مهمترین فواید اسماج

فواید اسماج چیست؟ 8 راز سوزاندن اسماج که نمیدانید!

فواید اسماج چیست؟ سوزاندن اسماج یک هنر باستانی است که از قرن‌ها قبل رواج داشته و تاکنون نیز ادامه دارد. در این روش مجموعه‌ای از گیاهان (اغلب مریم گلی استفاده می‌شود) را قبل از شعله‌ور شدن با رشته‌ای از نخ کنار هم قرار می دهند تا به صورت یک دسته تبدیل شوند. البته شما می‌توانید طرز تهیه اسماج خانگی را یادبگیرید و خودتان در خانه یک دسته اسماج مناسب درست کنید. افرادی که اسماج را می‌سوزانند، بر این اعتقاد دارند، دودی که از بسته گیاهی ساطع می‌شود انرژي منفی را پاکسازی می کند و محیط زندگی، افراد، اشیاء، ابزار و دکوراسیون خانه را سرشار از انرژی مثبت می‌کند. همانند شستن دست‌ها قبل از غذا، سوزاندن اسماج می‌تواند انرژی منفی را از افراد پاک کند.

فواید اسماج در خانه
برای داشتن حال بهتر، اسماج بسوزانید

دود اسماج چه فایده‌ای دارد؟

بررسی‌های علمی ثابت کرده که دود اسماج یون های منفی را آزاد می کند که این یون های منفی با خلق و خوی انسان و رفتار مثبت او مرتبط است. یون های منفی نیز در اثر تماس با نور خورشید و آب ایجاد می‌شود. احتمالا زمانی که در طبیعت هستید احساس آرامش فوق العاده‌ای دارید که دلیل آن نیز تماس با نور خورشید و آزاد شدن یون های منفی است.

یون های منفی که در اثر سوختن اسماج آزاد می‌شود، می‌توانند هوا را از هاگ‌های کپک، بوی بد، دود سیگار، ویروس‌ها، گرد و غبارها و سایر ذرات خطرناک موجود در هوا پاک کنند. با توجه به وجود تمام ابزارهای الکترونیکی در اطراف ما از جمله کامپیوتر، تلویزیون، ماشین لباسشویی و … روزانه مقدار بسیار زیادی یون مثبت در اطراف ما تولید می‌شوند. به همین دلیل یون های منفی که در اثر سوزاندن اسماج به وجود می‌آیند، می‌توانند برای مقابله با این اثرات بسیار مفید باشند. باتوجه به این مواردی که گفته شد، بهتر است با خرید اسماج، از این فواید بی‌شمار بهره‌مند شوید.

فواید اسماج در زندگی

سوزاندن اسماج در خانه، محل کار یا هر مکانی دیگر به نوعی مانند دوش گرفتن پرانرژي یا شاید حتی گذراندن یک روز در کوهستان یا گذراندن وقت در طبیعت برای تنفس در هوای تازه است که تاثیر بسیار مثبت و مستقیمی بر کاهش استرس دارد.

8 مزیت سوزاندن اسماج

علاوه بر پاکسازی هوا از باکتری ها و تولید یون های منفی، فواید دیگری نیز برای سوزاندن اسماج درنظر گرفته شده است. از جمله این های می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. افزایش حس خوب بودن و بهبود تمرکز ذهنی

همانطور که گفتیم سوازندن اسماج باعث پاکسازی محیط از انرژی منفی می‌شود. در اینصورت می‌توان گفت که دود اسماج خاصیت ضد افسردگی طبیعی دارد. در صورتی که انرژي منفی در محیط نباشد هم تمرکز ذهنی افزایش پیدا خواهد کرد و می‌توان فعالیت‌ها را با دقت و کارایی بیشتری انجام داد.

فواید اسماج برای درمان بیماری

2. پاکسازی انرژی منفی

دود اسماج به تغییر ساختار مولکولی هوا و تغییر نوع انرژی کمک می‌کند. یعنی می‌توان گفت که اثر پاک کنندگی بسیار قوی‌ای ایجاد می‌کند. همچنین از آنجایی که حس بویایی به شدت با حافظه و غریزه مرتبط است، سوزاندن اسماج برای مبارزه با احساس خشم، ترس، اضطراب، اندوه و افسردگی بسیار موثر است.

3. پاک کردن هوا

علاوه بر باکتری‌ها، دود اسماج می‌تواند به پاکسازی هوا از گرده، شوره حیوانات، گرد و غبار، هاگ های کپک و سایر میکروب‌ها و ویروس‌ها و مواردی که منجر به بروز بیماری آلرژي می‌شود، کمک کند.

4. پاکسازی اشیاء

دود اسماج نه تنها می تواند یک اتاق را تمیز کند، بلکه می تواند اشیاء موجود در اتاق را نیز تمیز کند. زمانی که یک شیء جدید را به خانه خود می‌آورید، به خصوص چیزی مانند یک وسیله عتیقه که احتمالا سال‌ها در معرض انرژی منفی قرار گرفته، بهتر است از یک اسماج استفاده کنید و اجازه دهید دود ناشی از سوختن آن به پاک کردن آن شیء کمک کند. در این صورت انرژی منفی ناشی از آن وسیله عتیقه، شما و محیط اطرافتان را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

آشنایی با فواید اسماج
پاکسازی اشیاء از مهم‌ترین فواید اسماج است

5. آرامش بخش

دود اسماج می‌تواند اثرات آرام بخش  و آرامش بخشی داشته باشد که به کاهش فشارخون، کاهش استرس، تنش و عادی سازی نرخ تنفس کمک کند. زیرا یون‌های منفی تولید شده مستقیماً در جریان خون شما جذب می‌شوند. همچنین ممکن است در مواقعی به پیری زودرس و یا بیماری‌های دگر نیز منجر شود که با استفاده از اسماج می‌توان از بروز این بیماری ها جلوگیری کرد.

6. افزایش انرژی

مطالعات نشان داده اند که یون های منفی تولید شده به عادی سازی سروتونین (هورمون احساس خوب) در مغز کمک می کند، که می تواند به تقویت خلق و خو، بهبود تمرکز و ایجاد دیدگاه مثبت کمک کند.

افزایش انرژی از فواید اسماج

7. بهبود خواب

یک مطالعه علمی نشان داد که یون‌های منفی می‌توانند به بهبود الگوهای خواب کمک کنند، همچنین اثرات مثبتی بر تنظیم تولید سروتونین دارند. برهمین اساس اگر خواب نامنظمی دارید، سوزاندن اسماج را در دستور کار خود قرار دهید.

8. ابزار معنوی

در برخی از آیین‌ها استفاده از گیاه اسماج برای اتصال به قلمرو معنوی و یا تقویت آن استفاده می‌شود. به عبارتی بهتر برای شفا گرفتن بیماران، مریم گلی را می‌سوزانند که خاصیت شفابخشی دارد. اینکه مریم گلی خاصیت شفابخشی هم دارد، ممکن است به دلیل وجود برخی مواد در آن باشد. از همین رو در بسیاری از مراسمات معنوی و فرهنگی از عود استفاده می‌شود.

چه زمانی باید اسماج روشن کنیم؟

اسماج باید حداقل چند بار در سال یا به اندازه یک بار در هفته برای پاکسازی محیط و بهره‌مندی از سایر خواص آن استفاده شود. همچنین زمانی که احساس ناراحتی و غمگینی می‌کنید و یا با انرژي منفی احاطه شده اید، می‌توانید اسماج را روشن کنید تا حال و هوای شما را عوض کند. علاوه براین بهتر است هر زمان که به یک مکان جدید منتقل شده‌اید، بهتر است از اسماج استفاده کنید.

شناخت فواید اسماج

خواب نا آرام، مشاجره یا اختلاف نظر، بیماری، سردرد یا ملاقات مهمانان ناخواسته، می‌تواند منجر به جذب انرژی منفی در ما شود، گاهی اوقات حتی بدون اینکه متوجه باشیم. همه‌ی این موارد زمان خوبی است که یک اسماج روشن کرده و از فواید آن استفاده کنید.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی فواید بی نظیر اسماج پرداختیم. همانطور که گفتیم انسان‌‌ها روزانه با مقدار زیادی انرژی منفی روبه‌رو می‌شوند. برای پاکسازی این انرزي های منفی بهتر است از اسماج استفاده کنید که قدرت زیادی در پاک کردن این انرژي دارد. اجازه ندهید انرژي منفی در شما نفوذ کند. چراکه ممکن است آسیب‌های مختلفی به شما وارد کند. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید