- دی دکور - دی دکور

۲۲ راهکار جذاب برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک!

فضاهای تنگ و تاریک می‌توانند باعث احساس ضعف، یاس و ناامیدی در ما شوند، در حالی که قدم زدن در فضایی روشن‌تر و بزرگتر می‌تواند روحیه ما را تقویت کند. آشپزخانه یکی از مهمترین فضاهای خانه است و بسیاری از افراد مخصوصا خانم ها به دنبال آن هستید تا آشپزخانه خود را بزرگتر نشان دهند. آشپزخانه با هر اندازه ای می تواند جادار و بزرگ به نظر برسد، اگر ترفندهای طراحی ساده را برای استفاده حداکثری از فضا بدانید. اما چگونه می توان برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک اقدام کرد؟

بسیاری از آشپزخانه‌ها در مناطق شهری و روستایی کوچک هستند، اما برخی از جذاب‌ترین آشپزخانه‌های اطراف هستند که منعکس‌کننده زندگی شیک شهری و برخی راه‌حل‌های هوشمندانه برای صرفه‌جویی در فضا می باشند. همچنین در نظر داشته باشید خرید لوازم دکوری منزل و قرار دادن آن در آشپزخانه، یکی از راه های مهم برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک به شمار می رود. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، چند ترفند طراحی وجود دارد که می توانید برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک و به حداکثر رساندن استفاده از فضا استفاده کنید.

راهنمای عملی بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک

۱. از رنگ های زیبا و شاد استفاده کنید

بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک

تغییر رنگ آشپزخانه یک به روز رسانی ساده و کم هزینه است که فضا را بزرگتر می کند. آشپزخانه های سفید ترند هستند و این بهترین رنگ برای باز کردن بصری فضا است. اگر می‌خواهید به دنبال رنگی روشن‌تر باشید، رنگ زرد می‌تواند آشپزخانه‌ای دلپذیر و آفتاب‌گیر ایجاد کند و حال و هوای روستایی را حتی در وسط شهر به شما بدهد. همچنین سبز رنگی است که نماد دنیای طبیعی و آرامش است. سبز کم رنگ و سبز آبی رنگ‌های متداول و بهترین رنگ‌ها برای ترکیب کردن رنگ به آشپزخانه سفید هستند. این فضا را با گیاهان سبز ظریف یا گل آرایی تکمیل کنید. با این کار می توانید در راستای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک اقدام کنید.

۲. الگوهای هندسی را اضافه کنید

در حال حاضر الگوهای هندسی در هنر و طراحی داخلی بسیار شیک هستند. اینستاگرام مملو از رومیزی ها، فرش ها، پتوها و کوسن های طرح دار هندسی است که برای یک آشپزخانه کوچک ایده آل است، زیرا می توانید از این الگوها برای ایجاد فضای بیشتر و بزرگتر استفاده کنید و در عین حال آشپزخانه خود را شبیه به آشپزخانه یکی از افراد مشهور کنید.

از الگوها می توان برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک استفاده کرد، اما در این کار زیاده روی نکنید، اگر از الگوی بیش از حد استفاده کنید، می توانید فضای کوچکی را شلوغ کنید. الگوهای هندسی می توانند چشم را فریب بدهند و تصور یک آشپزخانه بلندتر و بلندتر را القا کنند. استفاده از کاشی های طرحدار می‌تواند حتی کوچک ترین مناطق را بزرگ جلوه دهد. در واقع خطوط سیاه ضخیم بین کاشی ها این فریب را ایجاد می کند که آشپزخانه بزرگتر است. اگر بودجه کافی برای تغییر کاشی های آشپزخانه خود را ندارید، یک کفپوش هندسی می تواند همان جلوه بصری را ارائه دهد.

۳. از عناصر واضح و شفاف استفاده کنید

یک مسیر فیزیکی و بصری بدون مانع، به بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک، کمک می کند. اگر خطوط دید در آشپزخانه خود را باز نگه دارید، چشم شما به جای توقف ناگهانی، به دیدن فضا ادامه می دهد. صندلی‌های پلاستیکی شفاف، جزایر شناور و سطوح شفاف، صندلی‌های آشپزخانه یا چراغ‌های آویز شیشه‌ای، همگی به دستیابی به این اثر کمک می‌کنند.

۴. از آیینه استفاده کنید

آینه‌ها برای ایجاد فضای بزرگ‌تر در اتاق مورد استفاده قرار می گیرند، اما شگفت‌انگیز است که بسیاری از مردم فقط از آینه در اتاق خواب یا حمام استفاده می‌کنند، این درحالی است که بسیاری از آن ها ایده ای برای استفاده از آیینه در آشپزخانه ندارند. یک آینه با اندازه فوق العاده که یک دیوار را بپوشاند، می تواند بسیار چشمگیر به نظر برسد، به خصوص زمانی که میز کار آشپزخانه را که همسطح روی آن قرار دارد، منعکس می کند. همچنین می توانید از کمدهای آینه دار برای ایجاد همین فریب استفاده کنید.

۵. سطوح انعکاسی را انتخاب کنید

علاوه بر آینه، سایر سطوح بازتابنده نیز می توانند باعث بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک شود. مانند:

  1. کاشی های شیشه ای
  2. طبقات براق
  3. رنگ براق
  4. لوازم استیل ضد زنگ
  5. کابینت های براق
- دی دکور

۶. قفسه های باز را انتخاب کنید

فضای باز به آشپزخانه شما ظاهری مطبوع و جادار می بخشد. برخی از درهای کابینت را بردارید و یک قدم به عقب بیایید. بلافاصله خواهید دید که توهم فضای بیشتری وجود دارد. با این حال، این ترفند تنها در صورتی قابل انجام است که قفسه و کابینت ها قدیمی شده باشند. اگر قفسه های درهم ریخته ای دارید فقط فضا را کوچکتر می کنید! قفسه‌های مسی مد روز و فوق‌العاده شیک هستند، اگر فردی مرتب هستید، این یک وسیله عالی برای افزایش احساس فضا است.

۷. خداحافظ بهم ریختگی، سلام مینیمالیسم!

ظاهر مینیمالیستی برای ایجاد فضای بیشتر پیشخوان آشپزخانه به خوبی کار می کند و به ایجاد آشپزخانه بزرگتر کمک می کند. از جزئیات بیش از حد تزئینی پرهیز کنید و ظاهر را برای دیدن خطوط طولانی و فضایی جادارتر حفظ کنید. اگر که فضای کافی برای تمام وسایل خود در آشپزخانه ندارید، فضا تنگ و کوچک به نظر می رسد.

در این صورت به یک قانون پایبند باشید که اطمینان حاصل کنید سطوح آشپزخانه همیشه شفاف هستند و هر وسیله ای در آشپزخانه دارای فضای ذخیره سازی است. این قانون شامل این است که فضای بالای کمدهای آشپزخانه خود را بدون به هم ریختگی نگه دارید. در یک آشپزخانه کوچک باید نسبت به وسایلی که استفاده نمی کنید بی رحم باشید و آنها را به یک خیریه اهدا کنید. یکپارچه کردن زباله های مواد غذایی در سینک آشپزخانه به شما این امکان را می دهد که از شر آن سطل زباله ناخوشایند خلاص شوید.

۸. کابینت های باریک تری انتخاب کنید

کابینت های پایه باریک عمق کمتری دارند. این یک ترفند مفید است که فوراً فضای کمی بیشتر از کف را فراهم می کند، در حالی که از نظر بصری مانند یک کمد استاندارد به نظر می رسد. شما نمی‌توانید وسایل حجیم را در کابینت‌های باریک‌تر قرار دهید، اما می‌توانید قابلمه‌ها و تابه‌های خود را از سقف و ظروف خود را از قلاب‌های زیر کمد آویزان کنید.

۹. دستگیره ها را بردارید

دستگیره‌های کمد را بردارید و از دستگیره‌های فشاری یا کلیکی یا دستگیره‌های یکپارچه در کنار درهای کمد استفاده کنید تا فضای کوچک و بسیار جادارتر و شیک‌تر ایجاد کنید. همچنین لباس‌هایتان را روی دستگیره‌های در قرار ندهید. زیرا در آشپزخانه‌ای باریک بسیار آزاردهنده است!

۱۰. یک سینک ظرفشویی مناسب انتخاب کنید

- دی دکور

انتخاب سینک آشپزخانه مناسب هنگام برنامه ریزی و طراحی آشپزخانه های کوچک مهم است. برای این کار بهتر است از سینک های تکی استفاده کنید. نیازی به تهیه سینک دوتایی نیست زیرا بر فضا غالب شده و آشپزخانه شما را کوچکتر نشان دهد. سینک های تکی تنها برای یک آشپزخانه کوچک مناسب هستند زیرا عمق دارند بنابراین می توانید قابلمه ها و تابه های خود را در آنها قرار دهید، اما فضای زیادی را اشغال نمی کنند. مزیت دیگر این است که اگر یک مهمان لحظه آخری دارید، می توانید به سرعت هر ظروف کثیف یا بهم ریختگی را در سینک پنهان کنید!

۱۱. یک ماشین ظرفشویی جمع و جور انتخاب کنید

ماشین ظرفشویی های جمع و جور برای خانه های کوچکتر ایده آل هستند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. ظرفشویی های استاندارد دارای عرض استاندارد ۶۰۰ میلی متر هستند، اما ظرفشویی های جمع و جور دارای عرض ۴۵۰ میلی متر هستند که ۱۵۰ میلی متر صرفه جویی می کنند و تفاوت واقعی را در یک آشپزخانه کوچک ایجاد می کند.

۱۲. یخچالی باریک انتخاب کنید

یکی دیگر از وسایلی که می‌تواند در بزرگتر نشان دادن آشپزخانه شما نقش تاثیرگذاری داشته باشد، یخچال است! یخچال های باریک برای یک خانه با آشپزخانه کوچک عالی هستند. ممکن است مجبور شوید مقدار خرید های خود کم کنید. یعنی مقدار کمتری بخرید اما تعداد دفعات خرید را افزایش دهید، در اینصورت غذا برای مواقع مختلف تازه خواهد بود. به یاد داشته باشید که بسیاری از غذاهایی که افراد در یخچال نگهداری می کنند را می توان در واقع خارج از یخچال نگهداری کرد، مانند تخم مرغ، سبزیجات و نان.

۱۳. وسایل یکپارچه را انتخاب کنید

وسایل یکپارچه با بقیه آشپزخانه شما ترکیب می شوند. ممکن است یک مهمان مجبور شود قبل از اینکه یخچال شما را پیدا کند تعدادی کمد را باز کند، اما ظاهر کلی آشپزخانه شیک خواهد بود و بزرگتر از طرح های مختلف به نظر می رسد.

۱۴. از نورپردازی مناسبی استفاده کنید

نور برای ایجاد یک آشپزخانه به ظاهر بزرگتر حیاتی است. هر چه نور بیشتر باشد، فضا بزرگتر احساس می شود. نور طبیعی به نور چراغ ترجیح داده می شود، بنابراین اگر فرصتی برای قرار دادن نورگیر یا درهای شیشه ای دارید، حتما استفاده کنید، زیرا آشپزخانه شما را بزرگتر می کند. از طرف دیگر، زیر کمدهای دیواری یا در پایه واحدهای کف، چراغ‌ها را اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که از آباژوری که میزان نور را کاهش می دهد استفاده نکنید. استفاده از نورافکن ها برای حداکثر نور ایده آل هستند.

۱۵. یک دیوار را خراب کنید

- دی دکور

اگر می‌توانید دیوار داخلی آشپزخانه را خراب کنید تا به فضای بزرگ‌تری جریان پیدا کند و گسترش طبیعی آن منطقه ایجاد کنید، این کار را انجام دهید! اگر نمی‌خواهید عملکردی را که یک دیوار ارائه می‌کند از دست بدهید، می‌توانید دیوار را تا نیمه خراب کنید و با اضافه کردن یک سطح کار و چند چهارپایه، یک فضای زیبا با نیمه‌دیوار باقی‌مانده ایجاد کنید. از طرف دیگر، می توانید از یک نیمه دیوار برای قفسه و کابینت های ذخیره سازی استفاده کنید.

۱۶. استفاده از المان روی دیوار

یکی دیگر از ترفندهای بصری برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک این است که چشم ها را با خطوط عمودی روی دیوارهای آشپزخانه، نورپردازی چشمگیر یا پنجره هندسی یا گنبد شیشه ای به سمت بالا هدایت کنید. شما ارتفاع بیشتری ایجاد خواهید کرد و بنابراین یک آشپزخانه کوچک را بزرگتر نشان خواهید داد.

۱۷. بگذارید آفتاب وارد شود

تابش نور خورشید به یک آشپزخانه کوچک آن را بزرگتر نشان می دهد. پنجره ها را ساده و بدون پرده نگه دارید. این موارد در بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک بسیار موثر است.

۱۸. از یک نوار افقی استفاده کنید

کاغذ دیواری راه راه افقی روشی هوشمندانه برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک مناسب است. به ویژه برای انتهای آشپزخانه. سایه های راه راه را در یک فضای کوچک روشن و ملایم نگه دارید.

۱۹. فضای کاری خود را یکپارچه کنید

اگر در حال طراحی مجدد آشپزخانه خود هستید، می توانید با قرار دادن مایکروویو در کابینت و کنار هم نگه داشتن اجاق گاز و محل پخت و پز در یک منطقه تنظیم شده، فضای کاری خود را آزاد کنید. محلی برای قرار دادن لوازم خانگی برای وسایل کوچک استفاده کنید، که به شما امکان می دهد وسایلی مانند توستر و مخلوط کن را به برق وصل اما پنهان نگه دارید. سطوح آشفته آشپزخانه بلافاصله فضا را روشن تر، مطبوع تر و از نظر زیبایی شناسی دلپذیرتر می کند. با این کار به بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک کمک می کنید.

۲۰. چراغ های شیک را اضافه کنید

- دی دکور

فراتر از کابینت ها و میزها، یک ایده آشپزخانه کوچک شیک برای طراحی، نورپردازی بالای سر با سایه های درام طرح دار یا آویزهای منحصر به فرد است. با انتخاب نورپردازی های جذاب، آشپزخانه کوچک شما متمایز و پیچیده احساس می شود.

۲۱. ظروف دکوری خود را در معرض نمایش قرار دهید

از ایده های بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک، استفاده از مواردی است که به عنوان فضای ذخیره سازی عمل می کنند. برای مثال، افزودن قفسه‌های ساده بین کابینت‌ها در مقابل پنجره، مکانی شیک برای نمایش یک مجموعه از لوازم دکوری ایجاد می‌کند. نوری که از پنجره وارد می شود باعث می شود محصولات جمع آوری شده شما بدرخشند. حتما این مورد را مدنظر داشته باشید.

۲۲. از فضای اضافی حداکثر استفاده را ببرید

از ایده‌های مهم برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک، پر کردن بخش‌های بلااستفاده دیوار یا فضای پیشخوان است. در این سبک آشپزخانه کوچک، قفسه‌های باز، ادویه‌ها، روغن‌ها، کتاب‌های آشپزی و سایر لوازم آشپزخانه همه در یک مکان به راحتی قابل دسترسی هستند. اقلامی که اغلب استفاده می‌شوند در سبدها و سینی‌های کم عمق جمع‌آوری می‌شوند، بنابراین نمایش آن ها به‌جای به هم ریختگی، هدفمند به نظر می‌رسد.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی ۲۲ ایده برای بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک پرداختیم. مواردی که استفاده از آن ها می تواند آشپزخانه با فضایی گسترده و با نشاط را نصیب شما کند. همچنین درنظر داشته باشید که استفاده از لوازم دکوری تاثیر زیادی در بزرگ نشان دادن آشپزخانه کوچک دارد. از همین رو شما می توانید برای خرید لوازم دکوری منزل از فروشگاه دی دکور اقدام کنید. دی دکور با ارائه بهترین لوازم دکوری با قیمت مناسب، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *