- دی دکور - دی دکور

۱۲ ایده ساده اما جذاب برای دکوراسیون خانه با آینه

آینه ها استایل زیبایی به خانه می بخشند، فضاهای کوچک را از نظر بصری گسترش می دهند و حتی کوچک ترین فضاها را روشن می کنند. دکوراسیون خانه با آینه روشی کاربردی برای احیای حس آرامش و سرزندگی در اتاق است. اگرچه ممکن است این سبک از دکوراسیون ساده به نظر برسد، اما نکات و موارد زیادی در این سبک دکوراسیون وجود دارد که می توانید به رعایت آن ها خانه خود را به زیباترین شکل ممکن طراحی و تزئین کنید. قراردادن آینه ها با رنگ‌بندی متنوع در جای مناسب می توانند فضای خانه شما را به طور کامل متحول کنند و آن را بزرگ‌تر و روشن تر نشان دهد. در حالی که بیشتر افراد برای دکوراسیون خانه، آینه ها را تنها در اتاق خواب قرار می دهند، شما می توانید با داشتن یک طرح تزئینی جذاب یا استفاده از آینه های لایه ای با آثار هنری فضای بسیار جذابی را بسازید. وقتی صحبت از دکوراسیون خانه با آینه به میان می آید، بسیاری از افراد این سؤال را از خود می پرسند که از کجا شروع کنیم؟ نکات زیر را دنبال کنید تا فضای بسیار چشم نواز را با آینه تولید کنید.

راهنمای دکوراسیون خانه با آینه

۱- یک آینه را در بخش ورودی خانه در نظر بگیرید

دکوراسیون خانه با آینه - فضای کوچک

ورودی خانه مکان مناسبی برای قراردادن یک آینه زیبا است. دکوراسیون خانه با آینه در بخش ورودی یکی از اولین مواردی است که میهمانان هنگام ورود به خانه شما می بینند و یکی از آخرین چیزهایی است که هنگام خروج می بینند. یک آینه برای بخش ورودی، به عنوان دکور عمل می کند، اما قبل از اینکه از خانه بیرون بیایید و روز شلوغ خود را شروع کنید، کاربرد اصلی خود یعنی مناسب برای بررسی ظاهری در لحظه آخر عمل می کند.

۲- فضای تاریک یا کوچک خانه را با آینه باز کنید

دکوراسیون خانه با آینه - تعویض آینه

افزودن آینه یک راه آسان از دکوراسیون خانه با آینه برای روشن کردن یک اتاق تاریک یا کوچک است. اگرچه کسانی هستند که با تهیه کاشی‌های تیره  و قراردادن آن از کف تا سقف، به دنبال دکوراسیون تاریک هستند، اما راه حل اصلی این است که یک آینه را در بخش تاریک قرار دهید تا نور از آینه منعکس ‌شود و اتاق را از فضایی شبیه به غار بودن خارج کند. همچنین بهتر است آینه خود را نزدیک پنجره نصب کنید تا نور بهتری داشته باشید و فضای کوچک را به صورت بصری بزرگ کنید.

۳- یک آینه قدیمی را با یک مدل مدرن عوض کنید

دکوراسیون خانه با آینه - آینه در پس زمینه

دکوراسیون خانه با آینه می تواند فضی خانه را لاکچری نشان دهد. با تعویض آینه فعلی خود با یک آینه تازه، فضایی زیبا را برای خود ایجاد کنید. همچنین اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، می توانید یک لایه رنگ روی آینه بزنید. از طرفی بسیاری از آینه ها دارای قاب فلزی و چوبی هستند که هر دو قاب به راحتی قابل رنگ آمیزی می باشند. اگر روی چوب لکه‌دار نقاشی می‌کنید، حتماً آن را سمباده بزنید و قبل از رنگ‌آمیزی از یک آستر لکه‌گیر استفاده کنید. سپس سطح شیشه را با استفاده از روزنامه بپوشانید. رنگی را انتخاب کنید که به خوبی با دکور شما هماهنگی داشته باشد. نتیجه این کار باعث می شود آینه شما درست مثل روز اول نو و زیبا به نظر برسد.

۴- آینه را در پس زمینه دکوراسیون خود قرار دهید

دکوراسیون خانه با آینه - لایه بندی

آینه ها به خوبی به عنوان پس زمینه یک فضا جهت دکوراسیون منزل عمل می کنند. از همین رو اگر می‌خواهید آینه شما به پس‌زمینه برود، یک مدل بزرگ با قاب سیاه یا سفید ساده انتخاب کنید. اگر در دکوراسیون خانه با آینه می خواهید آینه بیشتر در معرض دید قرار بگیرد، یک قاب با رنگ طلایی یا مدل های طرح دار را مدنظر داشته باشید. در ادامه بخش جلوی آینه را با وسایل هنری و دیگر وسایل دکوری تزیین کنید تا ظاهری غنی و چند لایه داشته باشید. اگر دوست دارید دکوراسیون اتاق خود را مرتباً تغییر دهید، این کار رویکرد عالی خواهد بود. شما می توانید به راحتی آثار هنری را (بدون آسیب رساندن به دیوارها) عوض کنید و از وسایل جدید و به روز در دکوراسیون منزل استفاده کنید.

۵- لایه بندی را فراموش نکنید

دکوراسیون خانه با آینه - لایه بندی

از لایه بندی لوازم جانبی با آینه نترسید. آثار هنری، گیاهان، گلدان ها یا سایر لوازم دکوری را جلوی آینه قرار دهید تا عمق چشم نوازی ایجاد شود. همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، قاب مشکی روی این آینه قوسی انسجام بین چراغ رومیزی مشکی و گلدان سفید ایجاد می کند. با این ترفند می توانید به بهترین در دکوراسیون خانه با آینه استفاده کنید.

۶- یک آینه قدی اضافه کنید

دکوراسیون خانه با آینه - آینه قدی

آینه های قدی فقط برای کمد دیواری نیستند. این آینه ها در مقیاس بزرگ عملاً در هر اتاق خانه مورد استفاده قرار می گیرند. در دکوراسیون خانه با آینه افزودن یک آینه قدی به اتاق باعث می شود فضا بزرگ‌تر و روشن تر به نظر برسد، همچنین طراحی آینه های قدی به گونه ای است که می توانید آن ها را روی دیوار نصب کرده یا با استفاده از یک قاب زیبا، به دیوار تکیه دهید. درهر صورت زیبایی خود را حفظ می کنند. هنگامی که یک آینه کلاسیک در گوشه ای قرار می گیرد، نور طبیعی اتاق را افزایش می دهد تا فضایی با نور مناسب برای مطالعه ایجاد کند.

۷- در هر اتاق یک آینه قرار دهید

- دی دکور

برای زنده کردن فضا، آینه ای به هر اتاق اضافه کنید. به دنبال هر چیزی با رنگ، بافت یا شکل متمایز باشید. همچنین می توانید در صورت نیاز آینه را با یک لایه رنگ تازه زیباتر کنید. از طرفی لزومی ندارد که حتماً آینه را با قاب های چوبی و فلزی روی دیوار متصل کنید. شما می توانید از نورهای LED رنگی یا هر مدل قاب دیگری که باعث زیباتر شدن دکوراسیون خانه می شود، استفاده کنید.

۸- بازتاب و محل قرارگیری آینه را بررسی کنید

دکوراسیون خانه با آینه - بازتاب

قبل از آویزان کردن آینه، آنچه را که در انعکاس می بینید دوباره بررسی کنید. در حالی که آینه‌ها برای ایجاد توهم فضای بیشتر و اتاق‌های بزرگ‌تر عالی هستند، درعین حال می‌توانند گوشه‌ای به هم ریخته را نیز نمایان کنند. قبل از نصب کردن آینه، به خوبی فضا و انعکاس آن را بررسی کنید. این روش تاثیر زیادی در زیباتر شدن فضا برای دکوراسیون خانه با آینه دارد.

۹- یک آینه روشویی قدیمی را با یک مدل جدید جایگزین کنید

دکوراسیون خانه با آینه - روشویی

آخرین باری که جلوی آینه روشویی تان رفتید کی بود؟ دکوراسیون خانه با آینه تنها مربوط به پذیرایی و اتاق خواب نمی شود. با توجه به اینکه روزانه از آن استفاده می کنید، ممکن است در روتین نگاه کردن به آینه گیر کرده باشید اما به جزئیات و خرابی احتمالی آن توجه نکنید. به آینه ای که در زمان ورود به خانه در سرویس بهداشتی قرار داشت، بسنده نکنید. برای ایجاد ظاهری تازه آن را با یک مدل جدید تعویض کنید. یک قاب یا یک لایه رنگ جدید راهی آسان برای به روز رسانی آینه روشویی خانه شما خواهد بود.

۱۰- یک آینه با ابعاد بزرگ برای خانه خود سفارش دهید

دکوراسیون خانه با آینه - سفارش آینه

افزودن یک آینه به کل دیوار یا داخل پانل‌های کابینت می‌تواند به اتاق کمک کند تا اندازه آن دو برابر شود. با این حال، طراحی سفارشی برای به دست آوردن تناسب کامل برای فضایی با شکل منحصر به فرد ضروری است. به دنبال شیشه ‌فروشی ‌هایی باشید که ابعاد بزرگ را به راحتی برای شما نصب می کنند.

۱۱- از آینه با قاب کلاسیک استفاده کنید

دکوراسیون خانه با آینه - قاب آینه

یکی از ساده ترین راه ها برای دکوراسیون خانه با آینه، تهیه قاب های کلاسیک و قدیمی برای آینه است. این قاب ها به خانه شما فضایی زیبا و در عین حال سنتی می بخشد. این سبک از آینه ها برای افرادی که دکوراسیون خانه آن ها سنتی و از نوع چوبی است، انتخاب مناسبی به شمار می رود.

۱۲- گالری دیواری از آینه ها طراحی کنید

با مجموعه ای از آینه ها در اشکال و اندازه های مختلف، یک دیوار گالری زیبا و جذاب ایجاد کنید. شما می توانید آینه با رنگ های مختلف و قاب هایی با طراحی های متفاوت استفاده کنید. این سبک از دکوراسیون خانه با آینه محبوبیت زیادی در بین افراد دارد.

دکوراسیون خانه با آینه - گالری

جمع بندی

در این مطلب به بررسی ۱۲ ایده جذاب جهت دکوراسیون خانه با آینه پرداختیم. در دکوراسیون خانه ها آینه جایگاه ویژه ای دارد. آینه ها طراحی زیبایی دارند و با انعکاس نور می توانند فضایی روشن و بزرگ را برای شما به ارمغان بیاورند. از همین رو می توانید با این ترفند ها، دکوراسیون خانه با آینه را به خوبی اجرا کنید. همچنین درکنار این کارف خرید لوازم دکوری منزل، مکمل بسیار خوبی خواهد بود. شما می توانید برای خرید بهترین و باکیفیت ترین مدل لوازم دکوری منزل، به فروشگاه لوازم دکوری دی دکور مراجعه کنید. امیدواریم این مطلب که از وبسایت bhg گرفته شد، مورد توجه شما قرار گرفته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *