تزیین خانه با گلدان تزیین خانه با گلدان

۱۲ روش خلاقانه برای تزیین خانه با گلدان + خرید گلدان

تزیین خانه با گلدان روشی زیبا برای شیک کردن خانه شماست. گلدان‌ها چه پر از گل‌های تازه و زیبا باشند و چه به‌عنوان لوازم دکوری به نمایش گذاشته شوند، برای هر اتاق و فضا، زیبایی خاصی ایجاد می‌کنند. از گلدان‌های سرامیکی و طرح‌های شیشه‌ای کلاسیک گرفته تا مدل های قدیمی و گلدان‌های سبک سنتی، انواع ظروف وجود دارند که می‌توانند به عنوان گلدان برای نمایش گل‌ها استفاده شوند و بسیاری از آنها می‌توانند به همان اندازه زیبا به عنوان لوازم تزئینی مستقل در طراحی داخلی به نظر برسند.

همچنین روش های زیادی وجود دارد که می‌توان گلدان ها را در معرض نمایش قرار داد، از چیده شدن به صورت گروهی روی یک شومینه یا میز کناری مبلمان تا قرار دادن آنها به تنهایی در مرکز میز ناهارخوری. همچنین می توانید با خرید لوازم دکوری مناسب، گلدان ها را در کنار آن ها قرار دهید. همه این روش ها می توانند در زیباتر شدن فضای خانه شما که هدف اصلی تزیین خانه با گلدان است، بسیار موثر باشند. برای کمک به شما در جهت زیباتر کردن فضای خانه، مجموعه‌ای از ایده‌های تزئینی زیبا برای چیدمان گلدان‌ها و همچنین نکات مفیدی از متخصصان درباره محل قرار دادن آنها و استفاده از گلدان‌هایی برای گل‌های خاص گردآوری کرده‌ایم.

تزیین خانه با گلدان

تزیین خانه با گلدان؛ از کجا شروع کنیم؟

وقتی صحبت از تزیین خانه با گلدان به میان می آید، انتخاب گلدان مناسب، کلیدی ترین بخش است. زیرا می تواند فضای بسیار چشم نوازی را ایجاد کند. اگر به شما یک دسته گل بزرگ و پر از شکوفه داده شود، در ابتدا باید شکل گلدان مناسبی را برای نشان دادن آن ها انتخاب کنید. همچنین یک گلدان خوب و زیبا می تواند حتی گل های مصنوعی و نه چندان با طراوت را به یک مرکز یا چیدمان زیبا تبدیل کند، بنابراین ارزش این را دارد که مجموعه ای از گلدان با اندازه ها و طرح های مختلف را در اختیار داشته باشید.

با این حال، نیازی به پر کردن گلدان‌ها با گل‌ نیست تا زیبا به نظر برسند، تکه‌هایی با شکل‌های مجسمه‌سازی، نقاشی‌شده با دست با طرح‌های هنرمندانه، یا ساخته‌شده از مواد زیبا که بافت حیرت انگیزی را به نمایش می‌گذارند، می‌توانند به تنهایی یا در چیدمان گروهی در یک فضای خاص، خیره‌کننده به نظر برسند.

۱. گلدان مناسب برای گل هایتان انتخاب کنید

- دی دکور

برای تزیین خانه با گلدان و استفاده از گل های رنگارنگ در طراحی دکوراسیون خانه، حتما باید گلدان های زیبایی آماده داشته باشید. شکوفه های مختلف عادات مختلفی دارند، به علاوه، به عنوان موجودات زنده، در طول زمان درحال تغییر هستند. گیل اسمیت کارشناس گل و گیاه در این باره می گوید: توصیه می کنم برای خرید گلدان، دقت زیادی داشته باشید. چراکه هر مدل از گل در گلدان مخصوص به خود، زیبایی خاصی دارد. گلدان هایی که گردنشان از پایه گلدان باریک تر است، راحت تر چیدمان می شوند. همچنین برای چیدمان گل‌های سر به فلک کشیده می توان از یک گلدان شیشه‌ای باریک استفاده کرد. با این حال در نظر داشته باشید که این سبک گلدان باید طراحی شفافی داشته باشد تا ریشه گیاه قابل رویت باشد.

۲. گلدان را روی میز مرکزی خانه قرار دهید

- دی دکور

یک دسته گل زیبا که مملو از شکوفه های فصلی باشد، فضای اتاق را پر از رنگ و عطر می کند، به علاوه آنها یک قطعه دکوری برجسته عالی برای روی میز ناهارخوری یا سایر بخش های خانه هستند. وقتی صحبت از نمایش گل ها به عنوان ایده دکور میز ناهارخوری می شود، استفاده از گلدان های شیشه ای سنتی، انتخابی هیجان انگیز خواهد بود. فیلیپا کرادوک، کارشناس گل و گیاه، توضیح می‌دهد که گلدان‌ها برای ایجاد ظاهری کلاسیک در خانه بسیار عالی هستند و برای قرار دادن گل‌های بزرگ درون آن، عالی هستند. از همین رو برای تزیین خانه با گلدان، هرچه گردن گلدان باریک‌تر باشد، به نگه داشتن و حمایت از ساقه‌های بزرگ‌، کمک بیشتری می‌کند و به راحتی طرح‌های جسورانه ایجاد می‌کند.

۳. از گلدان هایی با طراحی خاص استفاده کنید

- دی دکور

با تزیین قفسه‌ها و سایر بخش های خانه با مجموعه‌ای از گلدان‌های سرامیکی در ترکیبی از اشکال انتزاعی، نقاشی‌شده و رنگ‌های جسورانه، در یک اتاق نشیمن مدرن، فضایی چشم‌گیر ایجاد کنید. برای اینکه گلدان‌ها برجسته شوند، سعی کنید از رنگ های خنثی برای قفسه‌ها استفاده کنید، این کار باعث می‌شود که هم گلدان ها به اندازه کافی قابل رویت باشند، و هم فضای پشت آن ها به زیباتر شدن هرچه بیشتر تزیین خانه با گلدان کمک کند.

۴. راهروها، فضایی مناسب برای قرار دادن گلدان

- دی دکور

به عنوان اتاقی که در آن پذیرای مهمانان هستیم، راهرو فضای مناسبی برای نمایش گلدان‌های پر از گل‌های تازه ایجاد می‌کند، زیرا تضمین می‌شود که حس شادی و نشاط را به ارمغان بیاورند. اگر به دنبال دکور میز ورودی هستید، میز کنسول یا بوفه ضروری است. اما دیتردینگ، بنیانگذار و مدیر خلاق، می گوید: میز کنسول علاوه بر کاربردی بودن، به شما سطحی می دهد تا لوازم دکوری بیشتری را روی اضافه کنید تا افرادی که به خانه شما می آیند حسی از سبک شخصی شما و آنچه انتظار دارید را درک کنند. کنسول را با گلدان‌ها و وسایل تزئینی بپوشانید، بهترین عکس‌های خانوادگی خود را به نمایش بگذارید و طبیعت را با گیاهان به ارمغان بیاورید. علاوه بر این تزئین با آینه های بالای کنسول باعث می شود که راهرو بزرگتر به نظر برسد، همچنین یک راه ساده برای فراوان تر نشان دادن گل های درون گلدان و همچنین تزیین خانه با گلدان است.

۵. در انتخاب اندازه گلدان، دقت کنید

- دی دکور

وقتی صحبت از اندازه گلدان به میان می‌آید، بزرگ‌تر بودن لزوماً به معنای بهتر بودن نیست. قرار دادن گل های کوچک در گلدان های بزرگ و بالعکس، ترکیب ناخوشایندی را در دکوراسیون خانه شما به وجود می آورد. با این حال انتخاب گلدان های کوچک برای گلهایی که ساقه نسبتا بلندی دارند، می تواند در زیباتر شدن فضا بسیار موثر باشد. بهتر است این ترکیب را برای تزیین خانه با گلدان امتحان کنید.

۶. ترکیب گلدان با شمعدان بسیار ایده آل است

- دی دکور

برای نمایشی ظریف و در عین حال تاثیرگذار برای روی میز ناهارخوری، سعی کنید گل های خود را در گلدان‌های شیشه‌ای قرار دهید و آنها را در وسط میز در کنار یک سری شمعدان زیبا بچینید. به دلیل داشت وزن سبک، می توان گلدان ها را به راحتی در زمان سرو غذا جابه جا کرد و نیازی به نگرانی در مورد افتادن گلدان های بزرگ نیست. حتما گل هایی هایی را انتخاب کنید که وزن خیلی سنگینی نداشته نباشند. در اینصورت از واژگون شدن گلدان ها جلوگیری می کنید.

۷. گلدان تکی بلند برای دکوری روی میز

- دی دکور

تزئین با گیاهان نیازی به هزینه گزافی ندارد، در واقع این فضا و ترکیب با سایر اجسام است که زیبایی را ثابت می کند. از همین رو فقط چند شاخه علوفه گیاه ساده و برگدار می تواند یک مرکز زیبا در یک اتاق خنثی ایجاد کند. برای کسب بهترین نتیجه، شاخه ها را در گلدان های بلند با بدنه باریک نمایش داده تا آنها را صاف نگه دارید. فیلیپا کرادوک، کارشناس گل و گیاه، پیشنهاد می‌کند که گلدان‌های شیشه‌ای برای دسته‌های گیاهان وحشی، عجیب و غریب و تازه چیده شده از ساقه‌ها و شاخه‌های بلندتر بسیار عالی و مناسب هستند.

۸. گلدان های شیشه ای رنگی

- دی دکور

گلدان‌های شیشه‌ای رنگی در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند، زیرا بیشتر افراد علاقه مند به استفاده از رنگ‌های شاد و زیبا در خانه‌های خود هستند. آنها می توانند یک راه دوست داشتنی برای برجسته کردن شکوفه های رنگارنگ یا بالا بردن جذابیت گل ها باشند، به علاوه برای پوشاندن ساقه های نامرتب مفید هستند. برای نمایشی خیره کننده، یک گلدان شیشه ای رنگی را در امتداد طاقچه قرار دهید تا مانند جواهرات زیر نور خورشید بدرخشند.

۹. گل های خود را در گلدان های مختلف پخش کنید

- دی دکور

شکوفه‌های پررنگ و جذاب مانند گل محمدی در یک گلدان می‌توانند بسیار زیبا، چشم نواز و قدرتمند باشند. برای استفاده حداکثری از آن‌ها سعی کنید دسته‌ها را تقسیم کرده و آنها را در یک سری گلدان بچینید. اگر عاشق گلدان های کلاسیک هستید، می توانید از گلدان‌های فلزی قدیمی یا از مدل های لعابی به رنگ سبز استفاده کنید. گلدان های مدل پتینه از این دسته می باشند.

۱۰. ست گلدان با ارتفاع های مختلف

- دی دکور

بوفه اتاق نشیمن یا میز کنسول مکان مناسبی برای تزئین کردن با گلدان است. سو جونز، طراح دکوراسیون داخلی، می گوید: «اگر می خواهید به میز کنسول مدل دهید، سعی کنید از طبیعت الهام بگیرید و به ارتفاع قطعات فکر کنید. نمایش گل‌های پر جنب و جوش می‌تواند به یک اتاق جان ببخشد، به خصوص وقتی در یک گلدان چیده شده باشد. او می‌افزاید: برای بهار و تابستان به دنبال گلدان های سرامیکی با بافت‌های الهام‌گرفته از طبیعت و سایه‌های آرام‌بخش آبی یا کرم باشید، و مطمئن شوید که طرح‌هایی با ارتفاع‌های مختلف را با هم جفت کنید. در نظر داشته باشید که تکه‌های بلند و کوتاه متضاد برای چشم دلپذیر است.

۱۱. گلدان ها را با گل های خشک پر کنید

- دی دکور

در حالی که گل های تازه به سختی شکست می خورند، اما آنها عمر محدودی دارند، از طرف دیگر، با تزئین گل های خشک می توانید یک فضای زیبا و جاودانه ایجاد کنید. گل‌های خشک‌شده به‌خاطر طبیعت خود در فرآیند خشک‌کردن کوچک شده‌اند، بنابراین معمولاً برای پر کردن گلدان به ساقه‌های بیشتری نیاز دارید. به همین دلیل، گلدان با تعداد زیادی ساقه ممکن است نامرتب به نظر برسد، بنابراین بهتر است از یک گلدان شیشه ای مات یا رنگی برای پنهان کردن ساقه ها استفاده کنید. گل‌های خشک اغلب صاف و سفت هستند، افزودن گل های خشک در یک گلدان می تواند حرکت آن ها را بهتر کند. همچنین می‌توانید گل‌های خشک شده را بخرید، اما چیزی که می‌تواند خاص‌تر باشد خشک کردن گل های چیده شده خود از باغ است. هنگامی که نحوه خشک کردن گل ها را یاد گرفتید، می توانید چیدمان های ماندگار بی پایانی را ایجاد کنید.

۱۲. قرار دادن گلدان در کنار سایر وسایل دکوری

- دی دکور

چیدمان ظروف خوش فرم روی یک میز ساده می تواند راهی شگفت انگیز برای جلب توجه به گوشه اتاق نشیمن خالی باشد. هنگام چیدمان اشیاء تزئینی با اعداد فرد کار کنید و قطعاتی با ارتفاع های مختلف انتخاب کنید تا از ریتم و تعادل اطمینان حاصل کنید. اگر قصد دارید به یک پالت تک رنگ ادامه دهید، قطعاتی با فرم‌های زیبا و مواد با بافت سطحی فراوان انتخاب کنید. وقتی نوبت به انتخاب میز می رسد، یک میز پایه ساده را امتحان کنید تا از نمایش هنرمندانه شما کاسته نشود.

آیا می توان از گلدان های خالی برای تزئین و دکوراسیون استفاده کرد؟

بله، می توانید با گلدان های خالی تزئین کنید. روزگاری که گلدان‌ها را در کمد نگه می‌داشتند و گه‌گاه می‌آورند، گذشته است. بسیاری از گلدان‌ها به همان اندازه که پر شده‌اند، خالی به نظر می‌رسند، و می‌توانند نمایش‌های زیبایی را به خودی خود ایجاد کنند، بنابراین نیازی به نگهداری آن‌ها پس از گذشتن گل‌ها نیست. گلدان های خالی می توانند چیدمان های زیبایی داشته باشند، به خصوص اگر دارای رنگ های دوست داشتنی باشند و اشکال، نقش ها و بافت های زیبایی تشکیل شوند. گلدان های خالی به خوبی و در ارتفاع های مختلف نمایش داده می شوند. آنها را روی یک بوفه در اتاق نشیمن یا ناهارخوری بچینید، یا با نمایش آنها روی میز کنسول، یک راهرو زیبا ایجاد کنید. آنها همچنین در قفسه ها یا در یک کمد دکوری، درخشان به نظر می رسند.

- دی دکور

چگونه می توان گلدان را در خانه به نمایش گذاشت؟

راه های زیادی برای نمایش گلدان ها در خانه وجود دارد. هنگامی که با گل پر می شوند، میز مرکزی کاملی را ایجاد می کنند یا می توانند به عنوان بخشی از ایده های دکور میز ورودی شما روی یک کنسول در یک راهرو قرار بگیرند. گلدان‌های پر از شکوفه‌های فصل جدید، ایده‌ای کلاسیک برای روشن‌تر کردن خانه‌تان هستند، درعین‌حال، سعی کنید آن‌ها را با گل‌های خشک یا شاخه‌های بلند برای نمایش پاییزی پر کنید. وقتی از گلدان‌ استفاده نمی‌کنید، آنها را در کابینت یا در کمد مخفی نکنید، آنها را در قفسه‌های باز در نظر بگیرید. این کار نه تنها یک فضای دوست‌داشتنی ایجاد می‌کند، بلکه به آنها امکان می‌دهد به راحتی قابل استفاده و قابل دسترسی باشند.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی روش های تزیین خانه با گلدان پرداختیم. روش هایی که در این مطلب مورد بررسی قرار گرفت همگی از نظر و تجربه متخصصان و کارشناسان خبره در این زمینه استفاده شده که می تواند برای تغییر دکوراسیون خانه شما بسیار حائز اهمیت باشد. درنظر داشته باشید که تزیین خانه با گلدان در کنار استفاده از سایر وسایل دکوری، زیبایی خاصی خواهد داشت. شما می توانید برای خرید وسایل دکوری، از فروشگاه دی دکور اقدام کنید. در فروشگاه دی دکور محصولات متنوع، با کیفیت بسیار زیاد و قیمت مناسب عرضه می شود تا شما عزیزان بتوانید با بودجه ای مناسب، دکوراسیون خانه خود را به بهترین شکل ممکن تبدیل کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *