انواع دکوراسیون داخلی منزل انواع دکوراسیون داخلی منزل

انواع دکوراسیون داخلی منزل؛ ۱۰ سبک عالی برای طراحی داخلی خانه

آیا می خواهید خانه جدید خود را تزئین کنید؟ شما باید به دنبال دکوراسیون داخلی منزل با سبک و طرحی متفاوت و منحصر به فرد باشید. ساده ترین اقدام برای این کار استفاده از طراحان داخلی حرفه ای است که می توانند خانه شما را به زیباترین شکل ممکن طراحی کنند. با این حال دکوراسیون داخلی منزل باید از یک سبک نوآورانه پیروی کرده و براساس خواسته شما صورت گیرد. در اینجا قرار است در مورد انواع دکوراسیون داخلی منزل بحث کنیم. یک طراحی عالی با ترکیبی از سبک های تزئینی منحصر به فرد، خرید لوازم دکوری مدرن و با توصیه و مشورت از متخصصان مجرب ایجاد می شود. مجموع این عوامل می تواند خانه شما را به فضایی دلنشین و موردپسند خود و اعضای خانواده تان تبدیل کند.

انواع سبک های دکوراسیون داخلی منزل

انواع و سبک های طراحی داخلی بسیار زیاد است. بحث در مورد همه در یک محتوا واقعاً بسیار دشوار است. برخی از سبک های بسیار مهم و محبوب دکوراسیون داخلی منزل را در زیر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. از جمله این سبک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی داخلی به سبک دریایی
 • طراحی داخلی به سبک معاصر
 • طراحی داخلی به سبک سنتی
 • طراحی داخلی به سبک مدرن
 • طراحی داخلی به سبک صنعتی
 • طراحی داخلی به سبک مینیمالیستی
 • طراحی داخلی به سبک مدیترانه ای
 • طراحی داخلی به سبک اواسط قرن (Mid century)
 • طراحی داخلی به سبک التقاطی
 • طراحی داخلی به سبک ساحلی

۱. دکوراسیون داخلی منزل به سبک دریایی

این نوع طراحی در داخل خانه شما یک موج مثبت را به تصویر می کشد. تصویری از منظره گرم و آرامش بخش دریافت خواهید کرد. دکور دریایی نمونه هایی از دکور کلبه یا سبک ساحلی دارد. به طور معمول، طراحان، زمینه و پایه طراحی را از رنگ شنی یا رنگ سفید قرار می دهند. همچنین کارشناسان رنگ آبی را به کار می برند. از آنجایی که سبک طراحی ساحلی است، مواد تزئینی و لوازم دکوری مورد استفاده در اینجا چراغ های ریسه ای، قایق‌های بادبانی، صدف‌های دریایی در شیشه شفاف، نقشه و غیره است. طراح از دکور چوب برای ارائه منظره طبیعی استفاده می‌کند.

انواع دکوراسیون داخلی منزل

۲. دکوراسیون داخلی منزل به سبک معاصر

برخی از مردم فکر می کنند سبک مدرن همان سبک امروزی یا معاصر است. اما در واقعیت، هر دو سبک کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. با این حال طراحان از هر دو سبک مدرن و معاصر در یک الگوی قابل تعویض استفاده می کنند. طرح‌های معاصر ماهیت روان‌تری دارند. بنابراین، این ویژگی می تواند بر اساس علاقه صاحب خانه، مورد استفاده قرار بگیرد. عناصر اصلی که در طراحی های معاصر مورد استفاده قرار میگیرد, عبارتند از:

 1. نور طبیعی استفاده می شود
 2. شامل فضاهای باز است
 3. استفاده از پارچه های طبیعی و بافتی
 4. رنگ های چوبی خیلی تیره یا خیلی روشن
 5. رنگ های خنثی
 6. از لوازم دکوری مدرن و جدید استفاده می شود
- دی دکور

۳. دکوراسیون داخلی منزل به سبک سنتی

در اینجا طراحی به صورت کلاسیک قدیمی صورت میگیرد. استفاده از مبلمان چوبی با سبکی که صنعتگران سنتی به کار می بردند، یکی از عناصر آن است. این سبک به سبک قدیمی مدرسه اروپایی نیز معروف است. بخش عمده این سبک از دکوراسیون داخلی منزل را چوب تشکیل می دهد. عناصر اصلی در طراحی سنتی عبارتند از:

 1. در اینجا فضای داخلی شامل صفحات چوبی و قالب گیری با جزئیات است
 2. این سبک زیبایی دکوراسیون کلاسیک اروپایی را به نمایش می گذارد
 3. در طراحی از قطعات عتیقه استفاده می شود
 4. از محصولات مخملی یا ابریشمی استفاده می شود
 5. رنگ‌های استفاده شده کاملاً شیک و مشابه به رنگ چوب هستند
- دی دکور

۴. دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن

خطوط واضح بر روی طرح های خانه شما، سبک مدرن را به تصویر می کشد. مواد مورد استفاده در این نوع طراحی بیشتر شیشه و فولاد است. این سبک ساده در عین حال بسیار زیبا به نظر می رسد. در این سبک دکوراسیون داخلی منزل ظاهری جدید و تازه خواهید داشت. طراحی شیک و منحصر به فرد مبلمان می تواند نظر بسیاری از افرادی که به دنبال تغییر هستند را جلب کند. توجه داشته باشید که در این سبک باید به دنبال خرید لوازم دکوری باکیفیت و زیبا باشید. عناصر اصلی در طراحی مدرن عبارتند از:

 1. تضاد رنگ های پررنگ یا خنثی با رنگ های اصلی
 2. قالیچه های ساده با طرح هندسی
 3. مبلمان دارای سطح صاف و براق خواهد بود
 4. طراحی نامتقارن که با هدف ساخته شده است
 5. با لوازم دکوری مناسب، ظاهری هنری پیدا کنید
- دی دکور

۵. دکوراسیون داخلی منزل به سبک صنعتی

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع طراحی برای یک کارخانه، انبار یا فضاهایی مرتبط با آن است. طراح نیازی ندارد آن را مانند فضای داخلی خانه یا محل کار بسازد. باید حس ناتمام و خامی در ظاهر طراحی داخلی وجود داشته باشد. به عبارتی بهتر بر اساس شرایط کارخانه باید بهترین طراحی و چیدمان را درنظر داشته باشد. عناصر در طراحی داخلی صنعتی عبارتند از:

 1. باید سقف بلندی داشته باشد
 2. طراح می تواند از الوار قدیمی برای ساخت فضای داخلی استفاده کند
 3. وسایل فلزی را می توان در داخل استفاده کرد
 4. قرار دادن هنر انتزاعی در داخل می تواند یک ایده عالی باشد
 5. طرح رنگ خنثی در اینجا ایده آل خواهد بود
- دی دکور

۶. دکوراسیون داخلی منزل به سبک مینیمالیستی

این سبک یکی از جدیدترین طراحی های داخلی است که دارای حداقل لوازم دکوری و وسایل داخل آن است. در اینجا شما نمایی از ظرافت داخلی خود را خواهید دید. هیچ هیاهویی وجود نخواهد داشت. این طراحی برای همه کسانی است که جوهر سادگی را دوست دارند، مناسب است. عناصر اصلی در طراحی داخلی مینیمالیستی عبارتند از:

 1. فضای داخلی باید ساده باشد
 2. از رنگ های پر جنب و جوش یا چاپ استفاده نمی شود
 3. مبلمان داخل اتاق حداقل است
 4. فضای داخل باید به اندازه ای باشد که محیط را مطبوع کند
- دی دکور

۷. دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدیترانه ای

این نوع دکوراسیون داخلی منزل در طبیعت بسیار غیر معمول است. افراد کمی از این سبک در خانه استفاده می کنند. طراحی به فضای زیادی نیاز دارد. همچنین منحنی ها و سبک طراحی باعث می شود که فضای داخلی از داخل کوچک به نظر برسد. این سبک با مقدار زیادی لوازم دکوری همراه است. شما می توانید طیف گسترده ای از ستون ها و طاق ها را در اینجا پیدا کنید. عناصر اصلی طراحی داخلی مدیترانه ای عبارتند از:

 1. آجر و کاشی
 2. ستون ها
 3. بالکن های بزرگ در فضای داخلی
 4. منحنی های بی حد و حصر
 5.  مبلمان بزرگ
- دی دکور

۸. دکوراسیون داخلی منزل به سبک اواسط قرن

این نوع طراحی داخلی در اواسط دهه ۱۹۰۰ بسیار محبوب بود. نمای منحصر به فرد فضای داخلی دارای زیبا و چشم نواز است. مردم می توانند اشکال و مجسمه های طبیعی را در داخل فضای داخلی خانه چنین طرح هایی ببینند. عناصر اصلی طراحی داخلی مدرن در اواسط قرن عبارتند از:

 1. در فضای داخلی از پلاستیک های قالب گیری شده استفاده می شود
 2. استفاده از آلومینیوم و تخته سه لا بسیار محبوب بود
 3. از مبلمان بسیار کمی استفاده شده است
 4. سبک های ارگانیک قابل مشاهده است
- دی دکور

۹. دکوراسیون داخلی منزل به سبک التقاطی

طراحی داخلی التقاطی در مورد ایجاد فضایی با انرژی زیاد است. مبلمان مدرن با ظاهر زیبا با انرژی بالا ترکیب می شود تا این طراحی متنوع را به نمایش بگذارد. فضای داخلی این سبک دارای پالت های رنگی جسورانه، الگوها و همچنین بافت های چشم نواز است. این ترکیب غنی برای الهام بخشیدن به آن و ایجاد شور و نشاط استفاده می شود. این طراحی داخلی برای جوانان بسیار محبوب است.

 1. این سبک با دکوراسیون پر انرژی همراه است
 2. هر نوع خلاقیت با آزادی زیادی همراه است
 3. در دکوراسیون داخلی از رنگ های روشن استفاده می شود
 4. تلفیقی از سبک قدیم و جدید
- دی دکور

۱۰. دکوراسیون داخلی منزل به سبک ساحلی

اکنون می توانید کل ساحل را در خانه بیاورید. بله، شما می توانید احساس ساحل را در داخل خانه خود داشته باشید. عنصر اصلی سبک نقاشی با رنگ روشن است. رنگ آن را کاملا سفید کنید. رنگ فیروزه ای آن را بسیار جذاب می کند. برخی از سنگ ها و دکورهای کنار ساحل را می توان در داخل فضای داخلی قرار داد. عناصر اصلی دکوراسیون کنار ساحل عبارتند از:

 1. پس زمینه با رنگ سفید رنگ آمیزی شده است
 2. استفاده از وسایل دکوری متناسب با این سبک فراموش نشود
 3. پوشش های پنجره با شیشه برای دریافت دید از طریق از قاب بلوط طبیعی استفاده شده است
- دی دکور

جمع بندی

در این مطلب به بررسی بهترین سبک ها برای دکوراسیون داخلی منزل پرداختیم. سبک هایی که استفاده از آن ها می تواند فضایی دلنشین و جذاب را برای خانه شما فراهم کند. البته در نظر داشته باشید که از هرسبکی که استفاده می کنید، باید در کنار آن به دنبال خرید لوازم دکوری متناسب با آن سبک نیز باشید. این کار می تواند دکوراسیون داخلی منزل شما را زیباتر از قبل کند. برای خرید لوازم دکوری زیبا، شیک و باقیمت مناسب می توانید به فروشگاه اینترنتی لوازم دکوری دی دکور مراجعه کنید. دی دکور با داشتن طیف متنوعی از وسایل تزئینی روز دنیا، آماده خدمت رسانی به عزیزانی است که قصد دارند فضای خانه خود را به بهترین شکل ممکن تبدیل کنند. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

 1. تو نگاه اول همه چیدمان ها شبیه همه، ولی کمی دقت کنین متوجخ تغییرات جزئی میشین که همین تغییرات جزئی باعث زیباتر شدن دکوراسیون منزل میشه

 2. این همه خونه رفتیم دیدم هیچکدوم از این طرح ها استفاده نمیکنن
  همه خونه ها شبیه هم و یه جور، یکم ایده جدید ندارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *