اتاق نشیمن دنج اتاق نشیمن دنج

۴۴ ایده اتاق نشیمن دنج که دوست خواهید داشت!

داشتن اتاق نشیمن دنج یکی از مهم‌ترین مواردی است که افراد به دنبال ایجاد آن در خانه‌های خود هستند. دنج یک سبک نیست، بلکه یک احساس است. فضای خانه که دنج باشد، افراد را وادار می‌کند که به دور از دغدغه‌های زندگی روزمره، به استراحت بپردازند. یک اتاق نشیمن ممکن است به دلیل معماری و تناسباتش دنج به نظر برسد، مانند یک اتاق نشیمن دنج که پر از لوازم دکوری زیباست یا فضای داخلی کلبه چوبی که می‌توانید احساس راحتی در آن داشته باشید. اتاق نشیمن دنج معمولا با تعداد زیادی صندلی راحتی برای دوستان و خانواده، مبله شده است.

اگر نگاهی به دکوراسیون یک اتاق دنج داشته باشیم، می‌بینیم که با رنگ‌های گرم و طراحی لایه لایه تزئین شده است. این اتاق مملو از کتاب و وسایل شخصی است. نور و روشنایی دلنشینی دارد و گرمای آن از طریق یک شومینه زیبای چوبی تامین می‌شود. هیچ دستور العمل واحدی برای اینکه چه چیزی فضا را دنج می کند وجود ندارد. بلکه به سلیقه و حساسیت فردی بستگی دارد. فقط به یاد داشته باشید که برای ایجاد یک اتاق نشیمن دنج نیاز به بودجه زیادی نیست، فقط کمی دل و جان لازم است.

بهترین مدل‌های اتاق نشیمن دنج

در اینجا چند نمونه از بهترین مدل‌های یک اتاق نشیمن دنج بدون توجه به بودجه آورده شده است. همراه ما باشید.

۱. کابین شیک

اتاق نشیمن - 1

یک کلبه چوبی زیبا را می‌توان به بهترین شکل ممکن بازسازی کرده و تبدیل به یک اتاق نشیمن زیبا کرد. اتاقی که دارای حس سرزندگی در آن موج می‌زند و به وسیله بافت‌های نرم زیبا، مبلمان شیک، مجموعه‌ای از اشیاء دکوری و میزهای گرد، در کنار نور پردازی حرفه‌ای ایجاد شده است. مجموعه‌ای این اجزاء واحدی دنج با احساس خوب بی‌انتها را تشکیل می دهد.

۲. طراحی اسپانیایی

اتاق نشیمن - 2

دوست دارید اتاق نشیمنی همانند طراحی خانه‌‌های اسپانیایی داشته باشید؟ ترکیب رنگ‌های روشن و تیره با رنگ‌های گرم و خاکی فضای دلنشینی را ایجاد می‌کند. اگر به این سبک علاقه دارین باید وسایل اتاق را به همان سبک تغییر دهید. مثلا برای ایجاد طراحی اسپانیایی لازم است شومینه‌ای که اطراف آن کاشی تعبیه شده به همراه میز قهوه‌خوری قدیمی و یک صندلی گهواره‌ای چوبی ساده که نشستن روی آن احساس راحتی به افراد می‌دهد را استفاده کنید.

۳. سبک لندنی

اتاق نشیمن - 3

شومینه طلایی، دیوارهای پوشیده شده از عکس‌های خانوادگی، یک آیینه کلاسیک فرانسوی روی شومینه ترکیب جذاب و ایده‌آل لندنی را تشکیل می‌دهد. در کنار این موارد لازم است تا چیدمان مبلمان و صندلی خود را به صورت نامنظم طراحی کنید. این مجموعه حال و هوای گرم و جذابی را ایجاد می‌کند.

۴. لایه بندی شده

اتاق نشیمن - 4

سبک لایه بندی شده یکی از محبوب‌ترین طراحی ها برای اتاق نشیمن دنج محسوب می‌شود. این مجموعه دارای تیرهای سقفی روستایی، مبلمان راحت، ترکیبی از رنگ‌های خنثی و پاستلی و سایر لوازم دکوری که فضای گردهمایی دنج و آرامش‌بخشی را ایجاد می‌کند.

۵. جذابیت قدیمی

اتاق نشیمن - 5

سبک های سنتی و قدیمی همچنان طرفداران خاص خود را دارد. این سبک اتاق دارای دیوارهای سفید رنگ زیبا، مبلمان کلاسیک با روکش پارچه‌های خنثی مدرن، نورپردازی به سبک کلاسیک  یک فضای نشیمن دنج را ایجاد می‌کند.

۶. ترکیبی سیاه

اتاق نشیمن - 5

رنگ تیره به عنوان یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های دنیا شناخته می‌شود. به قدری این رنگ طرفدار دارد که عده‌ای از افراد دکوراسیون خانه خود را بر اساس این رنگ تشکیل می‌دهند. اگر قصد دارید برای ایجاد اتاق نشیمن دنج از این سبک استفاده کنید، از دیوارهای خاکستری گرم، فرش‌های دست بافت طرح‌دار و برخی گل‌ها و گیاهان که فضای آرامش بخشی را ایجاد می‌کنند، استفاده کنید.

۷. خانه درختی

اتاق نشیمن - 7

وجود پنجره‌های بزرگ اطراف اتاق نشیمن حس وجود خانه درختی را القاء می‌کند. به‌کارگیری دیوارهای طلایی، استفاده از منسوجات چوب طبیعی، شومینه مینیمالیستی، چیدمان مبلمان به صورت صمیمی و دور یک میز، می‌تواند باعث ایجاد حس دنج در اتاق نشیمن شود.

۸. تاریک و گرم

اتاق نشیمن - 8

برای ایجاد این سبک می‌توانید دیوارهای اتاق را به رنگ قهوه‌ای تیره تبدیل کنید. استفاده از یک کاناپه راحت، یک کتابخانه دیواری و استفاده از جاشمعی‌های مدرن، فضایی کم نور، رمانتیک و درعین حال دنج را برای استرحت و معاشرت ایجاد می‌کند.

۹. مدرن و امروزی

اتاق نشیمن - 9

اگر قصد دارید برای فرزندان خود یک اتاق نشیمن دنج را تشکیل دهید، پیشنهاد ما استفاده از سبک مدرن و امروزی است. طراحی داخلی زیبا، استفاده از کاغذ دیواری‌های گرافیکی به همراه چراغ آویزی مدرن، یک جفت قفسه کتاب بلند و صندلی راحتی و یک فرش طرح دار می‌تواند فضای جذابی را تشکیل دهد. بهتر است برای این سبک از طراحی از میزهای قهوه‌خوری صرف نظر کرد و به جای آن میز‌های کناری را در دو طرف مبل اضافه کرد.

۱۰. مخمل زرد

اتاق نشیمن - 10

اتاق نشیمن سبک مخمل زرد دارای قفسه‌های کتاب توکار، کف چوبی کم‌ رنگ، مبلمان ساده و یک دیوار گالری بالای مبل مخملی است. در این سبک از دکوراسیون اتاق نشیمن دنج، لوازم دکوری خاص، نقش تعیین کننده‌ای در زیبایی اتاق خواهند داشت.

۱۱. سبک گیاهی

اتاق نشیمن - 11

برای ایجاد همچین سبکی در اتاق نشیمن، لازم است تا از گیاهان تازه بسیاری استفاده کنید. شومینه‌‌ای چوبی رنگی که روی آن عکس‌های مختلفی قرار گرفته، جلوه خاصی به این اتاق می‌دهند. این سبک بیشتری نزدیکی را به سبک خانه‌‌های امروزی دارد.

۱۲. خانه مزرعه‌ای زیبا

اتاق نشیمن - 12

این اتاق نشیمن با طراحی دیوارهای سفید رنگ به لطف قفسه‌های اشیاء جمع آوری شده، مبل دنج و یک لوستر کریستالی عتیقه که در مرکز اتاق آویزان شده است، احساس دنج بودن و راحتی زیادی را به افراد القاء می‌کند.

۱۳. سبزها و آبی ها

اتاق نشیمن - 13

سبکی که رسمی و دنج بودن را در کنار هم برای افراد فراهم می‌کند، سبکی است که با استفاده از رنگ آبی و سبز طراحی شده است. برای ایجاد همچین اتاقی لازم است دیوارهای جواهراتی و لوازم جانبی در مقابل دیوارهایی با رنگ سبز و آبی تیره قرار بگیرند. برای مبلمان باید از پارچه‌‌های مخملی استفاده کرد تا زیبایی را دوچندان کند.

۱۴. سیاه و سفید

اتاق نشیمن - 14

این اتاق نشیمن از طراحی داخلی منحصر به فرد، با دیوارها .و سقف‌های شبیه به کشتی که به صورت سیاه و سفید رنگی شده‌اند، احساس مردن و دنجی را به افراد القاء می‌کند. ترکیب رنگی سیاه و سفید به عنوان یکی از محبو‌ب‌ترین مدل‌های دکوراسیون شناخته می‌شود.

۱۵. ترندهای سال ۲۰۲۲

تا اینجا محبو‌ترین مدل‌های اتاق نشیمن دنج را بررسی کردیم. در ادامه تصاویری از بهترین، زیباترین و البته ترندهای سال ۲۰۲۲ برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن دنج را مشاهده خواهید کرد.

- دی دکور - دی دکور - دی دکور - دی دکور - دی دکور - دی دکور - دی دکور - دی دکور - دی دکور - دی دکور

- دی دکور - دی دکور

- دی دکور - دی دکور

- دی دکور - دی دکور

- دی دکور - دی دکور

- دی دکور

- دی دکور - دی دکور

- دی دکور - دی دکور

- دی دکور - دی دکور

- دی دکور - دی دکور

- دی دکور

- دی دکور

- دی دکور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *