ساعت تزئینی

معرفی 20 مدل‌ ساعت تزئینی و شیک

در اصول دکوراسیون داخلی، ساعت تزئینی به عنوان یکی از مهم‌ترین وسایلی است که می‌تواند باعث زیباتر شدن فضای دکوراسیون خانه شود. این درحالی است که شاهد تولید و عرضه مدل‌ها و برندهای مختلفی از ساعت هستیم که تنوع بالای آن، انتخاب یک مدل مناسب را برای افراد سخت می‌کند. ساعت‌ها به دلیل طراحی و شمایلی که دارند، می‌توانند به راحتی فضای خالی خانه را پوشش دهند. به همین دلیل جزء لوازم دکوری و تزئینی پرفروش به‌شمار می روند. حال به نظر شما برای خرید ساعت تزئینی، به چه مواردی باید توجه کنیم؟

نکاتی که باید هنگام خرید ساعت تزئینی به آن توجه کنید

  1. هماهنگی: شاید اولین و مهم‌ترین موضوع در انتخاب ساعت، هماهنگی آن با فضای داخلی خانه است. به عبارتی بهتر انتخاب شما باید براساس چیدمان وسایل، رنگ دیوارها و طراحی کلی فضای خانه باشد. شاید مبلمان خانه شما سبک سلطنتی باشد، از این رو باید ساعتی که انتخاب می‌کنید در همین راستا باشد.
  2. اندازه: اندازه ساعت هم جزء مواردی است که باید توجه ویژه‌ای به آن شود. اصولا برای اتاق خواب، خرید ساعت تزئینی بزرگ مناسب نیست. ساعت‌های بزرگ مناسب هال و پذیرایی هستند که جلوه‌ای خاص به این محیط می‌دهند. به‌طور کلی می‌توان گفت انتخاب اندازه ساعت تزئینی ارتباط مستقیمی با فضای خانه دارد. اگر فضای بزرگی دارید، برای دکوراسیون زیباتر، ساعت‌ بزرگ گزینه بهتری خواهد بود. و در مقابل انتخاب ساعت بزرگ برای فضاهای کوچک مناسب نیست.
  3. محل نصب: منظور از محل نصب، جایی که قرار است ساعت در آنجا نصب شود، می‌باشد. ساعت تزئینی که برای خانه انتخاب می‌کنید باید با ساعتی محل کار متفاوت باشد. همچنین ساعت محل کار باید با ساعتی که برای یک هتل تهیه می‌کنید هم تفاوت دارد. بدین منظور بسته به جایگاه و شرایطی که قصد استفاده از ساعت را دارید، انتخاب شما تغییر خواهد کرد.
  4. جنس: ساعت‌های تزئینی با استفاده از مواد مختلفی از جمله فلز، چوب، شیشه‌، پلاستیک و … تولید و طراحی می‌شوند. در سال‌های اخیر ساعت‌‌های فلزی و پلاستیکی بیشتری فروش را داشته‌اند. زیرا این ساعت‌ها نشکن بوده و مقاومت مناسبی نیز از خود دارند. اما نباید از مدل شیشه‌ای و چوبی غافل شد.
  5. قیمت: بودجه‌ای که برای خرید ساعت تزئنیی در نظر گرفته‌اید، تعیین کننده مدل های انتخابی شما خواهد بود. قیمت ساعت‌‌ها بر اساس برند، جنس، اندازه، خدمات پس از فروش، طراحی، شکل و … مشخص می‌شود. اما این بودجه شماست که تعیین می‌کند باید به دنبال کدام برند و جنس از ساعت بروید.

ساعت تزئینی را کجا قرار دهیم؟

اگر ساعتی که انتخاب کردید از نوع دیواری است، باید در محلی نصب کنید که در دیدرس همگان قرار بگیرد. نه خیلی در ارتفاع بالا و نه خیلی در ارتفاع پایین. همچنین باید در محلی خلوت و به دور از هرگونه وسایل و لوازم دکوری آویزی قرار بگیرد. چراکه باعث شلوغ شدن آن ناحیه شده و ساعت، زیبایی و جلوه خود را از دست می‌دهد. اما اگر ساعت تزئینی شما از نوع رومیزی است، می‌توانید در کنار میز تلویزیون یا در محلی که تندیس و مجسمه‌های دکوری‌تان است، قرار دهید. ساعت‌های ایستاده نیز بهتر است در فضای سه‌کنج قرار بگیرد تا مانع از رفت و آمد شود.

در ادامه 25 مدل ساعت تزئینی و دکوری را مشاهده می‌کنید.

ساعت تزئینی 1
ساعت تزئینی 2
ساعت تزئینی 3
ساعت تزئینی 4
ساعت تزئینی 5
ساعت تزئینی 6
ساعت تزئینی 7
ساعت تزئینی 8
ساعت تزئینی 9
ساعت تزئینی 10
ساعت تزئینی 11
ساعت تزئینی 12
ساعت تزئینی 13
ساعت تزئینی 14
ساعت تزئینی 15
ساعت تزئینی 17
ساعت تزئینی 18
ساعت تزئینی 19
ساعت تزئینی 20
ساعت تزئینی 21
ساعت تزئینی 23

منبع : wayfair

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید