- دی دکور - دی دکور

۱۳ نکته برای چیدمان لوازم دکوری که خانه شما را زیباتر می کند

زیبایی طراحی خانه، دقت در جزئیات است. اضافه کردن وسایل دکوری می تواند آن را به فضای واقعی و دلخواه شما تبدیل کند. اشیاء هنری مناسب و سایر قطعات تزئینی می توانند تمام عناصر دکوراسیون داخلی خانه را به هم گره بزنند. یکی از بهترین راه‌ها برای تزئین اتاق، چیدمان لوازم دکوری به صورت درست و اصولی است. چندین تکنیک برای چیدمان و نمایش کلکسیون ها و لوازم دکوری در خانه وجود دارد که آشنایی با آن ها باعث می شود فضایی زیباتر، جذاب تر و چشم نوارتری را داشته باشید. با این حال نه تنها چیدمان درست، بلکه خرید لوازم دکوری مناسب هم تاثیر زیادی روی زیبایی خانه شما دارد. در ادامه با مهمترین نکاتی که برای چیدمام لوازم دکوری باید رعایت کنید را مورد بررسی قرار می دهیم.

۱. استفاده از میز دکوری

چیدمان لوازم دکوری

میزهای دکوری و پذیرایی فضای زیادی را برای کتاب، گل و قطعات تزئینی فراهم می کند. برای مرتب نگه داشتن اشیا و چشم نواز کردن چیدمان لوازم دکوری، از سینی ها برای وسایل دکوری مانند جا شمعی و شمعدان و یا انواع شمع های ستونی استفاده کنید. سعی کنید شمع هایی با اندازه ها و رنگ های مختلف را در یک سینی به همراه سایر گلدان ها را در سینی دکوراتیو بچینید. سپس این سینی را روی میز دکوری قرار دهید تا فضایی بسیار زیبا تشکیل شود.

۲. هنر و لوازم دکوری با هم زیبا می شوند

- دی دکور

لوازم دکوری را با یک قطعه هنری دیواری چشمگیر تکمیل کنید. این قطعه هنری که می تواند تابلو یا هرچیز دیگری باشد را بالای میز آویزان کنید تا ارتباط چشم نوازی بین چیدمان لوازم دکوری ایجاد شود. برای کامل کردن جلوه، مطمئن شوید که برخی از لوازم دکوری به اندازه کافی بلند هستند که روی اثر هنری همپوشانی داشته باشند. این کار کمک می‌کند هنر و لوازم دکوری به‌صورت یکپارچه ظاهر شوند.

۳. روی یک مجموعه تمرکز کنید

- دی دکور

انبوهی از وسایل و کلکسیونی پراکنده در اطراف یک اتاق به چشم اجازه تمرکز و لذت بردن از هیچ موردی را نمی دهد. آنچه را که جمع آوری می کنید، به مواردی که اندازه یا رنگ مشابهی دارند بچسبید. سپس موارد دلخواه خود را در یک نقطه جمع کنید تا بدون درهم و برهمی تأثیرات اساسی بر چیدمان لوازم دکوری و طراحی دکوراسیون خانه شما داشته باشید.

۴. لوازم دکوری را در ارتفاعی مناسب قرار دهید

- دی دکور

از کتاب‌ها به‌عنوان پایه‌های رنگارنگ و گرافیکی برای چیدمان لوازم دکوری استفاده کنید تا عکس‌های قاب‌بندی شده و دیگر اشیاء ارزشمند را بالا ببرید. پشته های افقی و عمودی متناوب کتاب ها به این فضا، طراحی بسیار جذابی می بخشد. همین ایده را در هر قفسه یا در مرکز یک میز امتحان کنید.

۵. چیدمان قفسه های متعدد

- دی دکور

اشیاء و تزئینات مورد علاقه را در چیدمان لوازم دکوری به اعداد فرد تقسیم بندی کنید. این تنظیم به طور طبیعی برای چشم جذاب تر از تقسیم بندی اعداد زوج است. با ایجاد ارتفاعات و اشکال مناسب و قرار دادن فضای کمی برای تنفس بین اشیا، نمایش قفسه را بیشتر شبیه یک اثر هنری کنید تا فضای ذخیره سازی.

۶. ریتم چشم را رعایت کنید

- دی دکور

از ارتفاع و مقیاس برای هدایت چشم استفاده کنید. در این اتاق نشیمن، آینه ای که از پنجره ساخته شده است، به مجموعه ای از گنجینه هایی که روی میز پهن شده اند، جذابیت زیبایی می بخشد. چشم به طور طبیعی از آینه به چراغ پایه سنگی حرکت می‌کند، سپس به سمت ظروف قهوه‌ای و سفید موجود در یک سینی پایین می‌رود و دوباره به بالا نگاه می‌کند تا شمع‌های ستونی را داخل آن بیاورد. این ترکیب باعث می شود ریتم چشمی در چیدمان لوازم دکوری رعایت شود.

۷. تنوع گرافیکی

- دی دکور

فضای نسبتاً کوچک روی میز کناری اتاق نشیمن را با چند قطعه خوب انتخاب شده پر کنید. اندازه و شکل آنها را بر اساس علاقه شخصی تغییر دهید. در اینجا، یک آباژور منحصر به فرد و رنگارنگ، یک نقطه کانونی مجسمه ای در کنار وزنه های کاغذی گرد، یک جعبه مستطیل شکل و یک پارچ شیشه ای از گل است که فضایی چشم نواز را در چیدمان لوازم دکوری ایجاد کرده است.

۸. از وسایل شادتر استفاده کنید

- دی دکور

استفاده از رنگ های شاد و زیبا می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی دکوراسیون خانه و چیدمان لوازم دکوری داشته باشد. به عنوان مثال از چند نمونه قاب عکس سفید روی دیوار بگذارید. برای جلب توجه بیشتر بدون غلبه بر نمایشگر اصلی، تعداد انگشت شماری از اشیاء کوچکتر را در پیش زمینه قرار دهید.

۹. نمایش دیواری

- دی دکور

تعداد زیادی از اقلام مشابه، از کتاب و ظروف دکوری گرفته تا یادگاری سفر و عکس را در یک فضای نمایشگر گرافیکی، روی دیوار به نمایش بگذارید. همچنین می توانید از شلف دیواری بهره ببرید تا بتوانید سایر وسایل دکوری خود را درون آن قرار دهید. اگر قصد دارید از این مدل شلف ها در چیدمان لوازم دکوری استفاده کنید، بهتر است اجسام بلند را در عقب و چندین مورد کوچکتر را در جلو قرار دهید. در اینصورت چیدمان لوازم دکوری در خانه شما به بهترین شکل ممکن تبدیل خواهد شد.

۱۰. تعادل را پیدا کنید

- دی دکور

اشیاء با اشکال و اندازه های مختلف را با آرایش نامتقارن هماهنگ کنید. یک جسم بلند و بزرگ را با چندین شی کوچکتر متعادل کنید. اقلام را در کنار هم قرار دهید تا وزن بصری چیدمان را افزایش دهید و برای ایجاد لایه‌ها، اشکال روی هم قرار بگیرند. موارد را از همان پالت رنگی انتخاب کنید تا اشیاء نامرتبط متحد و هماهنگ شوند.

۱۱. انتخاب اشیاء برای یک اتاق

- دی دکور

فقط اشیایی را انتخاب کنید که دوست دارید! اگر یک شیء موردعلاقه دارید که برای تولد یا سالگرد به شما هدیه داده شده است، این وسیله می تواند به یک قطعه اصلی برای طراحی شما تبدیل شود. اندازه گیری میزان موفقیت شما در ادغام اشیاء تزئینی در طراحی اتاق، بستگی به وسایلی که برای دکوراسیون اتاق استفاده می کنید. هنگامی که تصمیم گرفتید کدام قطعات را می خواهید در طراحی خود بگنجانید، برنامه ای برای استفاده از آنها در اتاق ایجاد کنید تا به بخشی طبیعی از طراحی شما تبدیل شوند. اگر استفاده بیش از حد از هر عنصری خودداری کنید، در نهایت با یک اتاق واقعاً خوب طراحی شده و پر از تعادل عالی از اشیاء تزئینی مواجه خواهید شد.

۱۲. استفاده از کاسه و سبد

- دی دکور

همانند سینی دکوراتیو، کاسه ها و سبدها می توانند چیزی بیش از یک شی باشند. آنها می توانند وسیله ای برای نمایش اشیاء دیگر باشند. کاسه ها یا سبدهای چوبی، کریستال، فلز، پارچه، بافت یا سرامیک می توانند عناصر مشابه یا متضادی را برای اشیایی که در آنها قرار می دهید فراهم کنند. از کاسه به عنوان یک ظرف دکوری روی میز پذیرایی استفاده کنید. یک کاسه روی میز ناهارخوری می تواند در کنار انواع گل و گلدان زیبایی خاصی داشته باشد.

۱۳. استفاده حداکثری از انواع لوازم کوری

سعی کنید در چیدمان لوازم دکوری، از انواع لوازم دکوری استفاده کنید. در بخش های مختلف خانه می توانید از انواع مجسمه و تندیس، جاشمعی و شمعدان، گل و گلدان و انواع وسایل تزئینی فانتزی بهره مند شوید. با این حال باید بر اساس نکات گفته شده چیدمان لوازم دکوری مدنظرتان را انجام دهید.

جمع بندی

اینکه از چه وسایل دکوری در خانه خود استفاده می کنید به سلیقه، بودجه و سبک شخصی شما بستگی دارد. این وسایل باید قطعاتی باشند که برای شما مهم و یا دارای ارزش احساسی باشند یا صرفاً اشیایی باشند که دوست دارید از آن استفاده کنید. از همین رو اگر قصد خرید وسایل دکوری منزل را دارید، می توانید از فروشگاه لوازم دکوری دی دکور اقدام کنید. در فروشگاه دی دکور انواع جدیدترین وسایل تزئینی روز دنیا وجود دارد که می توانند خانه شما را به بهترین شکل ممکن تغییر دهند. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد و بتوانید چیدمان وسایل تزئینی را به خوبی انجام دهید.

  1. میزدکوری باید مرکز خونه باشه، به نوعی باید نقطه کانونی و مرکز توجه قرار بگیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *