اتاق خواب دخترانه رویایی اتاق خواب دخترانه رویایی

۱۰ ویژگی که یک دختر در اتاق خواب دخترانه رویایی خود میخواهد

اتاق خواب جایی است که یک سوم زندگی خود را در آن می گذرانیم! یا شاید بیشتر! به همین دلیل بسیار مهم است که آن را به فضایی جذاب، لذت بخش و آرامش بخش تبدیل کنید! این موضوع برای دختران اهمیت بیشتری دارد. از آنجایی که دخترها جایگاه ویژه ای نزد خانواده خود دارند؛ طراحی و چیدمان اتاق بر اساس نظر شخصی آن ها صورت می گیرد. طبق یک نظرسنجی درباره مهمترین چیزی که یک دختر در زندگی خود می خواهد، مشخص شد بیش از ۸۰ درصد آن ها به دنبال اتاق خواب دخترانه رویایی هستند به گونه ای که چیدمان وسایل و تجهیزات را براساس نظر و سلیقه خود انجام دهند. ایجاد یک اتاق خواب زیبا برای فرشته خود یک تجربه لذت بخش است. یک فضای خصوصی دوست داشتنی لبخند او را درخشان می کند. پس بهترین چیزی که می توانید به شاهزاده خانم خود بدهید چیست؟ در اینجا چند ایده عالی برای ایجاد اتاق خواب دخترانه رویایی وجود دارد.

۱. پنجره از دیوار تا سقف

- دی دکور

هر دختری دوست دارد پنجره بزرگی در اتاقش داشته باشد تا نور خورشید، زیبایی را به اتاقش هدیه دهد. اتاق خواب با پنجره‌هایی از وسط دیوارها تا سقف، منظره‌ای طبیعی را در هر لحظه از یک روز کامل به شما می‌دهد. او می‌تواند از خواب شبانه‌اش زیر ماه و ستاره‌ها لذت ببرد، به گونه‌ای که انگار از زیبایی‌های منظره لذت می‌برد، زیرا همیشه منظره‌ای تماشایی را امکان‌پذیر می‌کند. از همین رو داشتن پنجره های بلند و زیبا مهمترین موردی است که برای طراحی اتاق خواب دخترانه رویایی باید مدنظر داشته باشید.

۲. انتخاب رنگ مناسب

- دی دکور

یکی از مهمترین عوامل در ایجاد اتاق خواب دخترانه رویایی این است که رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید. باید ببینید رنگ رویای دختر شما چیست. برای این کار می توانید از دختر خود بپرسید که اگر این شانس را داشتی که دنیا را با یک رنگ نقاشی کنی، آن رنگ چه رنگی بود؟ این همان رنگی است که فرزند شما برای داشتن اتاق خواب دخترانه رویایی مدنظر دارد.

با این حال اجباری نیست که یک رنگ در تمام اتاق خواب داشته باشید. شما می توانید یک طرح رنگی زیبا و بسیار چشم نواز داشته باشید. از طرفی درنظر داشته باشید که رنگ آمیزی اتاق ارزان نیست، بنابراین عاقلانه است که یک بار برای همیشه (یا شاید چند سال یکبار)، رنگی را انتخاب کنید که از نگاه کردن به آن لذت می برید. اگر دوست دارید، می توانید رنگ مدنظر دخترتان را با رنگ های خنثی یا هر رنگ دیگری ترکیب کنید!

۳. تخت خواب زیبا و قراردادن آن در جای درست

اتاق خواب دخترانه رویایی

اگر نگاهی به بازار داشته باشیم، می بینیم که مدل های زیادی تخت خواب وجود دارد و این روزها در حال ترند شدن هستند و انتظار می رود در آینده نیز ترند شوند! با این حال برای انتخاب تخت خواب بهتر است موارد مهمی را مدنظر قرار دهید.

تخت خوابی که انتخاب می کنید باید نیازهای شما را برآورده کند. اگر در حال ایجاد اتاق خواب دخترانه رویایی برای یک دختر نوجوان هستید، نیازی به تخت دو نفره ندارید. اما اگر در حال ایجاد یک اتاق خواب رویایی برای زوج ها هستید، قطعا به آن نیاز دارید! همچنین تخت باید راحت بوده و مکمل تم اتاق خواب شما باشد. نباید طراحی عجیبی داشته باشد یا ظاهر کلی اتاق را خراب کند.

۴. صندلی و سایر وسایل مورد نیاز

- دی دکور

وجود صندلی در هر اتاقی اهمیت دارد. صندلی ها زیبایی اتاق خواب را بسیار افزایش می دهند! اتاق خوابی را بدون هیچ صندلی و یا مبلی تصور کنید. شما آن را دوست ندارید، درست است؟ واضح است که وجود صندلی مهم است! بنابراین به جز تخت، به چه چیزهایی نیاز دارید؟ این بستگی به اندازه اتاق خواب شما دارد! ممکن است به چندین مبل یا صندلی های راحت نیاز داشته باشید تا بتوانید مکان های استراحت را در اتاق خواب خود تغییر دهید!

۵. یک تم کامل و زیبا

- دی دکور

اتاق خواب های تم دار این روزها به قدری محبوب هستند که ممکن است بخواهید آنها را به عنوان اتاق خواب دخترانه رویایی انتخاب کنید. تم های زیادی وجود دارند که در حال ترند هستند، اما این موضوع به شما بستگی دارد، که کدام یک شما را بیشتر هیجان زده می کند! آنها نوع خاصی از ظاهر و احساس را در اتاق ایجاد می کنند که ممکن است بخواهید در مقابل چشمان خود داشته باشید!

شما می توانید مدل های زیادی با یک جست و جوی ساده در سراسر وب پیدا کنید. یکی را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید و بر اساس آن مبلمان و رنگ موردنظر را انتخاب کنید. اما درنظر داشته باشید که نداشتن تم نیز مشکلی ندارد! این اتاق خواب دخترانه رویایی شماست و باید آن را آنطور که می خواهید طراحی و تزئین کنید!

۶. کمد و کشو در اتاق خواب

- دی دکور

مرتب بودن یکی از نکات اصلی برای داشتن اتاق خواب دخترانه رویایی است. پس از طراحی اتاق خواب بهتر است فضایی را برای قراردادن لباس ها، شارژرها و وسایل خود درنظر بگیرید. به عبارتی بهتر اگر یک اتاق زیبا ایجاد کرده اید، باید آن را زیبا نگه دارید! بنابراین قفسه های دیواری و کمدها را در جای خود قرار دهید تا فضایی برای نگهداری چیزهایی که نمی خواهید نشان دهید، داشته باشید. اتاق خواب رویایی شما همیشه رویایی خواهند ماند اگر نظافت و مرتب بودن را رعایت کنید.

۷. تجدید نظر در مورد وسایل و تجهیزات الکترونیکی

- دی دکور

به طور کلی طبق نظر بسیاری از متخصصین، امواج تمام وسایل الکترونیکی مضر هستند. آنها می توانند بر الگوهای خواب ما تأثیر بگذارند. بنابراین، بهتر است که یا اتاق خواب خود را به فضایی بدون وسایل الکترونیکی تبدیل کنید یا فقط تعدادی از آنها را در اتاق خواب خود داشته باشید! با این کار می توانید راحت تر بخوابید.

از طرفی اگر اهل کسب و کار دیجیتالی هستید یا دفتر کار خود را در اتاق خود دارید، یا ممکن است زمانی که در رختخواب هستید دوست داشته باشید که به بررسی شبکه های اجتماعی بپردازید، ممکن است نداشتن وسایل و تجهیزات الکترونیکی برای شما سخت باشد. در این شرایط بهتر است وسایل و یا حتی پریز برق را دور از تخت خواب خود قرار دهید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

۸. نورپردازی حرفه ای

- دی دکور

هیچ اتاقی بدون نور خوب نمی تواند زیبا به نظر برسد! از همین رو حتی اگر بودجه کمی برای طراحی اتاق خواب دخترانه رویایی دارید، فقط نور آن را تغییر دهید! این کاملاً ظاهر اتاق را تغییر می دهد و زیبایی را به اتاق شما هدیه می دهد. نورپردازی به قدری مهم است که اتاق شما را واقعا رویایی می کند! از همین رو بستگی به سلیقه خود از انواع وسایل روشنایی و نورپردازی مناسب در خانه استفاده کنید.

۹. نمای کامل طلوع و غروب خورشید

- دی دکور

هر دختری دوست دارد از آرامش غروب و نقطه طلوع خورشید لذت ببرد. اگر خانه او منظره ای رو به خورشید دارد، لذت بردن از منظره کامل طلوع خورشید گزینه خوبی است. برای این کار اتاق خواب رویایی او فقط باید یک پنجره بزرگ داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که به جای ساختن قسمتی با آجر، تمام قسمت دیوار را با پنجره بپوشانید.

۱۰. کتابخانه خانگی

- دی دکور

بیشتر دخترانی که به خواندن کتاب علاقه دارند، همیشه آرزو دارند یک کتابخانه کوچک در اتاق خواب خود داشته باشند. این بهترین چیزی بود که او تا به حال رویای آن را می دید. برای این کار می توانید یک کتابخانه زیبا را از نوع چوبی سفارش دهید و در اتاق خواب دخترانه رویایی قرار دهید. برای افرادی که نمی خواهند هزینه زیادی کنند، قفسه کتاب فلزی گزینه بهتری خواهد بود.

چرا باید یک اتاق خواب دخترانه رویایی ایجاد کنیم؟

داشتن اتاق خواب خوب برای دخترها اهمیت بالایی دارد. آن ها دوست دارند فضایی آرام و دلنشین را برای خود داشته باشند. تا اینجا به بررسی مهمترین عواملی که می توانید در ایجاد اتاق خواب دخترانه رویایی رعایت کنید، پرداختیم. حال به بررسی این موضوع می پردازیم که چرا باید اتاق خواب دخترانه رویایی را برای فرزند خود طراحی کنید؟ یا به عبارتی بهتر داشتن اتاق خواب دخترانه رویایی برای یک دختر چه فوایدی دارد؟

۱- خواب سالم را ترویج می کند

آیا تا به حال دیده اید که وقتی آرامش ندارید، وقتی اتفاقات زندگیتان آنطور که می خواهید پیش نمی رود، یا وقتی استرس دارید یا مضطرب هستید، نمی توانید بخوابید! اما وقتی همه چیز در زندگی شما به آرامی پیش می رود و چیزی برای نگرانی در ذهن شما وجود ندارد، می توانید آرام بخوابید!

شاید از خود می‌پرسید: خواب خوب چه ارتباطی با داشتن اتاق خواب رویایی دارد؟ پاسخ ساده است! وقتی همه چیز در اطراف شما آنطور که می خواهید نیست، خواب شماهم مختل می شود. و این “همه چیز” شامل فضای داخلی، به ویژه اتاق خواب شما می شود. اگر در فضایی که دوست ندارید، قرار بگیرید، ناراحتی (از لحاظ جسمی و روحی) ایجاد می شود و در نتیجه بر خواب شما تأثیر منفی می گذارد.

به همین دلیل است که داشتن اتاق خواب دخترانه رویایی بسیار مهم است! آن مکان مطابق با سلیقه شماست. آن فضا را دوست دارید و در آن راحت هستید. بنابراین؟در نتیجه خواب خوب و سالم و ساده ای دارید.

۲- ذهن آرامی خواهید داشت

ذهن شما تنها زمانی می‌تواند آرام شود که به آن اجازه دهید. و برای آن به فضا نیاز دارید. فضایی که شما دوست دارید. فضایی که به شما احساس آرامش می دهد. فضایی که به شما احساس زیبایی می دهد. فضایی که به شما احساس خوبی را می دهد. این فضا همان اتاق خواب دخترانه رویایی شماست. به عبارتی بهتر اتاق خواب پناهگاه شما برای استراحت و آرامش به دور از هیاهو و مشغله های روزمره است.

۳- مکانی که متعلق به شماست!

همانطور که همه ما خواهان حفظ حریم خصوصی و هستیم، داشتن فضایی که متعلق به شما باشد، بسیار ایده جذابی خواهد بود! در این فشا می توانید کتاب بخوانید، قهوه بنوشید، به زندگی خود فکر کنید یا دیوانه وار برقصید، هیچ چیزی وجود ندارد که شما را آزار دهد! چون این اتاق شماست. این چیزی است که باید در مورد داشتن اتاق خواب شخصی دوست داشته باشید. اینکه شما جایی دارید که می توانید آن را مال خودتان بنامید!

جمع بندی

در این مطلب به بررسی ۱۰ ایده برای طراحی اتاق خواب دخترانه رویایی پرداختیم. همانطور که گفتیم داشتن اتاق خواب رویایی برای دختران بسیار اهمیت دارد. از همین رو رعایت این موارد می تواند به شما در ایجاد همچین فضایی کمک شایانی کند. درنظر داشته باشید که استفاده از لوازم دکوری زیبا نیز می تواند تاثیر زیادی در زیباتر شدن اتاق خواب داشته باشد. از همین رو برای خرید لوازم دکوری منزل می توانید از فروشگاه دی دکور اقدام کنید. در این مجموعه محصولات متنوع و باکیفیت، با قیمت مقرون به صرفه ارائه می شود. امیدواریم این مطلب که از وبسایت roomyoulove گرفته شد، مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

  1. برخلاف تصور همه که فکر می کنن رنگ صورتی برای اتاق تنها گزینه، اما رنگ های آبی روشن، بنفش یا حتی کرم میتونه دکوراسیون قشنگی رو برای اتاق دخترونه ایجاد کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *