رنگ سال 2023 رنگ سال 2023

چگونه از رنگ سال ۲۰۲۴ در دکوراسیون خانه استفاده کنیم؟

علاقه مندان به دکوراسیون منزل مشتاقانه منتظر معرفی رنگ سال ۲۰۲۳ بودند. سرانجام رنگ سال ۲۰۲۳ در ۱ دسامبر توسط شرکت پنتون رونمایی شد. این شرکت یک رنگ جذاب و چشم نواز را به عنوان رنگ سال انتخاب کرد. این رنگ که Viva Magenta یا به فارسی ویوا مجنتا که به قرمز پرشین یا قرمز آتشین مایل به زرشکی شهرت دارد، با فاصله گرفتن از رنگ‌های خنثی و آرامش‌بخش، به عنوان یک رنگ روشن بیان‌کننده این است که مردم جهان را به شجاعت و سرزندگی و اشتیاق دعوت می کند. پس از انتخاب این رنگ، بسیاری از افراد به دنبال تغییر دکوراسیون خانه خود به رنگ سال ۲۰۲۳ هستند. رنگ‌های روشن مانند قرمز پرشین، دکوراسیون جالبی را در هر فضایی ایجاد می‌کند. چه قصد اضافه کردن این رنگ به طرح رنگ موجود خانه با یک گل مصنوعی با ظاهری واقعی باشید یا یک اتاق را با کاغذدیواری جالب و طرح دار روشن کنید، ترکیب و استفاده از این رنگ در خانه شما فضایی شاد و جذاب را ایجاد می کند.

آشنایی با رنگ سال ۲۰۲۳

پنتون نام شرکتی است که در نیوجرسی آمریکا فعالیت می کند. فعالیت این شرکت از بدو تاسیس تا سال ۲۰۰۰ مربوط به چاپ بود. پس از آن مدیران پنتون تصمیم به تغییر زمینه کاری گرفته و در زمینه مد و رنگ فعالیت کردند. اگرچه این شرکت همچنان در چاپ فعال است، اما حوزه کاری آن به شناخت رنگ و معرفی رنگ های جدید گسترش پیدا کرد.

از همین رو این شرکت هرساله با توجه به نیازها و بررسی هایی که توسط کارشناسان خود انجام می دهد، رنگ سال را معرفی می کند. پس از آن مردم اقدام به استفاده از این رنگ در بخش های مختلف مانند لباس ها، دکوراسیون خانه و … می کنند. امسال نیز با بررسی های صورت گرفته رنگ ویوا مجنتا یا قرمز پرشین به عنوان رنگ سال ۲۰۲۳ معرفی شد.

- دی دکور
Viva Magenta یا قرمز پرشین (قرمز آتشین مایل به زرشکی) رنگ سال ۲۰۲۳ معرفی شد

چگونه رنگ سال انتخاب می شود؟

نکته جالبی که درباره این شرکت وجود دارد، نحوه انتخاب رنگ توسط کارشناسان است. اگرچه گفته می شود پنتون بر اساس نیازهای مردم در سرتاسر دنیا اقدام به انتخاب رنگ سال می کند، اما واقعیت چیز دیگری است. هرساله مدیران و کارشناسان پنتون نزدیک سال جدید میلادی، در اتاقی سرتاسر سفید (از وسایل موجود گرفته تا دیوارها و سایر بخش ها) رنگ سال را انتخاب می کنند.

شاید برایتان عجیب باشد که چرا کارشناسان پنتون همچنین اقدامی را انجام می دهند. دلیل این کار تنها یک چیز است! آن ها می خواهند با تمرکز کامل، به دور از هرگونه حواس پرتی و عاری از هر رنگی که ممکن است در تصمیم آن ها تغییری ایجاد کند، رنگ سال را معرفی می کنند. همچنین اتفاقاتی که دنیا در سال گذشته با آن مواجه بود هم در انتخاب رنگ تاثیرگذار است.

شجاع و نترس، رنگی تپنده که شور و نشاط آن باعث تقویت خوش بینی و شادی می شود.

توصیف شرکت پنتون از رنگ سال ۲۰۲۳

راهنمای استفاده از رنگ سال ۲۰۲۳ در دکوراسیون منزل

نادیده گرفتن ایده های سنتی طراحی داخلی می تواند بسیار دشوار باشد. با این حال، یک راه برای انجام این کار از طریق عاملی به نام ترکیب رنگی وجود دارد. در این مقاله، به شما کمک می کنیم تا ایده های جدیدی را در مورد دکوراسیون داخلی پیدا کنید. برای انجام این کار، به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید رنگ قرمز پرشین که همان رنگ سال ۲۰۲۳ است را به دکوراسیون خانه خود اضافه کنید.

استفاده از این رنگ غیر معمول نیست. از زمان معرفی قرمز پرشین به عنوان رنگ سال ۲۰۲۳، بسیاری از طراحان داخلی از ویوا مجنتا در دکوراسیون خانه استفاده کرده اند. برخی افراد فقط می‌خواهند از دکوراسیون سنتی فاصله بگیرند و در عوض رنگ های ترند را که از نظر زیبایی‌شناختی تأثیر بسزایی در خانه دارد را به کار برند. کلید درک درست عملکرد این رنگ این است که مطمئن شوید که با سایر بخش های دکوراسیون منزلتان همخوانی دارد.

شما نمی توانید از رنگ قرمز پرشین به صورت تصادفی و بداهه استفاده کنید. به یاد داشته باشید که این یک رنگ بسیار روشن و تند است و بلافاصله همه چشم ها را به خود جلب می کند؛ بنابراین، پیش از استفاده آن باید به خوبی فکر کنید. آیا این رنگ یک افزودنی عالی برای خانه شما خواهد بود؟ چگونه؟ بیایید بررسی کنیم.

رنگ قرمز پرشین چه تونالیته های متفاوتی دارد؟

درست مانند بسیاری از رنگ های دیگر، رنگ سرخابی متغیرهای مختلفی را ارائه می دهد. از یک طرف، رنگ ویوا مجنتا بسیار نزدیک به صورتی است؛ اما این سایه در دنیای طراحی داخلی چندان رایج نیست.

از طرف دیگر، قرمز پرشین، نزدیک‌ترین رنگ به بفش است که در دنیای دکور رایج می باشد. به همین دلیل، بسیاری آن را یک سایه منحصر به فرد و متمایز و نزدیک می دانند.

بدون شک این رنگ قدرت جلب توجه همه را دارد؛ به عبارت دیگر، صرفاً به دلیل روشن بودن و متفاوت بودن آن، نسبت به بقیه رنگ‌ها نقش پیشرو به دست می‌آورد. خوبی رنگ قرمز پرشین امکاناتی است که ارائه می دهد.

شما می توانید یک سایه روشن یا تیره را انتخاب کنید که هر کدام خانه شما را منحصر به فرد می کند. رنگ سال ۲۰۲۳ یک رنگ همه کاره در نظر گرفته می شود. با این حال، برای استفاده صحیح از آن نیاز به تحلیل و بررسی بیشتری وجود دارد.

۳ راه برای استفاده از رنگ سال ۲۰۲۳ در اتاق نشیمن

ممکن است این رنگ را دوست نداشته باشید. با این حال، باید از سهم جالبی که می تواند در اتاق نشیمن داشته باشد قدردانی کنید. به نوعی به اتاق کمک می کند تا به سطحی از ظرافت و زیبایی برسد. در واقع به دلیل تونالیته بودن، گرمای خاصی را در سطح ایجاد می کند. بیایید ببینیم چگونه می توانید از آن استفاده کنید.

  1. اگر می خواهید مبل شما بیش از هر مبلمان دیگری برجسته شود، می توانید یک مبل با رنگ سال ۲۰۲۳ بخرید. با این حال، اگر تصمیم به انجام این کار دارید، به یاد داشته باشید که بقیه عناصر را خنثی نگه دارید؛ زیرا باید از رنگارنگ کردن خانه جلوگیری کنید.
  2. گزینه دیگری وجود دارد. می‌توانید مبل‌هایی با رنگ خنثی انتخاب کنید و کوسن‌های سرخابی به آن اضافه کنید. به نظر شما این چطور ترکیب به نظر می‌رسد؟ به نظر ما که عالی است. به این ترتیب، می‌توانید رنگ سرخابی را به عناصر مختلف دکور اضافه کنید (حتی می‌توانید فرش یا لامپ را نیز به این رنگ داشته باشید) تا همه چیز متعادل به نظر برسد.
  3. در مورد دیوار، استفاده از این رنگ ممکن است همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. با این حال، بدون شک، بقیه مبلمان و اشیاء باید در رنگ های خنثی باشند تا اتاق نشیمن را اشباع نکنند. همه چیز به ایجاد تعادل در خانه مربوط می شود.

اضافه کردن رنگ قرمز پرشین به اتاق خواب

در اتاق خواب، رنگ سال ۲۰۲۳ باید خاص تر باشد. توزیع آن نباید خیلی متنوع باشد. در عوض، باید کاملاً ساده به نظر برسد. اولین ایده ای که می توانید قراردادن رنگ سال ۲۰۲۳ به اتاق خواب استفاده کنید، اضافه کردن رنگ قرمز پرشین به دیوار پشت یا کنار تخت خواب شماست. با این کار زیبایی خاصی را به فضای اتاق خواب وارد می کنید. در آخر، برای اینکه اتاق خواب هماهنگ به نظر برسد، بقیه دیوارها را سفید یا خاکستری رنگ کنید.

از طرف دیگر، می توانید با افزودن یک فرش به رنگ قرمز پرشین، یک پتوی با این رنگ روی روتختی یا یک چراغ به رنگ سال ۲۰۲۳، دکوراسیون را تکمیل کنید. اگر دیوار شما به رنگ قرمز پرشین است، از این رنگ روی تخت استفاده نکنید.

- دی دکور
تغییر رنگ دیوارهای اتاق خواب به قرمز پرشین

آیا استفاده از رنگ سال ۲۰۲۳ در حمام هم جواب می دهد؟

بدون شک جواب مثبت است. حمام یکی از فضاهایی است که این رنگ می تواند با ظرافت و جذابیت خاصی کار کند. به یاد داشته باشید که از آن به اندازه استفاده کنید. شما نمی خواهید اتاق را بیش از حد قرمز جلوه دهید. می توانید رنگ سرخابی را به دیوار یا کشوهای زیر سینک هم اضافه کنید. برای ایجاد کنتراست هماهنگ، کف و توالت باید سفید باشد. به این ترتیب به نتیجه ای مؤثر دست خواهید یافت.

همچنین این رنگ با خاکستری یا کرم بسیار خوب ترکیب می شود. ایده این است که رنگ ها مکمل یکدیگر باشند و فضا را مرتب جلوه دهند. البته، تمام توجه به عناصر قرمز پرشین خواهد بود که تصمیم دارید اضافه کنید.

- دی دکور
برای ایجاد هماهنگی رنگ دیواره بیرونی و داخلی وان باید متفاوت باشد

۶ ایده برای طراحی خانه با رنگ سال ۲۰۲۳

همان‌طور که گفتیم ویوا مجنتا نماد شجاعت، نترسی و در عین حال شادی و خوش بینی است. این رنگ نه تنها جذابیت را به خانه شما اضافه می کند بلکه احساس شجاعت را نیز برمی‌انگیزد. چه به دنبال اضافه کردن یا بازسازی دکوراسیون خانه خود باشید و چه به دنبال تغییر دکوراسیون با استفاده از رنگ جدید هستید، شما می توانید رنگ سال ۲۰۲۳ را در خانه خود بگنجانید. برای این کار می توانید از ۶ ایده زیر بهره مند شوید:

۱- از قرمز پرشین در دیوار ها استفاده کنید

بخشی از دیوار خانه خود را با قرمز پرشین رنگ کنید و بگذارید این نقطه کانونی خانه شما باشد. همچنین می توانید قاب عکس و دیگر تزیینات دیواری را روی این دیوار قرار دهید. اگر تمایلی به رنگ آمیزی کل دیوار با این رنگ ندارید، می توانید نقاشی ها، قاب ها و دیگر تزیینات دیوار را با رنگ سال ۲۰۲۳ آویزان کنید تا به دیوارهای خود جان ببخشید. همچنین می توانید گل هایی با این رنگ (مصنوعی یا طبیعی) را روی میز قرار دهید و روی دیوار خود بچینید.

- دی دکور
رنگ آمیزی دیوارهای خانه به رنگ سال ۲۰۲۳

۲- مبلمان را با کوسن های قرمز پرشین تزئین کنید

با اضافه کردن بالش‌های به رنگ قرمز پرشین، جذابیت بیشتری به مبل خود بدهید. حتی اگر مبل شما رنگی خاموش داشته باشد، این اکسسوری سرزندگی و شادابی را به آن می‌افزاید. با این حال، کوسن های موردنظر شما در رنگ قرمز پرشین لزوماً نباید پررنگ و ساده باشند. همچنین می‌توانید روکش‌های مبلمان را با رنگ سال ۲۰۲۳ انتخاب کنید.

- دی دکور
برای داشتن دکوراسیون جذابتر، رنگ مبلمان و کوسن ها را به قرمز پرشین تغییر دهید

۳- یک فرش از رنگ قرمز پرشین اضافه کنید

اگر می خواهید کلاس بیشتری به خانه خود بیفزایید، فرشی به رنگ قرمز پرشین پهن کنید. در یک لحظه، اتاق نشیمن شما سرزنده تر و شیک تر می شود. فرش خانه شما را دنج نگه می دارد و همچنین می تواند مکانی راحت باشد که شما و مهمانانتان می توانید در آن بنشینید، بازی یا کار کنید.

- دی دکور
استفاده از فرش طرحدار با رنگ سال ۲۰۲۳ در دکوراسیون خانه

۴- از ملحفه هایی با رنگ سال ۲۰۲۳ استفاده کنید

با افزودن ملحفه‌هایی با رنگ ویوا مجنتا، اتاق خواب خود را ارتقا دهید. برای حفظ تعادل می توانید از روبالشی قرمز پرشین، پتو یا روتختی همراه با سایه روشن تر استفاده کنید. مرتب کردن تختتان می تواند به کارتان اضافه شود، به خصوص اگر بخواهید بعد از ظهر دوباره آن را باز کنید.

با این حال، انجام این کار باعث می شود تخت خواب شما مرتب شود و اتاق خواب شما جذاب تر به نظر برسد. مرتب بودن تختخوابتان به شما انگیزه می دهد که تمام کارهای روزانه خود را به درستی انجام دهید.

- دی دکور
اتاق خواب مرتب و زیبا با ملحفه ای به رنگ قرمز پرشین

۵- حوله های آشپزخانه به رنگ قرمز پرشین را تهیه کنید

حوله های آشپزخانه به رنگ سال ۲۰۲۳ آویزان کنید تا به آشپزخانه خود رنگی جذاب ببخشید. این‌ها نه تنها ظاهر جدیدی به فضای شما می دهند، بلکه کاربردی نیز هستند. فقط مطمئن شوید که هر حوله را به درستی در محل مورد نظر و در دیدرس همگان قرار بگیرد تا زیبایی کار را دوچندان کند.

۶- پرده های قرمز پرشین راهی عالی برای جذابیت خانه

با آویزان کردن پرده‌هایی به رنگ قرمز پرشین روی پنجره‌های اتاق خود، رنگ قرمز مایل به زرشکی را به خانه خود اضافه کنید. می‌توانید پرده‌های خود را با بند پرده‌ای در رنگ‌های سفید، زرد، آبی، آبی، طلایی، نقره‌ای یا مسی ست کنید. رنگ‌های تیره مانند قرمز پرشین در فضای داخلی جادار و اتاق‌های با سقف بلند به خوبی کار می‌کنند، همچنین حس درام و ظرافت را به اتاق شما منتقل می کند.

- دی دکور
پرده های قرمز پرشین جذابیت خانه را دوچندان می کند

جمع بندی

در این مطلب به بررسی رنگ سال ۲۰۲۳ و نحوه استفاده از آن در دکوراسیون منزل پرداختیم. رنگ سال ۲۰۲۳ که قرمز پرشین نام دارد، به گونه ای است که می تواند با بسیاری از رنگ ها ترکیب شود. از همین رو می توانید به راحتی از آن در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. درنظر داشته باشید که استفاده از لوازم دکوری باکیفیت و مناسب و با رنگ سال ۲۰۲۳، می تواند به جذاب تر شدن دکوراسیون خانه تان کمک کند. شما می توانید برای خرید لوازم دکوری باکیفیت به فروشگاه دی دکور مراجعه کنید. در این فروشگاه بهترین لوازم تزئینی باقیمتی مناسب عرضه می شود. امیدواریم این مطلب که از وبسایت Decortips و lamudi گرفته شد، مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *