دکوراسیون اتاق نشیمن دکوراسیون اتاق نشیمن

۱۱ ایده دکوراسیون اتاق نشیمن که هر صاحب خانه باید بداند

اگر از شما بخواهیم قلب خانه خود را تعریف کنید، کدام فضا را انتخاب می کنید؟ اولین انتخاب شما ممکن است آشپزخانه باشد، اما به عقیده بسیاری از افراد، اتاق نشیمن به عنوان قلب و مرکز خانه شناخته می شود. به خصوص زمانی که ایده های مناسبی برای دکوراسیون اتاق نشیمن در این فضا اجرا شود. اتاق نشیمن جایی است که بعد از یک روز طولانی در آنجا استراحت می کنید، به صورت خانوادگی فیلم تماشا می کنید و از مهمان خانه خود پذیرایی می کنید. به طور کلی می توان اتاق نشمین را اینگونه تعریف کرد که جایی است برای زندگی کردن، برای بودن و برای داشتن آرامش در میان اعضای خانواده. چنین فضای مهمی نیاز به خرید وسایل دکوری مناسب و مراقبت بیشتر در هنگام طراحی دارد. به خصوص که شما می خواهید نتیجه نهایی کار دقیقاً همانطور که نیاز دارید باشد. این موضوع در نهایت ما را به سمت دکوراسیون اتاق نشیمن هدایت می کند.

قبل از شروع به چیدن و چیدمان هر یک از مبلمان و سایر وسایل دکوری، منطقه و هدف اصلی را مشخص کنید. آیا این مکان محل گردهمایی اعضای خانواده برای مطالعه هفتگی است؟ اگر پاسخ مثبت است مبل خود را با تعداد زیادی صندلی راحتی تکمیل کنید و یک میز قهوه خوری را انتخاب کنید که می تواند به عنوان نشیمن هم باشد. سپس همه وسایل و لوازم خود را به گونه ای قرار دهید که منجر به ایجاد فضایی گرم و صمیمی میان اعضای خانواده شود. اگر از این فضا بیشتر به عنوان تماشای تلویزیون استفاده می شود، یک مبل راحتی و مناسب برای دراز کشیدن، لازم است.

بعد از اینکه عملکرد اتاق نشیمن خود را مشخص کردید، می توانید روی فرم آن کار کنید. از انتخاب رنگ‌ها و اشیایی که با شخصیت شما همخوانی دارند تا در نظر گرفتن مقیاس دیوارها قبل از رنگ آمیزی، ما بهترین نکات را در فرآیند دکوراسیون اتاق نشیمن جمع آوری کردیم. در ادامه، همه چیزهایی که باید در مورد دکوراسیون اتاق نشیمن بدانید، آورده شده است.

راهنمای دکوراسیون اتاق نشیمن

۱. برای سبک زندگی خود فضا را تزئین کنید

- دی دکور

جیلیان سگال، طراح داخلی، معتقد است که “زندگی در محیطی که در آن احساس آرامش دارید، کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد.” برای او، این به معنای ایجاد فضایی آرام‌بخش و عالی برای سرگرمی است. هنگام تزئین فضای اتاق، او به صاحبان خانه توصیه می کند که به آنچه برای شما مهم است فکر کنند و طرح هایی را انتخاب کنند که سبک زندگی تان را بهبود می بخشد. به عنوان مثال، اگر تماشای تلویزیون بخش بزرگی از زندگی شما است، تلویزیون را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کنید. آیا به دنبال فضایی با نور طبیعی هستید؟ طراحی پنجره ها را به گونه ای قرار دهید که روشنایی وارد خانه شما شود.

۲. اتاق نشیمن را انعکاسی از آنچه هستید، بسازید

- دی دکور

بهتر است هر وسیله ای که برای دکوراسیون اتاق نشیمن خود قرار می دهید، همان موردی است که می خواهید هر روز به آن نگاه کنید. چه این به معنای ترکیب مبلمان روشن و عجیب و غریب که با شخصیت شما مطابقت دارد یا انتخاب یک پالت خنثی به عنوان نشانه ای از سبک زندگی خونسرد، آرام و جمعی شما باشد، این فضا باید شخصیت شما را برجسته کند.

۳. کمد و قفسه های خود را مرتب کنید

- دی دکور

مرتب نگه داشتن قفسه ها با اقلامی که به دقت انتخاب شده اند، زیبایی خاص و چشم نوازی به اتاق می بخشد. از هر چیزی، از بشقاب های عتیقه گرفته تا گیاهان سرسبز و باطراوت استفاده کنید. همچنین از ترکیب کردن وسایل قدیمی با تجهیزات جدید خود هراسی نداشته باشید. همانطور که در مورد اول گفتیم، برای سبک زندگی خود دکوراسیون اتاق نشیمن را تزئین کنید.

۴. از سینی های دکوراتیو استفاده کنید

- دی دکور

کمبود فضا برای قرار دادن وسایل خود دارید؟ جای نگرانی ندارد. وسایل مورد علاقه خود را در فضای خالی قرار دهید یا بهتر است از آنها به عنوان دکوری استفاده کنید. اینجاست که سینی‌های دکوراتیو وارد می‌شوند. سینی های دکوراتیو وسایل مورد علاقه شما را در فضایی جمع و جور و در کنار یکدیگر قرار می دهند. این کار نه تنها از گم شدن آن ها جلوگیری می کند، بلکه به عنوان روشی حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

۵. از قفسه و مبلمان چند منظوره استفاده کنید

- دی دکور

هنگام انتخاب مبلمان برای دکوراسیون اتاق نشیمن، به سراغ مدلی بروید که کارکرد دوچندان داشته باشد. یک کمد بزرگ می تواند لباس های خارج از فصل، کتانی یا هر چیز دیگری که نیاز به خانه و محافظت دارد را در خود جای دهد و به عنوان یک سطح مفید برای کنار هم قرار دادن وسایل عمل می کند. همچنین اگر در خانه شما رفت و آمد زیاد است و یا اینکه زمان زیادی را روبه روی تلویزیون می نشینید، بهتر است از مبلمان راحتی استفاده کنید.

۶. موارد ضروری را در دسترس نگه دارید

- دی دکور

بهتر است اغلب مواردی که بیشترین استفاده را در خانه دارند، در دسترس قرار بگیرند. سطل‌های زباله و یا اقلامی مانند پتو، دی‌وی‌دی و کابل‌های تلویزیون، باید به‌خوبی در کنار هم قرار بگیرند و همیشه آماده استفاده باشند.

۷. فضاهای خالی مخصوصا گوشه ها را بهینه کنید

- دی دکور

گوشه‌ها در دکوراسیون اتاق نشیمن اغلب نادیده گرفته می‌شوند، اما زمانی که فضای کوچک‌تری دارید این فضاها بسیار ارزشمند خواهند بود. سعی کنید چند قفسه شناور و کمد داخلی اضافه کنید تا از آنچه دارید بهترین استفاده را ببرید. بهتر است با چیدن صندلی های راحت، نورپردازی و مجموعه ای از کتاب ها، یک فضای استفاده نشده از اتاق را به گوشه ای برای مطالعه تبدیل کنید. معمولا گوشه های خانه بهترین مکان برای مطالعه هستند. علاوه بر این گوشه های خانه بهترین فضا برای قرار دادن آباژور است. سعی کنید آباژور دکوری خود را در این فضا بگذارید.

۸. طراحی کوچک، تاثیر بزرگ!

- دی دکور

اگر جایی یا فضایی برای یک طراحی نقاشی غول پیکر ندارید، به طور کامل از طراحی صرف نظر نکنید. نمایش طرح های مدنظر به صورت فشرده‌تر راهی عالی برای جان بخشیدن به دکوراسیون اتاق نشیمن شماست. بدون شک همه افراد طراحی روی دیوار را دوست دارند. از همین رو با اجرای این کار می توانید طرحی زیبا و چشم نواز را برای خانه خود انتخاب کنید.

۹. انتخاب مناسب مبلمان را مدنظر قرار دهید

- دی دکور

هنگام انتخاب مبلمان برای اتاق نشیمن، از مدل های بزرگ شروع کنید و به سمت کوچک تر بروید. هنگامی که لوازم دکوری و خانگی اصلی خود را در جای مناسب قرار دادید (مبل، میز قهوه، صندلی های برجسته، میز کناری و کنسول)، شروع به اضافه کردن عناصر تزئینی و لوازم دکوری کنید. به گفته طراح دکوراسیون داخلی کریستن گرو، این کار باعث می شود فضای شما منسجم به نظر برسد.

۱۰. رنگ مناسب برای دیوارها انتخاب کنید

- دی دکور

آیا می خواهید دکوراسیون اتاق نشیمن شما زیبا و بسیار تاثیرگذار باشد؟ اجرای این کار ساده است. از رنگ مناسب برای دیوارها استفاده کنید. استفاده از رنگ مناسب که با سایر بخش های خانه و حتی وسایل همخوانی داشته باشد، می تواند باعث زیباتر شدن خانه تان شود. اما این پایان کار نیست. پاشش رنگی را فراموش نکنید. پاشش رنگی روشی است که در آن از یک رنگ متضاد یا مشابه رنگ دیوار استفاده شده و آن را به صورت رگه هایی بلند روی دیوار طراحی می کنند. با این روش می توانید زیبایی دوچندانی به خانه خود بیاورید. اگر تصمیم به تغییر طرح رنگی خانه خود دارید، می توانید به راحتی وسایلی مانند بالش و گلدان را تعویض کنید.

۱۱. از فضاهای کوچک حداکثر استفاده را داشته باشید

دکوراسیون اتاق نشیمن

هر صاحب خانه باید اصول اولیه دکوراسیون یک فضای کوچک را بداند، به خصوص زمانی که اتاق مورد نظر محل سرگرمی، غذا خوردن و استراحت باشد. افزودن راه‌حل‌هایی برای داشتن فضای ذخیره‌سازی بیشتر، حفظ یک پالت رنگ واحد در سراسر آن، و استفاده استراتژیک از پرده‌ها تنها چند راه‌حل از راه‌حل‌های متعدد برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک هستند. علاوه بر این استفاده حداکثری از فضاها می تواند به زیباتر شدن خانه شما کمک ویژه ای کند.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی ۱۱ ایده مهم برای دکوراسیون اتاق نشیمن پرداختیم. اجرای این موارد باعث می شود دکوراسیون اتاق نشیمن بسیار زیبا شده ودر فضایی بسیار دلنشین زندگی کنید. اگر صاحب خانه هستید، پیش از تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن، این نکات را مدنظر قرار دهید. همچنین بهتر است برای زیباتر شدن فضا، به دنبال خرید لوازم دکوری مناسب باشید. شما می توانید برای خرید لوازم دکوری از فروشگاه دی دکور اقدام کنید. دی دکور با داشتن دسته بندی های مختلف و متنوع، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در جهت تزئین اتاق نشیمن شماست. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

  1. چند نفر از صاحب خانه ها این موارد رو رعایت می کنن؟ طراحی خونه ها همه شده عین هم

  2. سینی دکوراتیو خیلی خوبه
    توی اتاق خودتون یدونه داشته باشین می تونین اکسسوری هاتون رو داخلش بزارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *