راهنمای استفاده از عود

آداب روشن کردن عود چیست؟ (طرز استفاده از عود)

همانطور که می دانید، روشن کردن عود خواص مختلفی دارد. خواص دود عود به گونه‌ای است که تقریبا تمامی افراد از این ماده در خانه خود استفاده می‌کنند. از خواص درمانی گرفته تا خوشبو کردن فضا که ساده‌ترین خاصیت سوزاندن عود است. اگر نگاهی به بازار بیندازیم، می‌بینیم که عود به عنوان یکی از بهترین رایحه‌ها برای عطرهای زنانه و مردانه شناخته می‌شود. با این وجود همه این خصوصیات، لازم است برای روشن کردن آن مواردی را مدنظر قرار دهید. به عبارتی بهتر دانستن طرز استفاده از عود به شما کمک می‌کند تا بهتر از خواص آن بهره‌مند شوید. همچنین با خرید 25 مدل از زیباترین جاعودی و روشن کردن عود در آن، می‌توانید به زیباتر شدن دکوراسیون خانه خود کمک کنید.

طرز استفاده از عود

تاریخچه استفاده از عود

نخستین بار روشن کردن عود از شرق آسیا و کشورهای هند و چین آغاز شد. در معابد این کشور عود جایگاه ويژه‌ای داشت و در مراسمات مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفت. باور بودائیان چینی بر این بود که دود عود این خاصیت را دارد تا ارواح پلید را دور کند. همچنین پزشکان هندی نیز برای درمان بیماران از این ماده استفاده می‌کردند.

پس از مدتی نیز استفاده از عود به سایر کشورهای دنیا گسترش یافت. در کشور ما نیز عود به عنوان یک ماده مفید شناخته می‌شود. به طوری که برای خوشبو کردن و ضد عفونی محیط عود روشن کرده و دود آن را در فضا پخش می‌کنند. امروزه عودهای گیاهی تولید می‌شود که خاصیت آن را چند برابر می‌کند.

مراحل استفاده از عود

طرز استفاده از عود

برای روشن کردن عود لازم است نکاتی را رعایت کنید. عودهایی که امروزه تولید می‌شوند، طول عمری محدود دارند. از این رو توصیه می‌شود حتما در زمان مقرر از آن استفاده کنید. اگر از زمان انقضای عود بگذرد، خواص آن به مرور از بین می‌رود. همچنین اشکال عودها به صورت سیم پیچ، مخروط، پودری و چوبی است. برای سوزاندن عود، ابتدا باید آن را در یک ظرف مخصوص یا به اصطلاح جاعودی قرار دهید. برای خرید جاعودی با مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون مواجه می‌شوید که باید بر اساس نظر و سلیقه خود و همچنین دکوراسیون منزل، مدل مناسب را تهیه کنید.

پس از آن نوبت به روشن کردن عود می‌رسد. برای این کار می‌توانید از شعله کبریت یا فندک استفاده کنید. پس از آنکه عود روشن شد، شعله آتش را خاموش کنید. مراقب باشید که شعله آتش زیاد نشود. چراکه بیشتر عودهای گیاهی از گیاهان خشک شده درست می‌شود. در اینصورت پس از چند ثانیه تمامی عود می‌سوزد. بنابراین بلافاصله پس از روشن شدن عود، به آرامی شعله را خاموش کنید. پس از آنکه شعله خاموش شد، می‌بینید که دود عود در فضا پخش می‌شود.

چگونگی استفاده از عود در خانه

زمان سوختن بیشتر عودها یکسان است. بنابراین یک چوب عود بهتر است بین چهل تا یک ساعت بسوزد. در نهایت وقتی تمام عود بسوزد، خودش خاموش خواهد شد. در اینجا اهمیت وجود جاعودی مشخص می‌شود. زیرا جاعودی فضایی دارد که خاکستر عود را جمع کرده و مانع از سوختن فرش و کثیف شدن فضای اطراف آن می‌شود. همچنین می‌توانید جاعودی و عود را به عنوان یک وسیله دکوری در فضایی قرار دهید که باعث زیباتر شدن دکوراسیون خانه‌تان شود.

علاوه بر این بهتر است عود را در جایی قرار دهید که دود آن به همه‌ي برسد و همه از خواص آن بهره‌مند شوند. یعنی کنار میز تلویزیون یا در هال و پذیرایی که بهترین مکان برای قرار دادن عود می‌باشد. همچنین می‌توانید عود را پس روش کردن در تمامی قسمت‌های خانه بچرخانید تا دود آن به خوبی همه‌جا پخش شود.

افرادی هستند که خاکستر عود را به دلیل داشتن خواص مناسب، نگه‌داری می‌کنند. اگر شماهم جزء‌ همین دسته از افراد هستید، بهتر است بیش از 90 روز آن را نگه ندارید. پس از مدت نگهداری خاکستر خطرناک خواهد بود. بهترین روش برای دور ریختن خاکستر، دفن کردن آن است.

آداب روشن کردن عود

مهم‌ترین مزیت‌های روشن کردن عود

از جمله فواید دود عود می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  1. درمان افسردگی
  2. ضد التهاب
  3. آرامش اعصاب
  4. درمان بی‌خوابی
  5. تصفیه هوا
  6. و …

با توجه به خواص بیشماری که عود دارد، استفاده از آن برای تمامی افراد توصیه می‌شود. بهتر است هفته‌ای دوبار با روشن کردن عود، فضای خانه را از انرژي منفی پاکسازی کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

🌝 کد تخفیف ۲۰ هزارتومانی برای اولین سفارش فقط تا آخر تابستون👈 summer