دکوراسیون اتاق خواب دکوراسیون اتاق خواب

۱۶ ایده آسان برای دکوراسیون اتاق خواب با بودجه مناسب

صرف زمان و تلاش بیشتر برای تزئین اتاق نشمین یا فضاهایی که بیشتر مهمانان در آنجا قرار می گیرند، ایده خوبی است، اما بی توجهی به دکوراسیون اتاق خواب ایده خوبی نیست. به هر حال، بیشتر افراد تقریباً یک سوم از کل زندگی را در اتاق خواب خود می گذرانند، بنابراین مهم است که اتاق خواب خود را دنج، آرام و دلپذیر کنید. یک اتاق خواب با دکوراسیون نامناسب می تواند آرامش روان را از شما بگیرد، اما صرفا توجه به دکوراسیون اتاق خواب به این معنی نیست که باید هزینه زیادی را برای این کار خرج کنید. ممکن است در حال حاضر وسایل ضروری اتاق خواب را داشته باشید و فقط به کمی لوازم دکوری برای تکمیل ظاهر نیاز داشته باشید یا اینکه قصد دارید دکوراسیون خانه را از ابتدا شروع کنید، برای هرکدام از این موارد، ما با یک طراح متخصص صحبت کردیم تا نکاتی را در مورد روش های مقرون به صرفه برای دکوراسیون اتاق خواب دریافت کنیم.

راهنمای دکوراسیون اتاق خواب

۱- بدون رفتن به بازار، لوازم دکوری بخرید!

شاید پس از خواندن این عنوان احساس تعجب کنید، اما درست خواندید، شما می توانید بدون رفتن به خرید، وسایل دکوری جدیدی را به اتاق خواب خود بیاورید؛ اما چگونه می توان این کار را انجام داد؟ استفانی بورلی طراحی دکوراسیون داخلی منزل عقیده دارد خرید وسایل دکوری اتفاق خوب و مثبت در جهت بهبود دکوراسیون خانه است، اما گاهی اوقات شما می توانید کل فضای خانه را جست و جو کنید و وسایلی که مناسب آن فضا نیست یا دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد را به اتاق خواب منتقل کنید.

اغلب افراد در خانه خود وسایلی برای استایل و دکوراسیون دارند که می توان از آنها در اتاق خواب استفاده کرد. گاهی اوقات، آن آباژور مد روز که مناسب قرار گیری در اتاق نشیمن نیست، بهترین گزینه برای قرار دادن درست در کنار تخت خواب شماست.

۲- آینه اضافه کنید

اگر با یک اتاق خواب کوچک سر و کار دارید، می توانید طبق نظر استفانی بورلی عمل کنید. بورلی می گوید: «به طور استراتژیک اضافه کردن یک آیینه به دکوراسیون اتاق خواب، باعث می شود این فضا بزرگتر از قبل نمایش داده شود و اقدامی عالی در جهت این است که عناصر بیشتری دیده شوند. آویزان کردن یک آینه در پشت تخت یا روبه روی پنجره می تواند به شما کمک کند تا نور طبیعی بیشتری را وارد اتاق کرده و دیوارهای خالی را با یک وسیله دکوری جذاب پر کنید.

۳- از قاب عکس های دیواری غافل نشوید

خرید یک تابلوی نقاشی جذاب که هنر دست نقاشان برجسته باشد، ایده عالی به نظر می رسد و تاثیر بسزایی در زیباتر شدن دکوراسیون اتاق خواب دارد. اما معمولا این تابلوها قیمت بالایی دارند و شما تصمیم نداشته باشید که برای یک اثر هنری اینقدر هزینه کنید.

از همین رو استفانی بورلی پیشنهاد می کند که یک نقاشی روی بوم ساده را خودتان انجام دهید. سپس این نقاشی را درون قاب قرار داده و روی دیوار اتاق قرار دهید. اگر علاقه ای به این کار ندارید، می توانید از پوسترهای نقاشی آماده یا عکس های چاپی با طرح و نقش دلخواهتان استفاده کنید تا دیوارهای خالی را پر کنند.

۴- بودجه خود را در جای درست خرج کنید

سرمایه گذاری روی خرید آیتم ها و وسایل دکوری مناسب، ایده بسیار جذابی است که باعث زیباتر شدن دکوراسیون اتاق خواب می شود. طبق نظر بورلی، سرمایه گذاری روی تخت خواب، از تشک گرفته تا ملحفه‌های تخت، به معنای واقعی کلمه تغییر را در دکوراسیون ایجاد می کند.

حتی اگر برای دکوراسیون اتاق خواب بودجه کمی را مدنظر قرار دادید، سعی کنید که بخشی از آن پول را صرف خرید یک تشک راحت و ملحفه زیبا با طرح و نقش مناسب کنید. یک خواب خوب شبانه ارزش خرج پول را دارد. اگر نمی توانید یک ست کامل روتختی، روبالشتی، ملحفه و … برای تخت خود تهیه کنید، به جای آن فقط یک ملحفه فانتزی بخرید.

۵- پرده زیبایی را تهیه کنید

اگر می‌خواهید به اتاق خوابتان ظاهر شیک‌تری بدهید، به پنجره ها بیشتر توجه کنید. انتخاب یک پرده زیبا با طراحی مناسب می تواند دکوراسیون اتاق خواب را بسیار زیبا و چشم نواز کند. از طرفی ضخامت پرده روی نورپردازی تاثیرگذار است. اتاق پر نور نیز روی روح و روان صاحب اتاق تاثیر می گذارد.

دکوراسیون اتاق خواب

۶- به دنبال یک ظاهر حداقلی بروید

بر کسی پوشیده نیست که خرید کمتر هزینه کمتری دارد. برای افرادی که بودجه محدودی جهت طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود دارند، می توانند به دنبال یک ظاهر حداقلی باشند. لزومی ندارد که حتما از پرده های کتان، ست روتختی و رو بالشی جذاب، وسایل دکوری آنچنانی و سایر موارد با هزینه های آنچنانی استفاده کنید.

به جای آن بهتر است فضایی با زیبایی حداقلی ایجاد کنید. برای این کار می توانید از وسایلی با قیمت مناسب تر بهره مند شوید تا زیبایی دکوراسیون اتاق خواب حفظ شود.

۷- به دنبال افزایش نور در اتاق باشید

بورلی می گوید ارتقای نور در اتاق خواب می تواند فضا را بسازد. تقریبا همه افراد روشنایی بیشتر در اتاق خواب را دوست دارند، از همین رو لامپ‌هایی با سطوح روشنایی متفاوت یا چراغ‌های رومیزی را جهت افزایش روشنای منزل در نظر می گیرند.

درنظر داشته باشید که طبق یک قاعده کلی اتاق خواب شما باید حداقل دو یا سه منبع نور داشته باشد. برای متحول کردن اتاق خواب خود، می توانید از یک آباژور زیبا استفاده کنید تا علاوه بر روشنایی، نظر افرادی که به اتاق شما می آیند را به خود جلب کند.

۸- از خرید وسایل ترند صرف نظر کنید

ایده خرید وسایل ترند خوب است اما مناسب نیست. ترندها سالیانه و یا حتی ماهانه عوض می شوند. ممکن است وسیله دکوری که امروز مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته، ماه و یا سال آینده، در بازار پیدا نشود. از همین رو برای افرادی که می خواهند دکوراسیون اتاق خواب خود را با بودجه حداقلی انجام دهند، خرید وسایل ترند ایده آل نیست.

در عوض می توانید از وسایلی استفاده کنید که متناسب با طراحی کلی اتاق شماست. با سایر اجسام همخوانی دارد و می تواند هارمونی مناسبی را در اتاق خواب شما ایجاد کند.

۹- نظر دیگران را جویا شوید

بریا افرادی که نمی دانند دکوراسیون اتاق خواب خود را از کجا شروع کنند، خرید وسایل دکوری می توانند هزینه زیادی را در پی داشته باشد. در ابتدا باید محل قرارگیری هریک از وسایل خود را مشخص کنید. پس از آن می توانید برای فضاهایی که خالی هستند، دکوری مناسبی تهیه کنید.

پیشنهاد می شود در این شرایط نظر دوستان، اطرافیان و سایر اعضای خانواده را جویا شوید. حتی می توانید نظر یکی از طراحان دکوراسیون داخلی محل زندگی خود را جویا شوید تا با اطمینان کامل، اقدام به طراحی دکوراسیون اتاق خواب کنید.

۱۰- ملافه را به صورت فصلی تغییر دهید

بورلی می‌گوید یک راه سرگرم‌کننده برای تازه و جدید نگه‌داشتن اتاق خوابتان این است که هر فصل ملافه‌هایتان را عوض کنید. اگرچه این کار نیاز به سرمایه گذاری کوچکی دارد، اما راهی عالی برای جلوگیری از خسته شدن از فضای اتاق خود است. همچنین می توانید این تغییرات را دوبار در سال انجام دهید. یکبار برای ابتدای سال و برای فصل های گرم سال که در پیش دارید و یکبار هم برای فصل های  سرد سال.

- دی دکور

۱۱- فرش یا کفپوشی نرم تهیه کنید

انتخاب یک فرش عالی می‌تواند چند میلیون قیمت داشته باشد، اما بورلی می‌گوید که اینت کار، یعنی خرید فرش، ارزشمند است. اضافه کردن فرشی نرم در زیر پا نه تنها می‌تواند باعث شود اتاق خواب شما کامل شود، بلکه در صبح‌های سرد زمستانی نیز بسیار دلپذیرتر است. سعی کنید فرش را متناسب با رنگ دیوارها یا دکور سایر وسایل اتاق خواب انتخاب کنید. هماهنگ بودن وسایل اتاق خواب، تاثیر بسزایی در دکوراسیون اتاق خواب دارد.

۱۲- فضایی برای قراردادن وسایل مخصوصا لباس ها تعیین کنید

به نظر می رسد یکی از مکان هایی که همیشه در هم ریخته می شود، اتاق خواب است. برای رهایی از این مشکل چند سبد ارزان را در اطراف اتاق خود قرار دهید تا برای جلوگیری از به هم ریختگی اتاق خواب خود اقدام کرده باشید. همچنین می توانید میز یا مبلمانی با فضای ذخیره سازی داخلی (مانند میز خواب با کشو) انتخاب کنید.

درنظر داشته باشید که فضای به هم ریخته، عامل اصلی نامناسب شدن دکوراسیون اتاق خواب است. در صورت امکان همیشه اتاق خواب خود را تمیز و مرتب نگه دارید.

۱۳- از گل و گیاه استفاده کنید

یک گیاه که در یک گلدان بسیار زیبا قرار گرفته، یکی از ارزان ترین راه ها برای ارتقاء دکوراسیون اتاق خواب است. این کار نه تنها به فضای شما رنگ و لعاب زیبا می بخشد، بلکه هوا را نیز تمیز می کند. به عبارتی می توان گفت قرار دادن گل و گلدان در اتاق خواب، یک فرآیند برد-برد است. فقط گیاهی را انتخاب کنید که نگهداری آن آسان باشد تا بخش زیادی از وقت خود را در طول روز صرف نگه داری از گل و گیاه نکنید.

۱۴- اهمیت دیوار پنجم را دست کم نگیرید

شاید از خود دیوار پنجم چیست؟ منظور از دیوار پنجم سقف خانه است. اگر به دنبال راهی ارزان برای بازسازی و دکوراسیون اتاق خواب خود هستید، به زیباتر کردن سقف باشید. بهترین روش این است که سقف خود را با رنگی غیر از سفید رنگ آمیزی کنید تا تغییری مناسب ایجاد کنید.

این کار می تواند به فضای شما عمق و جذابیت بیشتری بدهد. علاوه بر این امکان استفاده از چند پالت رنگی برای سقف نیز وجود دارد. با این حال بهتر است از رنگ های تیره استفاده نکنید.

۱۵- دیوارها را پر کنید

با وجود دیوار خالی، نمی توانید بهترین دکوراسیون اتاق خواب را داشته باشید. پر کردن یک دیوار خالی نباید گران باشد. ساده ترین روش این است که اکالیپتوس خشک شده را از دیوار آویزان کنید تا راهی آسان و طبیعی برای پرکردن دیوارها و اضافه کردن کمی رنگ به اتاق خواب شما باشد.

- دی دکور

۱۶- دیوارها را رنگ آمیزی کنید

یک رنگ تیره و نامناسب می تواند تاثیر زیادی برا بد شدن دکوراسیون اتاق خواب بگذارد. کل اتاق خواب را فقط با هزینه یک گالن رنگ متحول کنید. رنگ آمیزی هر چهار دیوار را فقط با یک رنگ انجام دهید یا می توانید فقط یک دیوار را رنگ بزنید. اگر قصد چنین کاری را دارید، بهتر است دیواری که پشت تخت خوابتان وجود دارد را رنگ کنید.

سوالات متداول

چگونه می توانم اتاق خواب خود را بدون صرف هزینه زیاد تزئین کنم؟

همانطور که در بالا ذکر کردیم، راه های زیادی برای ارتقاء دکوراسیون اتاق خواب خود بدون خالی کردن کیف پول وجود دارد. صرفاً چیدمان مجدد وسایل، استفاده از وسایلی که مناسب سایر بخش های خانه نیست، یا استفاده از وسایل دکوری ارزان قیمت، می‌تواند به شما کمک کند دکوراسیون اتاق خواب خود را بدون صرف هزینه زیاد انجام دهید.

بهترین وسایل دکوری مناسب اتاق خواب کدام است؟

شما می توانید بر اساس نظر و سلیقه خود بهترین وسایل دکوری مناسب اتاق خواب را تهیه کنید، اما از آنجایی که قرار است بخش زیادی از فعالیت های خود را در اتاق خواب انجام دهید، انتخاب جاشمعی و شمعدان با یک شمع بسیار زیبا، بسیار هوشمندانه است. شمع ها خاصیت درمانی زیادی دارند و روشن کردن یک شمع در فضای خانه می تواند انرژی مثبت را در سرتاسر خانه پراکنده کند. از همین رو انتخاب این دو مورد را مدنظر داشته باشید.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی ۱۶ ایده برای دکوراسیون اتاق خواب پرداختیم. تلاش کردیم مواردی را مورد بررسی قرار دهیم که امکان اجرای آن ها با کمترین هزینه وجود داشته باشد. شما می توانید این ۱۶ ایده را با هزینه ای بسیار محدود در خانه اجرا کنید. همچنین در کنار آن ها می توانید با خرید وسایل دکوری ارزان قیمت، دکوراسیون اتاق خواب خود را تکمیل کنید. از همین رو شما می توانید برای خرید لوازم دکوری منزل،؛ به فروشگاه لوازم دکوری دی دکور مراجعه کنید. در دی دکور بهترین وسایل دکوری را باکیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می کنیم تا امکان خرید برای همه عزیزان فراهم باشد. امیدواریم این مطلب که از وبسایت mydomaine گرفته شد، مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

  1. متاسفانه الان هیچ گاری رو با بودجه مناسب یا قیمت ارزان نمیشه انجام داد
    برای دکوراسیون هم همینه، بهتره که بودجه خوبی داشته باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *