اشتباه رایج در دکوراسیون اشتباه رایج در دکوراسیون

۶ اشتباه رایج در دکوراسیون و نحوه اجتناب از آن‌ها

بسیاری از مردم به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در زمینه طراحی، دست به تغییر دکوراسیون خانه با پرداخت هزینه‌های سنگین می‌زنند. از همین رو با یک اشتباه ساده، تمام هزینه‌ای که پرداخت کردند، هدر می‌رود. برای اینکه اعتماد به نفس لازم جهت شروع و ایجاد طرح رویایی مدنظر برای خانه خود را داشته باشید، تصمیم گرفتیم لیستی از ۶ اشتباه رایج در دکوراسیون یا اشتباه اصلی طراحی که می‌تواند کل پروژه شما را تحت تاثیر قرار دهد، مورد بررسی قرار دهیم. همچنین عکس‌هایی از خانه‌هایی که طراحی درستی در آن انجام گرفته هم قرار می دهیم تا با نحوه درست طراحی آشنا شوید.

اشتباهات عمده در دکوراسیون

برای شروع پروژه طراحی داخلی خود بهتر است از این موارد دوری کنید. این اشتباهات عبارتند از:

۱. ابتدا رنگ را انتخاب کنید

اشتباه رایج در دکوراسیون - انتخاب رنگ

در حالی که رنگ از بسیاری جهات یکی از بزرگ‌ترین و البته اصلی‌ترین بخش های طراحی شماست، اما این بدان معنا نیست که لزوما باید اولین چیزی باشد که انتخاب می‌کنید. بلکه باید بر اساس مبلمان و مدل سایر ظروف دکوری که دارید، رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید تا به خوبی باهم هماهنگ باشند.

۲. خرید مبلمان بدون اندازه گیری

اشتباه رایج در دکوراسیون - خرید مبلمان

قضاوت درباره اندازه مبلمان و اینکه در خانه شما به خوبی قرار می‌گیرند یا نه، دشوار است. به همین دلیل صاحبان خانه گاهی باید از محصولاتی که زیبایی خاص و منحصر به فردی دارند، صرف نظر کنند. میزهای ناهار خوری (غذاخوری) عمدتا به دلیل نبود جای کافی در منزل، اولین گزینه برای حذف از دکوراسیون شناخته می‌شوند. به همین دلیل بهتر است مقیاس دقیقی از خانه و مبلمانی که می توانند در این فضا قرار بگیرند داشته باشید.

این اندازه‌ها را هنگام خرید مبلمان همراه داشته باشید و به آن‌ها پایبند باشید. اگر تمایل به داشتن محصولی خارج از محدوده اندازه خود شدید، بهتر است بپرسید که آیا در اندازه‌های مختلف وجود دارد یا نه. یا اینکه می‌توانید میز یا صندلی مورد نظر را اندازه بگیرید، به خانه بیاورید و اگر اندازه مناسبی داشت، می‌توانید آن را بخرید. علاوه بر این برای زیباتر شدن مبلمان، بهتر است فضایی را در کنار آن‌ها، به مجسمه و تندیس اختصاص بدهید.

۳. خرید فقط از یک فروشگاه

اشتباه رایج در دکوراسیون - خرید از یک فروشگاه

خرید یکجا این روزها بسیار رواج پیدا کرده است. اما خرید تجهیزات کل خانه (یا حتی فقط یک اتاق) از یک فروشگاه ممکن است باعث از دست رفتن گزینه‌‌های دیگر شود. بهتر است فروشگاه‌هایی را انتخاب کنید که محصولات متفاوتی داشته و یا فروشگاه‌ آنلاینی که از برندهای مختلف محصول دارند. با این روش حتی اگر به یک سبک خاص هم علاقه داشته باشید، با ددین محصولات مختلف می توانید انتخاب های متفاوتی داشته باشید و دکوراسیون خانه خود را تبدیل به یک مکان بی‌نظیر کنید. راه حل دیگر همکاری با یک طراح داخلی است. طراح‌های حرفه ای به طیف وسیعی از محصولات و گزینه های سفارشی دسترسی دارند و می توانند شما را کمک کنند.

۴. هرگز انتخاب جسورانه‌ای نداشته باشید

اشتباه رایج در دکوراسیون - انتخاب جسورانه

شاید خیلی‌ها این عبارت را به شما گفته باشند که برای طراحی دکوراسیون به دنبال سبک هایی باشید که قبلا افرادی آن را امتحان کرده‌اند. از انتخاب مدل‌های جدید و جسورانه خودداری کنید. درحالی انتخاب‌های جذاب و هیجانی می‌توانند یک طرح برجسته را بر روی دیوار اتاق شما بیاورند.

بهتر است هر از گاهی ربسک کنید. مطمئن باشید که اگر دیوار اتاق خود را دراماتیک طراحی و مورد علاقه خود کنید، احساس آرامش بیشتری نسبت به زمانی که از طرح‌های تکراری استفاده کنید، خواهید داشت. و اگر در نهایت از آن خسته شدید، می توانید روزی آن را تغییر دهید.

۵. انتخاب جدید و جسورانه برای همه چیز

اشتباه رایج در دکوراسیون - انتخاب جدید

این اشتباه دقیقا برعکس اشتباه قبلی است. یعنی اینکه شما هر انتخابی را بر اساس ایده‌های جدید و تازه انجام دهید. حتی در فضاهای بسیار دراماتیک، برخی از عناصر باید پایه های ساده ای باشند تا زیباتر به نظر برسند. برای طراحی اتاق فکر کنید قصد پختن غذا را دارید. برای درست کردن یک غذای عالی نیازمند استفاده از ادویه‌های وسوه‌انگیز دارید تا طعم غذا را متفاوت کند. اما هر غذایی که درست کنید، لازم است مقداری نمک درون آن بریزید. از همین رو انتخاب‌های ساده نیز باعث زیباتر شدن فضای خانه‌تان می‌شود. اگر علاقه‌مند به انتخاب های هیجان انگیز هستید، می توانید آن را برای ساعت خرج کنید. ساعت ها مدل‌های مختلفی دارند. شما می‌توانید با مطالعه ۲۰ مدل ساعت تزئینی و شیک، بهترین گزینه موجود را انتخاب کنید.

۶. هرگز گذشته را رها نکنید

اشتباه رایج در دکوراسیون - گذشته

خلاص شدن از شر بهم ریختگی روزهای گذشته ممکن است سخت باشد، اما از بین بردن خاطرات بد طراحی می‌تواند حتی سخت تر باشد. با این حال، این واقعیت که شما در یک روند وحشتناک زندگی کرده اید، نباید شما را برای همیشه از یک ایده زیبا دور کند. به عنوان مثال، اگر لوازم طلایی براق دهه های گذشته شما را ناامید کرده است، ممکن است بخواهید ذهن خود را به روی وسایل برنجی مات که امروزه مد روز هستند باز نگه دارید.

سعی کنید از طراحی‌های جدید ایده بگیرید، استایلی جسورانه را انتخاب کنید و برای اجرای آن بر روی اتاق‌تان تلاش کنید. بالاخره شما فقط یک بار زندگی می کنید، از همین رو باید دکوراسیونی را انتخاب کنید که مدنظر و مورد علاقه‌تان باشد.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی ۶ اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون داخلی منزل پرداختیم. بهتر است با دانستن این موارد، تا جایی که می‌توانید از انجام آن دوری کنید. این موارد می‌توانند باعث شوند تا به دکور مدنظر خود نرسید. همچنین بهتر است پیش از شروع کار طراحی، با یک طراح حرفه مشورت کنید. امیدواریم این مطلب مور توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *