آموزش فنگ شویی اتاق نشیمن آموزش فنگ شویی اتاق نشیمن

۱۱ نکته مهم فنگ شویی اتاق نشیمن که بهتر است بدانید!

قبول داشته باشید یا نه، محیط زندگی تأثیر مستقیمی بر سلامت افراد دارد. به همین دلیل، ساختن خانه ای که احساس تعادل و نشاط داشته باشد، از اهمیت زیادی برخوردار است. یادگیری اصول فنگ شویی اتاق نشیمن به شما کمک در ایجاد فضایی خوب و مناسب کمک می‌کند. در فنگ شویی باید بر روی نیروی مثبتی که با نحوه چیدمان اجسام در یک فضا مرتبط است، اهمیت داد. به عنوان نمونه اطمینان از اینکه پشت مبل اتاق نشیمن شما رو به ورودی نیست یا نحوه چیدمان مبلمان در اطراف شومینه، نشانه‌های از فنگ شویی اتاق نشیمن آسان است که به جریان بهتر فضای خانه کمک می‌کند. درنظر داشته باشید که رعایت نکات فنگ شویی اتاق نشیمن در کنار خرید لوازم دکوری جذاب، می‌تواند مکملی عالی برای دکوراسیون خانه شما باشد. در ادامه توصیه‌های کارشناسان فنگ شویی را گردآوری کردیم تا درباره اهمیت این موضوع و نحوه فنگ شویی اتاق نشیمن برای ایجاد فضایی آرامش بخش که ذهن، بدن و روح شما را تقویت می کند، اطلاعات کسب کرده و از آن استفاده کنید.

راهنمای فنگ شویی اتاق نشیمن

۱. هدف اتاق نشیمن را مشخص کنید

فنگ شویی اتاق نشیمن - تعیین هدف

اتاق‌های نشیمن برای اهداف مختلفی طراحی شده‌اند. برخی از آن‌ها مکان‌هایی دنج برای استراحت پس از یک روز کاری طولانی هستند، برخی دیگر فضایی برای سرگرمی طراحی شده‌اند. و در حالی که ممکن است رنگ‌ها، چیدمان و دکور اتاق را با هدف کلی آن تطبیق دهید، به خاطر داشته باشید که اتاق باید به عنوان یک مکان برای استراحت و پذیرایی در نظر گرفته شود، خواه فقط برای استراحت شما باشد یا برای پذیرایی از مهمانان. چو یکی از کارشناسان فنگ شویی اتاق نشیمن چینی توضیح می دهد: این عبارت نشان می دهد که این مکان یعنی اتاق نشیمن، محل زندگی است. اغلب نزدیک‌تر به درب ورودی قرار دارد، بنابراین رنگ‌ها و چیدمان باید منعکس کننده آن (درب) باشد که این موضوع یکی از اصل های فنگ شویی اتاق نشیمن است.

اگر مهمانان اغلب به خانه شما سر می زنند، رنگ های تند را مدنظر داشته باشید و برای کسانی که سبک زندگی آرام تری دارند، رنگ های آرام بخش مناسب است. اگر اتاق نشیمن پر جنب و جوش است و اغلب برای سرگرمی استفاده می شود، اضافه کردن رنگ های پر انرژی تر مانند زرد و نارنجی مناسب خواهد بود. اگر اتاق نشیمن شما در درجه اول برای استراحت در پایان روز استفاده می شود، پس باید یک رنگ آرام و ملایم را درنظر بگیرید. همچنین برای همچین فضاهایی پالت مناسب تر خواهد بود.

۲. پنج عنصر را وارد کنید

فنگ شویی اتاق نشیمن - پنج عنصر

فنگ شویی از پنج عنصر زمین، چوب، آتش، فلز و آب برای توصیف دنیای فیزیکی و انرژی اطراف ما استفاده می کند. آماتو یکی از کارشناسان فنگ شویی اتاق نشیمن می گوید: «برای ایجاد یک محیط هماهنگ، تعادل بین پنج عنصر مهم است. شما می توانید این کار را با دکور خود انجام دهید یا به شکلی ظریف به روش های دیگر انجام شود. به عنوان مثال، می‌توانید از طرح های حیوانی گرفته تا اشکال مثلثی برای نشان دادن عنصر آتش در اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

۳. رنگ ها، بافت ها و شکل ها را هوشمندانه انتخاب کنید

فنگ شویی اتاق نشیمن - رنگ

به توصیه بسیاری از طراحان دکوراسیون شما همیشه باید رنگ هایی را انتخاب کنید که به طور طبیعی به آنها علاقه دارید. با این حال پالت های مختلفی از رنگ های خنثی گرم گرفته تا خاکستری تند وجود دارد، که متخصصان فنگ شویی اتاق نشیمن به سمت آنها متمایل می شوند. به علاوه، اشکال و بافت های خاصی وجود دارد که باید هنگام انتخاب مبلمان به آن ها توجه کنید. در اینجا مثالی از رنگ‌ها، بافت ها و لوازم دکوری مورد نیاز با ۵ عنصر اصلی فنگ شویی آورده شده است:

  • زمین: مبلمان کم، مربع یا مستطیل برای زمین، رنگ های گرم مانند قهوه ای، طلایی، زرد و خاک رس. الگوهای هندسی؛ مواد سفالی و چینی
  • چوب: بلند، خطوط عمودی؛ سایه های سبز؛ الگوهای گیاهی و گلی؛ گل و گلدان، گیاهان زنده؛ مبلمان بلند
  • آتش: اشکال مثلثی؛ مواد چرمی؛ چاپ حیوانات؛ روشنایی، شمع، جاشمعی و شمعدان؛ اشیاء رنگی و هنر انتزاعی
  • فلز: اشکال گرد و قوس دار؛ رنگ های متالیک از رنگ های سفید تا نقره ای یا خاکستری. پارچه های براق؛ و الگوهای دایره
  • آب: اشکال نامنظم و منحنی. تابلوهایی با طرح و نماد دریا و اقیانوس. مواد یا پارچه های رنگین کمانی و بازتابنده

۴. چیدمان اصولی مبلمان

فنگ شویی اتاق نشیمن - چیدمان مبلمان

در صورت امکان، سعی کنید پشت مبل به سمت ورودی اتاق نشیمن نباشد. گومز طراح دکوراسیون داخلی می‌گوید: «یک چیدمان ایده‌آل مبلمان، جایی است که وقتی وارد اتاق می‌شوید، مبل را ببینید که به شما سلام می‌کند». “این اتفاق باعث می‌شود شما را به آغوش اتاق بکشاند.”

برخی از طرح‌های دکوراسیون وجود دارند که برای این چیدمان مناسب نیستند. اما راه حل چیست؟ یک میز کنسول باریک پشت مبل خود اضافه کنید تا چراغ‌های رومیزی تزئینی، مجسمه و تندیس، ارکیده یا حتی آبنما و ساعت تزئینی را به نمایش بگذارید. گومز در این باره می افزاید: «به این ترتیب، فردی که روی مبل می نشیند از افرادی که پشت سرشان می آیند بیشتر احساس امنیت می کند در حالی که کسانی که وارد اتاق می شوند منظره جذاب تری دارند. همچنین می‌توان برای این فضا یک آیینه در نظر گرفت تا پس از ورود به اتاق نشیمن، دید مناسبی داشته باشید.

۵. جریان یکپارچه‌ای ایجاد کنید

فنگ شویی اتاق نشیمن - جریان

خانه شما باید در دنیای فنگ شویی انسجام داشته باشد. جریان، عامل مهمی برای ایجاد انسجام است. این می تواند به سادگی راه رفتن در اتاق نشیمن یا حفظ یک فضای جذاب و عاری از شلوغی باشد. گومز می‌گوید: «اگر برای رفت و آمد از بین مبلمان مسیر زیادی را طی می‌کنید یا می‌بینید که بین صندلی‌ها باید به صورت بسیار فشرده قرار بگیرید، چیدمان شما هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ فنگ شویی اتاق نشیمن، اشتباه است. “وسایل را از هم باز کنید و فضای مناسبی را برای رفت و آمد درنظر بگیرید و اجازه دهید که جریان در آن ناحیه وجود داشته باشد.”

۶. نورپردازی متعادل

فنگ شویی اتاق نشیمن - نوردپردازی

روشن کردن فضای داخلی نیاز به تعادل در نورپردازی دارد. به عقیده بسیاری از روانشناسان یک اتاق کم نور می تواند به مقدار زیادی روحیه شما را کاهش دهد. از سوی دیگر، اگر اتاقی بیش از حد روشن باشد، می تواند آزاردهنده باشد. به این دلایل، بهتر است دوست داشته باشید که نورپردازی را لایه بندی کنید. بهترین راه حل این است که انواع مختلف چراغ ها را داشته باشید، مانند لامپ های رومیزی کم برای روشنایی متعادل، همراه با چراغ های سقفی توکار برای روشنایی کلی. و در صورت امکان، چراغ های روشنایی را روی سوئیچ های کم نور قرار دهید و از انواع جاشمعی و شمعدان هم استفاده کنید.

۷. از گیاهان به عنوان دکور استفاده کنید

فنگ شویی اتاق نشیمن - گیاهان

چو می گوید: «گیاهان وارد کننده عنصر چوب به فضا هستند. آن‌ها باعث رشد و نشاط می شوند، همچنین بسیار شفابخش هستند. به عبارت دیگر در یک اتاق جان تازه می‌دهند. برای رعایت فنگ شویی اتاق نشیمن گیاهانی با برگ‌های گرد توصیه می‌‌شود. به عنوان مثال پوتوس طلایی و گیاهان بامبو انتخاب درستی برای این فضا خواهند بود. اما بهتر است از کاکتوس ها دوری کنید. و از گیاهان نرم و سرسبز با برگ‌های پر را به جای هر چیزی تیز یا نوک تیز بهره ببرید.

۸. از آینه و هنرهای دیواری استفاده کنید

فنگ شویی اتاق نشیمن - هنرهای دیواری

هنگام آویزان کردن آینه دکوراتیو و آثار هنری روی دیوار، چند دستورالعمل وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید (از طرح های آرام مانند تصاویر ساحل استفاده کنید). در فنگ شویی اتاق نشیمن، قرار دادن این آثار در ارتفاع خیلی پایین می تواند حال شما را خراب کند. بنابراین یک قانون خوب این است که آنها را در یک فضای بالاتر از حد معمول آویزان کنید. تا زیبایی را به اتاق خود بیاورید.

۹. محل نشستن را در اطراف شومینه انتخاب کنید

فنگ شویی اتاق نشیمن - شومینه

مطمئناً یک شومینه می تواند نقطه کانونی اتاق نشیمن (موقعیت فرماندهی) باشد. مبلمان را در اطراف آن بچینید تا احساسی گرم و دلپذیر داشته باشید. برای آراستن آن، آینه یا اثر هنری با رنگ سیاه ایده آل است.

۱۰. پنجره‌ها را باز کنید

فنگ شویی اتاق نشیمن - پنجره

اعتقاد بر این است که پنجره های تمیز به شانس و موفقیت بیشتر در زندگی حرفه ای شما کمک می کند. آماتو می‌گوید: «به طور استعاری، اگر پنجره‌های شما کثیف باشد، گفته می‌شود که دیدگاه شما نسبت به زندگی مبهم است یا اینکه نمی‌توانید فرصت‌هایی را که شما را احاطه کرده‌اند ببینید. بنابراین بهتر است علاوه بر اینکه پنجره‌های تمیزی برای خانه خود داشته باشید، آن ها را باز کنید تا جریان هوا به وارد خانه شما شود.

۱۱. شلوغی را به حداقل برسانید

فنگ شویی اتاق نشیمن - شلوغی

وقت خود را برای پاکسازی درهم و برهمی که فضای شما را گرفته است، صرف کنید. چو می‌گوید: «شاید در نحوه اتصال خود به دنیا و دیگران موانعی وجود داشته باشد و این در فنگ شویی اتاق نشیمن منعکس شده باشد. تصدیق کنید و ملایم باشید، سعی کنید هر بار به یک چیز رسیدگی کنید و در صورت نیاز کمک بخواهید. با این روش از شلوغی محیط خانه خود می‌کاهید و اصول فنگ شویی برای اتاق نشیمن را نیز رعایت می‌کنید.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی ۱۱ نکته فنگ شویی اتاق نشیمن پرداختیم. مواردی که رعایت و اجرای آن ها در خانه نه تنها باعث زیباتر شدن فضای خانه می‌شود، بلکه محیطی آرام و دنج را برای شما به وجود می‌آورد. همچنین شما می‌توانید با خرید لوازم دکوری، خانه خود را بیش از پیش زیبا کنید. برای خرید می‌توانید به فروشگاه دی دکور مراجعه کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *