توانید تنها برای یک بخشی کوچک، دکوراسیون خانه با رنگ طوسی را اجرا کنید. اگر در خانه فضای کافی برای قراردادن میزناهارخوری و ایجاد ناحیه ناهارخوری دارید، می توانید از این سبک از دکوراسیون استفاده کنید. برای این کار می توانید از دیوارهای طوسی با طراحی سنگ‌ریزه‌ای بهره مند شوید که ناحیه ناهارخوری را گرم و دنج نگه می‌دارند. علاوه بر این مبلمان چوبی، کف‌های چوبی و کاشی‌های قهوه‌ای رنگ تکمیل کننده رنگ گرم بر روی دیوارها هستند. در مجموع این تجهیزات برای افرادی که به دنبال فضایی با طراحی جذاب هستند، مناسب است.

۶- دکوراسیون خانه با با رنگ طوسی و خنثی

پالت رنگ های خنثی می تواند به همان اندازه که جذاب هستند، به صورت ترکیبی با رنگ های دیگر استفاده شوند. نکته کلیدی این است که سایه‌ها و بافت‌ها رنگ را برای جذاب تر شدن سبک دکوراسیون تغییر دهید. این دکوراسیون برای افرادی که به دنبال دکوراسیون خانه با رنگ طوسی با بودجه محدود هستند، بسیار موثر است.

۷- دکوراسیون ورودی خانه به رنگ طوسی

- دی دکور

برایدکوراسیون خانه با رنگ طوسی بخش ورودی را فراموش نکنید. در این بخش خانه می توانید از یک آینه با قابی طرحدار جلوی در ورودی به همراه یک کنسول طوسی براق با دستگیره‌های طلایی که مطابقت زیادی با هم دارند، استفاده کنید. رنگ طوسی کنسول به آینه اجازه می دهد نقطه کانونی باقی بماند. همچنین استفاده از  لوازم جانبی ساده بدون در هم ریختگی، ظاهری زنده به ورودی می بخشد.

۸- انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب به رنگ طوسی

- دی دکور

برای دکوراسیون خانه با رنگ طوسی در بخش اتاق خواب می توانید از کاغذ دیواری طوسی با طراحی دلخواه استفاده کنید که به دیوارها بافت و نقش می بخشد. برای تکمیل این سبک دکوراسیون باید از پرده هایی به همین رنگ استفاده کنید. از طرفی قالیچه راه راه طوسی لایه دیگری از الگو را به اتاق اضافه می کند و به ظاهر پویا آن کمک می کند.

۹- دکوراسیون خانه با مبل طوسی

- دی دکور

اگر دیوارهای طوسی روشن در اتاق نشیمن استفاده کردید، باید المان هایی به رنگ صورتی و آبی انتخاب کنید تا به تعادل خانه شما کمک کند. برای زیباتر شدن آن می توانید کاناپه های اتاق را چندین سایه تیره تر از دیوارها انتخاب کنید، تا به خوبی خودنمایی کند. درنظر داشته باشید که در این سبک از دکوراسیون، استفاده بیش از اندازه از رنگ طوسی توصیه نمی شود. سعی کنید دکوراسیون خانه را با رنگ های روشن ترکیب کنید.

۱۰- استفاده از دکور طوسی ترکیبی

- دی دکور

هنگام استفاده از پالت رنگی خنثی در دکوراسیون خانه با رنگ طوسی، ترکیب سبک ها یکی از راه های جلب توجه بصری به اتاق است. همچنین بافت نقش کلیدی در موفقیت یک طرح خنثی دارد. کف‌های براق و چراغ‌های آویزی به همراه مجسمه‌ های مدرن‌، ظاهری زیبا را ارائه می‌دهند. اگرچه دیوارهای طوسی رنگ‌های سردتری دارند، اما نور طبیعی فراوان باعث می‌شود اتاق احساس کسالت نداشته باشد.

۱۱- استفاده از رنگ طوسی برای کاشی آشپزخانه

- دی دکور

طوسی پل بین سیاه و سفید است و می توان از آن برای کاهش کنتراست بالا استفاده کرد. در آشپزخانه، فضای پشت اجاق گاز می تواند بهترین مکان برای ترکیب رنگ طوسی تیره با رنگ‌های متنوع است. در این سبک از دکوراسیون خانه با رنگ طوسی کابینت‌های سفید انتخابی عالی به شمار می روند. دستگیره‌های کریستالی و کشوی فولادی ضد زنگ، درخشندگی خاصی را به آن اضافه می‌کنند.

۱۲- طراحی آشپزخانه با ترکیب رنگ طوسی و سفید

- دی دکور

فضاهای بزرگ سفید را با طوسی جدا کنید تا در عین زیبایی، ظاهری تمیز و خنثی به همراه جذابیت بصری ایجاد کنید. در این آشپزخانه، یک جزیره سفید در برابر کابینت و قالب های سفید گم می شد. رنگ طوسی با تن متوسط، کنتراست مناسبی را ایجاد می کند و رنگ طوسی به زیبایی با کفپوش های چوبی تیره جفت می شود. ترکیب آن ها را برای دکوراسیون خانه با رنگ طوسی مدنظر داشته باشید.

۱۳- ایجاد حمام مجلل با رنگ طوسی

- دی دکور

ویژگی برجسته این سبک حمام در دکوراسیون خانه با رنگ طوسی، استفاده از کاشی طوسی پر زرق و برق است. اندازه های مختلف کاشی در حمام برای ایجاد ظاهری پویا و روان استفاده می شود. دیوار طوسی ارغوانی رنگ های ملایم اسطوخودوس را در کاشی های پشت سینک می گیرد. این سبک برای افرادی که می خواهند حمام مجللی داشته باشند، عالی است.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی ۱۳ ایده برای دکوراسیون خانه با رنگ طوسی پرداختیم. تلاش کردیم تا ایده هایی را مطرح کنیم که برای دکوراسیون کل فضای خانه مناسب و کاربردی باشد. از همین رو این ۱۳ ایده را برای شما عزیزان گردآوری کردیم. درنظر داشته باشید که برای زیباتر شدن دکوراسیون خانه لازم است از وسایل دکوری مناسبی استفاده کنید. شما می توانید برای خرید لوازم دکوری منزل از فروشگاه دی دکور اقدام کنید. در فروشگاه دی دکور می توانید محصولات باکیفیت را با قیمتی مناسب خریداری کنید. امیدواریم این مطلب که از وبسایت bhg گرفته شد، مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

  1. رنگ طوسی رو میشه بریا رنگ آمیزی دیوارها استفاده کرد
    مثلا ترکیب طوسی روشن با کرم یا نارنجی خیلی خوب میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *