وسایل دکوری شب یلدا؛ بهترین وسایل تزئینی شب یلدا 1401

شب یلدا یا شب چله یکی از رسم های کهن و اصیل ایرانیان است که هرساله در روز آخر پاییز برگزار می شود. در شب یلدا فاصله بین غروب خورشید تا طلوع آن در صبح روز بعد به بیشترین مقدار خود میرسد. از همین رو این شب را به عنوان بلندترین شب سال معرفی می کنند. در این شب به یادماندنی، ایرانیان به دیدار یکدیگر رفته و جشن شب یلدا را به صورت گروهی با دوستان و عزیزان خود برگزار می کنند. مردم در شب چله با انواع خوردنی های خوشمزه مانند انار، هندوانه، انواع شیرینی و آجیل از یکدیگر پذیرایی می کنند و فال حافظ بخش اصلی این شب را شامل می شود. از آنجایی که لازم است در این شب به خوبی از مهمانان خود پذیرایی کنید، استفاده از ظروف و وسایل دکوری شب یلدا اهمیت بسیاری دارد. در این شب زیبا داشتن انواع ظروف سرو و پذیرایی، شمع و شمعدان، شیرینی خوری و میوه خوری و خرید وسایل دکوری و سایر وسایل مربوطه نه تنها می تواند فضای خانه شما را زیباتر کند، بلکه حسی خوب و دلنشین به مهمانان می دهد و می توانید یک شب به یادماندنی را برای آن ها ثبت کنید.

وسایل دکوری شب یلدا

معرفی انواع ظروف و وسایل دکوری شب یلدا

1. انواع ظروف سرو

یکی از مهمترین وسایل دکوری شب یلدا، ظروف سرو است. این ظروف برای پذیرایی از مهمانان ساخته شده و با داشتن نقش و رنگ های مختلف، میز و یا سفره پذیرایی شما را زیباتر از قبل می کنند. معمولا ظروف سرو و پذیرایی به دو صورت سرویس ظروف سرو و پذیرایی و مدل های تکی وجود دارند. از همین رو این امکان برای شما فراهم است تا بر اساس نیاز و بودجه ای که دارید، بهترین مدل را برای خود خریداری کنید. طراحی این ظروف دکوری به گونه ای است که امکان قرار دادن انواع آجیل، شکلات و سایر تنقلات خوشمزه شب یلدا را برای افراد فراهم می کنند. از جمله ویژگی هایی که این ظروف سرو دارند، می توان به وزن سبک، قیمت مناسب، طرح های متنوع، قابلیت شست و شو و مناسب برای استفاده در جمعیت زیاد اشاره کرد. اگر تاکنون از این ظروف استفاده نکرده اید، پیشنهاد می کنیم حتما یک مدل از این ظروف سرو و پذیرایی را روی میز شب یلدای خود داشته باشید.

2. میوه خوری شیک و زیبا

از جمله مواردی که شب یلدا برای پذیرایی از مهمانان وجود دارد، میوه است. اما انار و هندوانه دو میوه اصلی برای شب یلدا محسوب می شوند. از طرفی چیدمان وسایل و استفاده از ظروف مناسب می تواند فضایی چشم نواز را در خانه شما به وجود بیاورد. از همین رو ظروف میوه خوری بیشتری نقش را در مهمانی شب یلدا خواهند داشت. برای این شب به یادماندنی لازم است تا ظروف میوه زیبا و نفیسی داشته باشید. همانند سایر وسایل دکوری شب یلدا، برای میوه خوری نیز مدل های متنوع با طراحی های گوناگونی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. معمولا میوه خوری ها در سه مدل پایه دار، گرد و بدون پایه و مدل دسته دار وجود دارند. امروزه ظروف میوه پایه دار به دلیل اینکه می توانند مقدار بیشتری میوه را در خود جای دهند، موردتوجه افراد قرار گرفته اند. نکته ای که باید برای استفاده از میوه خوری درنظر بگیرید، این است که میوه ها را پس از شست و شو بلافاصله داخل ظروف میوه قرار ندهید. ابتدا آن ها را با یک دستمال خشک کرده، سپس در ظرف به زیباترین شکل ممکن قرار دهید. تهیه یک میوه خوری که طراحی منحصر به فردی داشته باشد، می تواند سفره شب یلدا شما را چشم نواز کند.

3. شیرینی خوری ساده و طرح دار

یکی از عادت های نامناسبی که در برخی از مراسمات و مهمانی ها مشاهده می شود، تعارف انواع شیرینی به مهمانان با همان جعبه بسته بندی است! از گذشته مهمان، جایگاه ویژه ای در بین مردم ایران دارد. از همین رو بسیاری از ما سعی می کنیم بهترین و زیباترین ظروف خود را برای پذیرایی از مهمانان استفاده کنیم. یکی از وسایل دکوری شب یلدا که باید بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد، شیرینی خوری است. شیرینی خوری نه تنها در شب یلدا بلکه می تواند در سایر مناسب ها و مهمانی ها مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین لازم است حتما در سرویس پذیرایی و وسایل دکوری خود، یک شیرینی خود زیبا داشته باشید. همانند میوه خوری، ظروف شیرینی خوری نیز در انواع مدل های پایه دار، بدون پایه و مدل چند طبقه وجود دارد. اگر قصد دارید از چند نوع شیرینی برای پذیرایی استفاده کنید، بهتر است به سراغ مدل چند طبقه بروید و با قرار دادن هرمدل در یک طبقه، زیبایی کار را دوچندان کنید. فراموش نکنید که استفاده از ظروف و وسایل دکوری شب یلدا نه تنها باعث جذاب شدن سفره پذیرایی شما می شود، بلکه می تواند نشان دهنده احترام خاص شما به مهمانان باشد.

4. بهترین مدل شکلات خوری

اگرچه از شکلات کمتر در شب یلدا استفاده می شود، اما وجود آن می تواند خوراکی های خوشمزه شما را تکمیل کند. یکی از کاربردهای مهمی که شکلات خوری را دارند، این است که به دلیل داشتن اندازه و حجم مناسب، می توانند به عنوان آجیل خوری نیز مورد استفاده قرار بگیرند. شکلات خوری را می توانید در دو مدل پایه دار و در دار مشاهده و خریداری کنید. یک ست کامل که شامل شکلات خوری، شیرینی خوری و میوه خوری باشد، زیبایی خاصی به دکور شب یلدای شما می دهد. شکلات خوری هایی که از جنس مس یا چوب استفاده می شوند، نسبت به سایر مدل ها بیشتر موردپسند افراد قرار می گیرد. با این حال بهتر است بر اساس سبک دکوراسیونی که دارید و بر اساس طراحی و شکل سایر وسایل دکوری شب یلدا، یک مدل شکلات خوری باکیفیت نیز خریداری کنید.

5. زیباترین سینی دکوراتیو مناسب شب یلدا

آیا پذیرایی بدون استفاده از سینی امکان پذیر است؟ سینی دکوراتیو به دلیل داشتن کاربرد دوگانه، از جمله وسایل دکوری مهم در شب یلدا به شمار میروند. این سینی ها به گونه ای طراحی شده اند که نه تنها می توانند برای پذیرایی از مهمان استفاده شوند، بلکه می توانید انواع وسایل دکوری و تزئینی را روی آن قرار دهید. سینی دکوراتیو در عین سادگی، تاثیر زیادی روی دکوراسیون خانه خواهد داشت. نه تنها برای پذیرایی و زیباتر کردن دکوراسیون، بلکه قابلیت نظم دادن و نظم بخشیدن به وسایل خانه و حتی اتاق خواب ها را هم دارند. سینی های دکوراتیو در انواع سبک و طراحی ها وجود دارند. امروزه تمایل بیشتر افراد، استفاده از سینی دکوراتیو چوبی است که با هر سبک و طراحی دکوراسیونی همخوانی دارند. در مجموع شما می توانید با تهیه یک سینی دکوراتیو که جزء مهمترین وسایل دکوری شب یلدا نیز است، انواع خوردنی های خوشمزه خود را درونن آن ریخته و برای پذیرایی از مهمانان خود استفاده کنید.

6. اردو خوری چوبی

اگر قصد دارید خوردنی های خود را در کنار هم و به صورت کاملا منزل در یک ظرف داشته باشید، پیشنهاد می کنیم حتما یک اردو خوری زیبا تهیه کنید. معمولا بیشتر اردو خوری ها از جنس چوب تولید می شوند و بر اساس تعداد خانه هایی که دارند، قیمت آن ها متفاوت است. اردو خوری ها از دوخانه شروع شده و تا 6 یا 7 خانه نیز وجود دارند. از طرفی برخی از مدل های اردو خوری را به صورت جدا از هم تولید می کنند که هر بخش دارای یک درب جداگانه می باشد. از همین رو می توانید در یک بخش شکلات و در بخش دیگر آجیل قرار داده و از مهمانان خود پذیرایی کنید. اردو خوری ها به عنوان یک دکوری جدید در بازار شناخته می شوند. بنابراین با تهیه یک مدل اردو خوری زیبا نه تنها سفره پذیرایی خود را جذاب می کنید، بلکه این پیام را به مهمانان میرسانید که چقدر برای آن ها اهمیت و ارزش قائل هستید. از همین رو اردو خوری را به عنوان وسایل دکوری شب یلدا اصلی مدنظر داشته باشید.

7. استند پذیرایی چند طبقه

اگر نگاهی به استندهای تولید شده بیندازیم، می بینیم که مدل هایی وجود دارند که در عین زیبایی، کاربرد بسیار زیادی نیز دارند. استند های پذیرایی که به صورت استاندارد دوطبقه طراحی می شوند، می توانند به عنوان وسایل دکوری شب یلدا بسیار باکیفیت و جذاب باشند. شما می توانید در این استندها انواع آجیل، شیرینی، میوه و سایر تنقلات را قرار دهید. از آنجایی که طراحی آن ها به صورت دو طبقه است، یک دسته نیز در بالای آن قرار گرفته تا بتوانید به راحتی آن را جلوی مهمانان خود قرار دهید. اگر در سرویس ظروف دکوری و وسایل دکوری شب یلدا خود استند پذیرایی ندارید، پیشنهاد می کنیم حتما یک مدل از آن را برای خود تهیه کنید.

8. ست چای خوری

چای نوشیدنی مورد علاقه بسیاری از ایرانیان محسوب می شود. در مهمانی ها و مراسمات مختلف، چای به عنوان نخستین نوشیدنی برای پذیرایی استفاده می شود. با توجه به اهمیت بالای چای، لازم است از قوری و لیوان مناسبی برای آن استفاده کنید. پیشنهاد ما، ست چای خوری است. ست های چای خوری به گونه ای طراحی شده اند که تمام وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای نوشیدن یک لیوان چای را برای شما فراهم می کنند. در این مجموعه یک قوری زیبا، تعدادی لیوان با طراحی شیک و حجم مناسب و قندان قابل مشاهده است. نکته مهم در رابطه با این ست چای خوری طراحی بسیار زیبای آن است. به گونه ای که استفاده از یک ست از آن، زیبایی خاصی به سفره پذیرایی شما می دهد. به همین دلیل لازم است برای وسایل دکوری شب یلدا، به دنبال یک ست چای خوری مناسب باشید.

9. انواع شمع و شمعدان

یکی از ساده ترین و در عین حال اصلی ترین وسایل دکوری شب یلدا، استفاده از شمع، جاشمعی و شمعدان است. همانطور که می دانید شمع خواص بسیار زیادی دارد. روشن کردن شمع در خانه می تواند انرژی منفی را از فضای خانه خارج کند و به روشنایی محیط کمک زیادی می کند. علاوه بر این بسیاری از افراد برای رمانتیک کردن خانه از شمع های مختلف استفاده می کنند. اصولا شمع ها تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون خانه خواهند داشت. برای استفاده از شمع در شب یلدا، بهتر است ابتدا محل قرارگیری آن را مشخص کنید. روی میز پذیرایی و ناهارخوری فضای مناسبی است که می توان شمع را در آنجا قرار داد. بهتر است از شمع هایی با ارتفاع مناسب و یا شمع هایی که دارای محفظه هستند، بهره مند شوید.

اگر شمع را با یک جاشمعی زیبا و شیک ترکیب کنید، تاثیر آن دوچندان خواهد شد. اگرچه همانند سایر وسایل، انتخاب جاشمعی کمی سخت به نظر می رسد، اما بهتر است براساس سلیقه و سبک دکوراسیون خود یک جاشمعی زیبا را تهیه کنید. امروزه مدل های مختلفی از جاشمعی در بازار در ابعاد و اندازه های متفاوت وجود دارد. با این حال بسیاری از جاشمعی ها به گونه ای هستند که در انواع سبک های دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند. جاشمعی های پایه دار، آویزی و جاشمعی دیواری جزء پرفروش ترین مدل های به شمار می روند. پیشنهاد ما این است که تنها از یک مدل جاشمعی استفاده نکنید. با خرید مدل های مختلف جاشمعی به عنوان وسایل دکوری شب یلدا، فضای خانه خود را به زیباترین شکل ممکن تبدیل خواهید کرد.

10. سایر وسایل دکوری شب یلدا

تاکنون اصلی ترین وسایل دکوری شب یلدا را مورد بررسی قرار دادیم. تهیه این وسایل می تواند یک شب یلدا باشکوه و به یادماندنی را برای اعضای خانواده و سایر مهمانان شما به ثبت برساند. با این حال وسایل مختلف دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آن ها برای شب یلدا استفاده کنید. در ادامه برخی از دیگر وسایل دکوری شب یلدا را بررسی می کنیم:

  • گل و گلدان: استفاده از گل و گلدان دکوراسیون هرخانه ای را زیبا می کند و هیچ ارتباطی به مناسبت خاص ندارد. وجود گل حس طراوت و شادابی را به خانه می آورد. انرژی مثبت را در فضا پخش می کند و باعث می شود افراد احساس خوبی داشته باشند. در کنار آن قرار دادن گل های زیبا در یک گلدان که طراحی خاصی داشته و با سبک دکوراسیون منزل شما همخوانی داشته باشد، می تواند زیبایی خانه را دوچندان کند. در شب یلدا مهمانان زیادی به منزل شما می آیند، از همین رو استفاده از یک ترکیب جذاب از گل و گلدان بهترین گزینه برای تزئین خانه خواهد بود.
  • جادستمالی: شما قضاوت کنید، قراردادن دستمال با بسته بندی کارخانه ای آن روی میز پذیرایی مناسب است یا استفاده از یک جادستمالی شیک و چشم نواز؟ بدون شک روی میز پذیرایی انواع وسایل دکوری شب یلدا با طرح های رنگارنگ وجود دارد. برای جذاب تر شدن این بخش می توانید دستمال را درون یک جادستمالی زیبا قرار دهید تا دکوراسیون شما تکمیل شود.
  • جاعودی: همانند شمع، عود اسانس و اسماج نیز آثار و خواص بسیار زیادی دارد. برای استفاده از عود، لازم است یک جاعودی بسیار زیبا تهیه کنید. جاعودی مدنظر شما باید طراحی زیبایی داشته باشد و نظر مهمانان را به خود جلب کند. از طرفی می توانید با توجه به سایر وسایل دکوری که تهیه کردید، مدلی از جاعودی را انتخاب کنید که با سایر وسایل تناسب داشته باشد.
  • انواع بازی و سرگرمی: همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، شب یلدا به بلندترین شب سال معروف است.از طرفی دیگر در این شب اعضای فامیل دور یکدیگر جمع می شوند. از همین رو شب یلدا بهترین موقعیت برای سنجش و ارزیابی هوش و استعداد خود و سایر اعضای فامیل است. برای این کار می توانید از انواع بازی و تخته نرد استفاده کنید. تخته نرد جزء بازی های قدیمی است و طرفداران زیادی نیز دارد. همچنین می توانید انواع بازی های کارتی و چندنفره را نیز تهیه کنید تا شبی خاطره انگیز را داشته باشید.
  • مجسمه و تندیس: از جمله وسایل دکوری شب یلدا و مناسب دکوراسیون منزل، مجسمه و تندیس است. استفاده از مجسمه و تندیس در بخش های مختلف خانه می تواند باعث زیباتر شدن فضای خانه شده و برای شب یلدا نیز تاثیر بسیاری دارد.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی انواع وسایل دکوری شب یلدا که استفاده از آنها در این شب به یادماندنی اهمیت زیادی دارد، پرداختیم. سعی کردیم که همه وسایل که شامل وسایل دکوری و پذیرایی می باشد را معرفی کنیم تا شما عزیزان با خیال راحت، بهترین مدل را انتخاب کنید. شما می توانید برای خرید ظروف دکوری شب یلدا و سایر وسایل دکوری منزل به فروشگاه اینترنتی دی دکور مراجعه کنید. در دی دکور مدل های متنوع از وسایل دکوری با قیمت مناسب عرضه می شود تا شما عزیزان با بودجه ای مناسب، طراحی دکوراسیون خانه خود را انجام دهید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید